În ciuda numeroaselor plecări din efectiv în această iarnă, “alb-negrii” au pășit cu dreptul în noul an, învingând în primul joc de verificare divizionara secundă ACS Energeticianul, scor 2-1 (1-1).

Vizitatorii au condus cu 1-0, gol marcat în minutul 4, de C. Ionică, însă uniriștii au întors tabela în disputa de la Oarda de Jos, grație reușitelor semnate de An. David (21, a fructificat la o eroare defensivă) și E. Crișan (60, șut din colțul careului mare) – primul gol al tânărului aiudean pentru Unirea Alba Iulia, talentatul fotbalist absent în mare parte în 2018 din pricina unei accidentări.

Unirea Alba Iulia: Sporea – L. Dan, Potopea, R. Ivan, Al. Giurgiu – Davidaș, Tat (înlocuit în prima repriză de Ed. Crișan), I. Grozav, Cl. Marcu – Selagea – An. David; au mai intrat Căt. Suciu, E. Crișan, Boboia, Scrob, Ad. Matei, Cr. Păcurar, Bîrdea, Petruse, V. Domșa, M. Codrea, E. Szabo, M. Dăscălescu jr. Antrenori Adrian Bicheși, Marcel Rusu, Raul Oargă.

[nggallery id=6706]

Liga 4, etapa a 23-a: liderul CIL Blaj, 4-0 în deplasare cu CSM Unirea Alba Iulia și 100 de goluri marcate! Moment de reculegere pentru Ciprian Râșniță (Limbenii Limba)

Liga 4, etapa a 23-a: liderul CIL Blaj, 4-0 în deplasare cu CSM Unirea Alba Iulia și 100 de goluri marcate! Moment de reculegere pentru Ciprian Râșniță (Limbenii Limba) *CSM Unirea Alba Iulia 2 – CIL Blaj 0-4 (0-2): Nicula (38), R. Trif (45, penalty), Tomuța (61), Borșoi (77). Liderul, a treia victorie consecutivă, a […]