În primul meci din etapa a 28-a a Ligii a IV-a, Olimpia Aiud – Viitorul Sântimbru 2-2 (2-2) *Remiză spectaculoasă la Aiud

Olimpia Aiud și Viitorul Sântimbru au remizat în meciul inaugural al etapei a 28-a din Liga a IV-a, scor 2-2 (2-2).

Trupa lui Radu Andone se menține pe poziția a treia, amenințată însă de Șurianu Sebeș, ce joacă după-amiazăOlimpia Aiud-Dalia Sport Daia Romana51.

Conflictul din tur a fost uitat și la Aiud s-a jucat fotbal în prima repriză, când s-au marcat toate cele 4 goluri. Olimpia a deschis scorul prin Coltor, oaspeții au replicat serios, răsturnând situația prin reușitele lui Ruscă și Breaz. Golgheterul Val. Drăgan a restabilit egalitatea în ultimele secvențe ale actului întâi, ajungând la cota 33 în privința golurilor marcate.

După pauză s-a consemnat numai eliminarea lui Felindean (78) – avertizat la o fază în care Olimpia a solicitat penalty.

*Olimpia Aiud – Viitorul Sântimbru 2-2 (2-2): Coltor (6), Val. Drăgan (45+1)/ Ruscă (20), A. Breaz (36)

Programul etapei a 28-a: *sâmbătă, 23 mai,ora 18.00: Mureşul Vinţu de Jos – Euro Şpring (0-3), Şurianu Sebeş – Energia Săsciori (5-0), Cuprirom Abrud – CS Ocna Mureş (0-1); *duminică, 24 mai, ora 11.30: Performanţa Ighiu – Dalia Sport Daia Română (4-0), Rapid CFR Teiuş – ASC Pianu (3-2); ora 16.30: Inter Ciugud – CIL Blaj (1-1), CSO Cugir – FC Miceşti 0-3 (la „masa verde”, 0-5)

În Vinerea Mare, etapă în cel de-al 3-lea eșalon | Vezi programul conjudețenelor

În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]