Într-o partidă de verificare, CS Florești – CIL Blaj 5-4 (1-2) | Oaspeții au condus cu 4-1 în minutul 65!

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie
CIL Blaj a susținut o partidă de verificare în deplasare, cu CS Florești, liderul Ligii a 4-a Cluj, un meci nebun pierdut cu 4-5 (2-1) de gruparea din Alba după ce a condus cu 2-1 la pauză și avea 4-1 în minutul 65, oponenții marcând ultimele două goluri în minutele 87 și 90+2!
Blăjenii au punctat prin Acatrinei (30) – un jucător nou-venit ce a lăsat o impresie excelentă, H. Popa (42), Mercean (51), Comănici (57)
CIL: R. Damian – Vasiu, Mercean, H. Popa, Gombocz (ex-Industria Galda și Tineretul Șona) – Juncan, Șerban, Acatrinei (23 de ani, AFC Odorheiu), Voic, M. Coman, D. Mihu; au mai intrat Cherteș – Fodor, Ioo, Varga, Comănici, Moldovan, Cioancă; au absentat Ciugudean, Pop, Pintea, Tulea (majoritatea titulari în tur în defensivă)
Gruparea pregătită de Septimiu Boancăș a mai jucat cu Gaz Metan Mediaș II (scor 1-4, gol H. Popa) și mai are amicale cu Spicul Daia Română, Tineretul Șona și CSU Alba Iulia.

ELIT

Te-ar putea interesa și:

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Patru fotbaliști din Alba, în finalele de juniori | B. Lazăr (Viitorul Constanța) și E. Codrea (UTA) se bat pentru trofee

Șase fotbaliști talentați din Alba sunt angrenați în finalul acestei săptămâni în meciurile decisive pentru decernarea trofeelor în competițiile juvenile… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro