Divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia s-a impus în meciul amical din deplasare cu Viitorul Vama Seacă (locul 4 în Liga 4), scor 3-0 (1-0), goluri Indrei (11, folosit în postura de vârf de atac), spaniolul Madangi (59) și F. Morar (89, primul gol al micuțului jucător, după revenire).

O revanșă a “alb-negrilor”, după înfrângerea surprinzătoare de la Galtiu (2-4 cu Viitorul Sântimbru).

Până la startul campionatului (11 martie, la Ocna Mureș), gruparea din Cetatea Marii Uniri mai întâlnește Inter Stars Sibiu, echipă condusă de brașoveanul Călin Moldovan (miercuri, 1 martie, în deplasare, pe Stadionul “Obor”) și Șoimul Băița – locul trei în Liga 4 Hunedoara (sâmbătă, 4 martie). Amicalele iernii au fost, în ordine, 4-4 cu Retezatul Hațeg (la Deva), 2-5 cu CSC Șelimbăr (la Blaj), 7-0 cu GT Sport (la Ighiu), 0-1 cu CSM Deva (în deplasare), 2-4 cu Viitorul Sântimbru.

Viitorul Vama Seacă: Ifrim – D. Ianc, Onacă, Rahoveanu, Al. Lăcătuș, Nagy, Schiau, Tocu, Bălaș, Cos. Năcreală, Vaida; au mai intrat Kupan, Ursa, Bordea, Tudose, Horvath. Andrenor Andrei Podar

CSM Unirea: Raț – P. Codrea, I. Grozav, Benkirat, E. Codrea – Mâlnă, C. Cristea – Sebaș, Fetița, Roșu – Indrei; au mai jucat: Iovicin – Madangi, Bârdea, Banienschi, Harangozo, Bordonado, V. Domșa, Borza, F. Morar, Agbomonyi, Oneț, Lupea (Circov, Dehelean și C. Dănilă – accidentați; Sântoma, Kelachukwu – neconvocați). Antrenor Marcel Rusu.

LPS Sebeș, eliminată în sferturile de finală la Under 17, după 2-6 cu SCM Zalău!

LPS Sebeș a fost eliminată în sferturile de finală ale Campionatului Under 17, după eșecul drastic din deplasare cu SCM Zalău, scor 2-6 (0-3). Vizitatorii conduși de Doru Oancea au fost copleșiți de miza jocului eliminatoriu. emoțiile și-au spus din plin cuvântul și după un sfert de oră gazdele aveau avantaj de 3 goluri. Zarurile […]