Şurianu Sebeş a repurtat a 3-a victorie consecutivă, scor 4-1 (2-0) şi continSurianu Sebes - Rapid Teius 46uă urmărirea liderului Viitorul Sântimbru, care a pășit astăzi fals la Blaj.

Zarurile au fost aruncate în prima repriză, când golgheterul Val. Drăgan a punctat în două rânduri, în minutele 12 și 45. La reluare, golul meciului a fost înscris de Ad. Lăcătuș, min. 67, după o acțiune extraordinară, plecată din propria jumătate de teren.

În minutul 77, Puia a redus din handicap, cu un șut din centrul careului.

În minutul 80, aiudeanul Vali Drăgan și-a trecut în cont tripla, cu un șut în diagonală, în vinclul stâng și a devenit noul golgheter al eșalonului, cu 13 reușite.

Șurianu s-a apropiat la două puncte de lider, iar meciul direct este peste două runde în „Arini

Inter Ciugud – Euro Șpring 1-0 (1-0):

A. Păcurar (10, penalty)

Ioan Ovidiu Sabău, fostul component al „Generaţiei de Aur” a debutat astăzi, în Liga a IV-a Alba, în partida Inter Ciugud – Euro Şpring, contând pentru etapa a 12-a. Fostul internațional tricolor a purtat tricoul cu numărul 8, la fel ca în perioada de glorie când activa sub comanda lui Mircea Lucescu, în națională, sau în străinătate. Venirea lui Ioan Ovidiu Sabău a fost un adevărat eveniment la Ciugud, Sabău jucând până în minutul 75, când a fost înlocuit de D. Ursu. „Moţul”, în vârstă de 47 de ani a schimbat vestiarul şi dacă pe vremuri înbrăca tricoul echipei României, alături de „Regele” Hagi, Gică Popescu, Dan Petrescu sau Ilie Dumitrescu, iar acum a devenit coechipier cu M. Oprea, Şuvaina sau Andreica.

Dalia Sport Daia Română – CS Ocna Mureş 4-2 (1-0)

*Marcatori: Cocoară (11), Brînză (66), D. Pop (75, 79)/  Antonescu (17), Stoica (62, autogol).

Partidă spectaculoasă, în care oaspeții au condus cu 2-1 dar au primit 3 goluri în ultima jumătate de oră.

Echipa gazdă, alături de antrenorul Ştefan Fogoroşi îi dedică victoria Mihaelei Groza, o apropiată a echipei şi colaboratoare a ziarului Unirea, cu prilejul aniversării onomastice de Sf. Mihail şi Gavril

Şurianu Sebeş – Rapid CFR Teiuş 4-1 (2-0)

*Marcatori: Val. Drăgan (12, 44, 80), Ad. Lăcătuș (67)/ Puia (77).