Unirea Alba Iulia a fost învinsă în penultimul amical al iernii de Unirea Ungheni, locul al 4-lea în Liga a IV-a Mureș, într-o partidă disputată pe un teren sintetic la baza “Transil” și cu o a doua repriză la lumina reflectoarelor.

Amfitrionii s-au impus cu scorul de 2-1 (0-0), marcând golul victoriei în prelungiri prin Katona (90+2), după ce Ignat a deschis scorul (60, după ce în prima fază Sporea a parat o lovitură de la unsprezece metri), iar Cr. Păcurar (71) a restabilit egalitatea.

Unirea Alba Iulia: Sporea – Mazilu, Scrob, M. Codrea, Ad. Matei – Al. Giurgiu, Bîrdea – Fetița, Selagea, Davidaș – An. David; iar după pauză: Sporea (85, Sîntoma) – Boboia, Scrob, M. Codrea (70, Lăutaru), Ad. Matei – E. Crișan, Al. Giurgiu – V. Domșa, Cr. Păcurar, Tat – Fetița (75, M. Dăscălescu jr). Au absentat Potopea, I. Grozav – învoiți, Petruse – entorsă, Petric.

Ultimul joc de verificare, sâmbătă, de la ora 12.00, cu CSU Alba Iulia, pe stadionul “Mureșul” din Vințu de Jos.