FOTO ȘTIREA TA Întrebarea unui cetățean din Alba Iulia: Mașina Poliției nu se ridică?

În Alba Iulia, nici polițiștii nu fac rabat de la parcările neregulamentare. Un cititor al publicației ne-a trimis, miercuri, o fotografie  în care a surprins o autospecială Dacia Logan a Inspectoratului de Poliţie Judeţean Alba parcată chiar lângă trecerea de pietoni, în capătul Bulevardului Transilvania.

În condițiile în care de când a început „vânătoarea” de mașini parcate ilegal au fost ridicate zeci de autoturisme, cetățeanul se întreabă retoric dacă ”Mașina poliției nu se ridică”.

”În aceste condiţii, ce pretenţii ar putea avea poliţiştii de la ceilalţi participanţi la trafic?”, a mai spus cetățeanul.

–––––––––––––––––––––––––––––––––-

Dacă vrei să ne semnalezi un eveniment, dacă ai văzut ceva neobișnuit, dacă vrei să pui o întrebare unei instituții publice sau unui politician, dacă ai filmat sau fotografiat ceva interesant, trimite-ne un mesaj pagina noastră de Facebook sau pe adresa redactieonline@unirea-pres.ro, iar reporterii noștri vor lua legătura cu tine.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

11 Comentarii

Codruț Feneșer 14 martie 2018 at 18:11

Nu, nu se ridica. Citiți legea, dragi jurnaliști.

Alin 14 martie 2018 at 18:30

De ce nu? Era in misiune la Panini???

Unu din Alba 14 martie 2018 at 18:41

Nesimtire crasa . Ala a parcat acolo fara a fi in misiune. De parcam eu imi luam o amenda de numa sau trebuia sa ma duc pe Livezii sa platesc sa imi recuperez masina.

gicu 14 martie 2018 at 18:53

Bravo lor!prezenta lor este de mult folos,prin simplul fapt ca sunt vizibili in zonele cheie!

Eu 15 martie 2018 at 10:20

Militieni cu ifose de serifi! Te bucuri ca ii vezi? Lol..eu credeam ca si trebuie sa faca ceva,nu sa doarma pe ei!

Costelis 14 martie 2018 at 18:56

Li se incordau matele de foame….de atâtea misiuni periculoase. ..

Costelis 14 martie 2018 at 18:58

Un asemenea bou statea cu masina jos in centrul si vorbea la telefon. ..autobuzele trebuiau să treacă pe banda cealaltă! !
Jalnica miliția alba!

Claudia 15 martie 2018 at 0:02

Trebuia sunat la ridicari si filmat daca nu vor sa ridice masina . Nu sunt in misiune CLAR . Sus cu ei .

Albaiulian 15 martie 2018 at 22:12

Codrut ,daca taceai erai mai castigat.Pana la urma este vorba de bun simt si de sfidarea noastra, nici vorba de ce scrie legea.

dolfi 15 martie 2018 at 23:58

da-i prostului o functie si urgent se crede Dumnezeu. Tot felul de defecti ajung in politii, armate si in politica cu girul oamenilor onesti si normali.

Alba Neagra 18 martie 2018 at 8:39

Se zvonește prin cetate că firma” hingherilor”are legături cu administratorul primăriei …măi să fie, să nu fie , cine știe ?