Într-o partidă de verificare FC Caransebeş – Metalurgistul Cugir 1-1 (0-0) *Remiză cu o divizionară secundă pentru echipa lui Coroian

Metalurgistul Cugir-Gloria Progresul Bistrita48După ce în ultimul test a pierdut 0-8 cu CFR Cluj, Metalurgistul Cugir a reuşit un rezultat pozitiv în partida de verificare cu FC Caransebeş. Al treilea meci amical al acestei ierni a fost disputat, în deplasare, cu divizionara secundă FC Caransebeş, condusă de ex-uniriştii Alin Artimon şi Alin Paleacu. Scorul acestui test a fost egal, 1-1 (0-0), oaspeţii deschizând scorul prin Al. Varga (minutul 47), pentru ca remiza să fie stabilită printr-o lovitură de pedeapsă transformată de Negoescu. Antrenorul Cristian Coroian a mizat pe următoarea formulă: Gurincu – Bold, Avramescu, Şt. Radu, Medeşan – G. Goronea, Necşulescu, Cr. Grozav, M. Neagu – Itu, Iovănescu, iar după pauză au intrat Lăncrănjan, Al. Varga, Cr. Kilin, Tăban, Piko, Negru, Crişan şi Ţili, dar şi alţi jucători aflaţi în probe (a absentat Şuteu, din motive medicale).

Juncan, Oniche și Cioară (Industria Galda), Cl. Marcu și Bistraie, jucătorii din Alba convocați la selecționata de fotbal amator a României

Juncan, Oniche și Cioară (Industria Galda), Cl. Marcu și Bistraie, sunt cei 5 jucători din Alba convocați la selecționata de fotbal amator a României Fundașul Alexandru Juncan (29 de ani), mijlocașul Bogdan Oniche (29 de ani), atacantul Alexandru Cioară (29 de ani), toți de la Industria Galda de Jos, plus portarul Sergiu Bistraie (20 de […]