Ioan Marginean Limoniu – președinte la FC Brașov

Ioan Marginean va fi noul președinte al grupării FC Brașov, cu certitudine.

„Limoniu” s-a întâlnit astăzi cu primarul Allen Coliban, relatându-ne în exclusivitate: „Voi fi deschis total în relația cu presa. E un proiect frumos și de viitor, care cu răbdare și tact va avea un final fericit. E important să ne putem bucura din nou de fotbal la cel mai înalt nivel, împreună cu suporterii și cu sprijinul Primăriei Brașov”.

ELIT

Despre organigrama conducerii de la FC Brașov, Ioan Mărginean ne-a precizat: „Nu mă grăbesc… Evaluez, studiez. Trebuie să formăm o conducere competitivă, pe segmente – economic, administrativ, juridic, sportiv. Vrem să facem un proiect sănătos… Galeria are un merit important că s-a ajuns aici. Uniți și transparenți vom reuși”.

De asemenea, Mărginean a spus că Ilie Stan rămâne antrenor la FC Brașov: „Are meritul că s-a băgat. E un luptător cu suflet mare!”.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Surprize în Cupa României! Victorii pentru Inter Ciugud şi Limbenii Limba (Liga a 5-a), remiză la Stremţ

Surprize furnizate de echipele din Liga a 5-a, în etapa a doua a Cupei României, victorii pentru Inter Ciugud şi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Campionul Cupei României la box din 2020 îl face „K.O” pe maestrul emerit  Nicu Paștiu : „a cules ceea ce au sădit alții”

Campionul Cupei României la box din 2020 îl face „K.O” pe maestrul emerit  Nicu Paștiu : „a cules ceea ce… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

“Uraganul” Bianca Valc, atletă originară din Aiud, pregătită de antrenoarea Ioana Bozdog şi legitimată la CSŞ Blaj, a reuşit o… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Vasas Óbuda Budapesta – Volei Alba Blaj, în „16”-imile de finală ale Cupei CEV

Revenită în Cupa CEV, a doua competiție continentală la importanță, Volei Alba Blaj va juca în „16”-imile de finală o… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

România a câștigat opt medalii în prima zi a Campionatelor Balcanice de Atletism. La ce probe sportive s-au obținut perfomanțele… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Olimpia Aiud – CS Ocna Mureș 2-8 (0-4) | La debutul lui Paul Ciucă, triplă Cioară, duble Tegbo și Ceaca

Pe “Aiudelul”, CS Ocna Mureș a câștigat într-un mod categoric primul meci amical disputat sub comanda noului antrenor Paul Ciucă,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Aur și argint pentru Ana Rodean și Mihaela Acatrinei, de la CS Unirea, la Campionatul Național de Marș

Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia s-a impus categoric în proba feminin, senioare, a Campionatului Național de 20 de kilometri marș,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

CS Universitatea Alba Iulia, marea favorită a viitoarei stagiuni în Liga a 4-a, a fost ţinută în şah la Galtiu,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro