Volei Alba Blaj a câştigat lejer al treilea meci disputat în Divizia A1, cu Penicilina Iaşi, în Sala „Timotei Cipariu”, scor 3-0 (25-15, 25-8, 25-17), iar tripla campioană are maximum de puncte şi este singura echipă din România fără set pierdut în acest start de sezon.

Tripla campioană şi-a încălzit astfel motoarele cu adversari inferior valoric, parcurgând antrenamente cu public înaintea derby-ului cu contracandidata CSM Bucureşti, prevăzut vineri, 3 noiembrie, televizat pe Digi Sport, la ora 19.45.

Volei Alba Blaj a început meciul în formula: Lena Möllers – Selime Ilyasoglu, Marina Aquino, Ana Cleger, Adina Salaoru (cpt.), Nneka Onyejekwe – Marina Vujovic (libero); au mai intrat Petya Barakova și Slavina Koleva, pe bancă fiind și Jennifer Alvarez, la prima prezență în efectivul triplei campioane.

Sursa: Nicu GOGA, Radio Blaj

[nggallery id=4778]

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]