În Liga a IV-a, Inter Ciugud – Olimpia Aiud 1-2 *A doua victorie consecutivă pentru Radu Andone

În partida din această după amiază din runda a 15-a a Ligii a IV-a, Inter Ciugud – Olimpia Aiud 1-2 (0-2), marcatori Ad. Truşcă (90+4), respectiv Felindean (32) şi Văcariu (41), aiudenii fiind la a doua victorie consecutivă sub comanda lui Radu Andone.

ora 16.00: Mureşul Vinţu – Arena Alba Iulia, Industria Galda – CS Ocna Mureş,

Celelalte rezultate:

*Metalul Aiud – Performanţa Alba Iulia scor, 0-8 (0-5): D. Ianc (1), Mura (26, 41), Hada (28), Năcreală (38), Frenţiu (61), respectiv Morar (66, 84), dar aiudenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 20 când Cr. Sârb (Metalul) a fost eliminat.

*Cuprirom Abrud – Dalia Sport Daia Română 4-2 (2-2). Au marcat: Sularea (6, 30), Goia (56), Olelei (65) / Colcer (37), Kopandi (39 – autogol).

*Rapid Teiuş – Energia Săsciori  2-0 (2-0). A marcat Cerghedean 28, 32 – ambele din penalty. În minutul 44 marcatorul celor două goluri ale partidei, Cerghedean a fost eliminat, iar în minutul 71 colegul său, Cutean a fost trimis şi el la cabine.

Viitorul Sântimbru stă.

Liga 4: Campioana CIL Blaj, „set” și revanșă cu Hidro Mecanica! Revelația Energia Săsciori a trecut și de Viitorul Sântimbru, „manita” Macarie (Adu Academy Șona)

În Sâmbăta Mare, Liga 4, etapa a 25-a: Campioana CIL Blaj, „set” și revanșă cu Hidro Mecanica, cu „careu” Mihu (4 reușite)! Revelația Energia Săsciori a trecut și de Viitorul Sântimbru, „manita” (5 goluri) Macarie (Adu Academy Șona) *Limbenii Limba – Performanța Ighiu 1-0 (1-0). Victorie prețioasă a nou-promovatei, împotriva unui oponent cu pretenții la […]