Liga 4, CIL Blaj  – noul lider, CS Ocna Mureș a salvat remiza în prelungiri! Adu Academy Șona – 4 victorii la rând!

CIL Blaj a preluat șefia Ligii a 4-a, fiind singura echipă cu maximum de puncte după 6 runde. CS Ocna Mureș a pierdut primele puncte stagionale după ce a remizat la Galtiu, vizitatorii salvând remiza în prelungiri.

Hidromecanica Șugag s-a menținut pe podium, după succesul de la Viitorul Vama Seacă.

Se remarcă parcursul remarcabil al nou-promovatei Adu Academy Șona, cu a 4-a victorie la rând, după o partidă nebună la Daia Română. În minutul 88 a câștigat și FC Lopadea Nouă, iar Limbenii Limba a irosit un penalty prin Tat, ratând astfel un punct.

*Spicul Daia Română – Adu Academy Șona 3-5 (2-1),

*FC Lopadea Nouă – Inter Unirea 3-2 (1-0),

*Viitorul Vama Seacă – Hidro Mecanica Șugag 2-4 (0-2),

*Viitorul Sântimbru – CS Ocna Mureș 2-2 (1-1)

*Limbenii Limba – Energia Săsciori 1-2 (0-2)

Viitorul Sântimbru a urcat pe locul secund în Liga 4, după etapa a 24-a. Spicul Daia a scorul etapei cu CSM Unirea Alba Iulia, golgheterul Greapcă, hat-trick pentru Energia *CIL Blaj – CS Ocna Mureș 3-1 (2-0) Echipa din „Mica Romă” a câștigat derby-ul rundei și este foarte aproape să devină campioana celui de-al 4-lea […]