Liga a 4-a, etapa a 14-a, CS Ocna Mureş – Euro Şpring 2-0 (1-0), ocnamureșenii au urcat pe prima poziție! Surpriză la Abrud, Fortuna Lunca Mureșului, înfrângere umilitoare!

În partida vedetă a zilei de sâmbătă a penultimei etape a Ligii a 4-a, pe Stadionul „Dragostei”, CS Ocna Mureş a învins Euro Şpring, scor 2-0 (1-0). Până la ora derby-ului dintre Transalpina Șugag – Sportul Petrești, echipa lui Ionuț Pereat și Ovidiu Maier a urcat pe prima poziție.

Un rezultat surprinzător s-a înregistrat la Abrud, unde Fortuna Lunca Mureșului a înregistrat o înfrângere drastică.

CS Ocna Mureș – Euro Șpring 2-0 (1-0)

Marcatori: Csegoldi (44), Val. Drăgan (89).

Amfitrionii s-au impus de justețe într-o partidă importantă a rundei, golgheterul Vali Drăgan parafând rezultatul final.

Cuprirom Abrud – Fortuna Lunca Mureşului 5-0 (2-0)

Marcatori: I. Miheț (4), D. Trif (17, 65), I. Avram (53), D. Nemeș (85).

Un rezultat suprinzător, mai ales prin proporțiile scorului. Moții au învins net o echipă ce nu cunoscuse gustul eșecului de 8 întâlniri, repurtând cel mai clar succes al turului.

Rapid Teiuş – CIL Blaj 0-0

În minutul 12, D. Costea (Rapid) a fost eliminat.

Teiușenii au obținut o remiză dramatică, deși au jucat în inferioritate încă din minutul 12. Arbitrajul a nemulțumit ambele tabere, cea mai încinsă fază fiind în minutul 90, un penalty neacordat oaspeților, iar pentru proteste Septimiu Boancăș a fost trimis în tribune!

Voinţa Stremţ – Viitorul Spicul Daia Română 0-1 (0-1)

Marcator: G. Scheau (24).

După două victorii nete pe teren propriu (cu Cuprirom Abrud și Arieșul Apuseni), nou-pormovata a pierdut la despărțirea de proprii suporteri. Viitorul Spicul Daia Română a câștigat al treilea joc la rând, însă gazdele au revendicat un penalty în minutul 90

duminică, 26 noiembrie, ora 11.00: Metalu Aiud – Energia Săsciori, ora 14.30: Transalpina Şugag – Sportul Petreşti, Viitorul Sîntimbru – CS Zlatna, Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Olimpia Aiud

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă O nouă etapă în eșalonul terț, un nou derby „de Alba”, la Galda de Jos, între Industria și CSM Unirea Alba Iulia. Metalurgistul Cugir joacă în fața fanilor cu […]