Voința Stremț a relansat lupta la vârf în Liga a IV-a, după ce a învins în derby-ul extern cu liderul Sportul Petrești, scor 2-1 (1-0). Stremțenii au obținut a șasea victorie la rând în 2019, iar prima clasată a suferit întâia înfrângere din retur, consemnându-se și întâiul eșec acasă pentru elevii lui Doru Oancea, ce simt acum presiunea venită dispre CIL Blaj, ce s-a apropiat la 4 puncte, cele două combatante întâlnindu-se joi în sferturile de finală ale Cupei României.

Golurile au fost marcate de Rancea (24), a egalat D. Ianc (88), iar la următoarea fază Epure (89)  a punctat și a adus trei puncte mari în contul grupării pregătite de Ioan Marcu.

Alte rezultate:

Viitorul Sântimbru – Dacia Mihalţ 7-0 (1-0) – scorul rundei. Au marcat: Tănase (21, 49, 65, 75) – careu, Brânză (54), Oană (71, 85).

Energia Săsciori – Spicul Daia Română 2-0 (2-0); au marcat: Z. Nazarie (11) şi A. Petru (45). Mura (Spicul) a fost eliminat în minutul 88

Nicolae Linca Cergău – Navobi Cricău 5-2 (0-1) – al doilea succes la rând obținut de amfitrioni, ce au ratat un penalty prin N. Găldean (45). Au înscris N. Popa (50 – penalty), Haşegan (66) şi N. Găldean (76, 82, 88), respectiv Petric (13) şi Sabău (82).

Sursa foto: Voința Stremț

CSO Voluntari este noua campioană a României la volei feminin, titlu adjudecat în „Alba Blaj” Arena, după a 3-a victorie din tot atâtea dueluri în finala Diviziei A1. Dezamăgire pentru „mândria Albei”, care nu a reușit să oprească sărbătoarea formației din Voluntari, care a cucerit laurii în mimimum de partide. Nu a fost nici măcar […]