FOTO, Sărbătoarea fotbalului judeţean, pe Arena CSO din Cugir | Festivitate de premiere organizată de AJF Alba, pentru laureatele din judeţ

TECHNOVA - Înlocuiește-ți centrala

Şi în acest an, AJF Alba a organizat, de data aceasta pe Arena CSO din Cugir, festivitatea de premiere a competiţiilor fotbalului amator din judeţ, manifestarea desfăşurându-se înaintea finalei Cupei României, dintre Viitorul Spicul Daia Română şi Şurianu Sebeş, ce a tras cortina peste stagiunea 2016-2017.

„Sărbătoarea fotbalului judeţean” a adunat echipele campioane la diferite paliere competiţionale, dar şi golgheterii diverselor eşaloane fotbalistice, sub Drăgana strângându-se laureaţii acestui sezon, golgheterii, dar şi echipele ce s-au remarcat la capitolul sportivitate.

ELIT

Dar iată premiile oferite de AJF:

*Liga a IV-a: Şurianu Sebeş (campioană), CS Ocna Mureş (locul doi), Viitorul Spicul Daia Română (locul trei);

*Liga a V-a, Seria 1: Voinţa Stremţ (campioană), Nicolae Linca Cergău (locul doi), Industria Galda 2 (locul trei);

Seria a 2-a: Arieşul Apuseni Baia de Arieş (campioană), Mureşul Gîmbaş (locul doi), Metalul Aiud (locul trei);

Seria a 3-a: Cuprirom Abrud (campioană), CS Zlatna (locul doi), Mureşul Vinţu de Jos (locul trei) – toate Liga a V-a;

*Under 19: CS Zlatna (campioană), CIL Blaj (locul doi), Olimpia Aiud (locul trei);

*Under 17: Olimpia Aiud (campioană);

*Under 15: Unirea 1924 Alba Iulia (campioană), Rival Alba Iulia (locul doi), LPS Sebeş (locul trei);

*Under 13: LPS Sebeş (campioană), Unirea Juniors Alba Iulia (locul doi), Industria Galda (locul trei);

*Under 11: Juniorul Aiud (campioană), CS Zlatna (locul doi), ACS Sebeş 2014 (locul trei)

*Cupa României (Şurianu Sebeş sau Viitorul Spicul Daia Română), finalista, jucătorul finalei, brigada de arbitri şi observatorul;

*Campionatul Speranţelor „Dragoş Damian”: câştigătoarea, locul secund şi locul trei (AFC Unirea 1924 Alba Iulia, CSO Cugir şi Juniorul Aiud), golgheter, cel mai tehnic jucător, cel mai bun portar;

*Fair Play: Rapid CFR Teiuş (Liga a IV-a), Viitorul Biia (Seria 1), Progresul Fărău (Seria a 2-a), Navobi Alba Iulia (Seria a 3-a); *Golgheteri:

Valentin Drăgan (Şurianu Sebeş) – Liga a IV-a,

Ioan Cociş (CS Ocna Mureş) – Under 19,

Alexandru Cioară (Industria Galda, Seria 1),

Denis Dup (Arieşul Apuseni, Seria a 2-a),

Alin Cîmpean (CS Zlatna, Seria a 3-a),

Răzvan Pitea (Olimpia Aiud) – Under 17,

Cătălin Mario Miclea (AFC Unirea 1924 Alba Iulia) – Under 15,

Darius Stănilă (LPS Sebeş) – Under 13,

Ştefan Glonţ (ACS Sebeş 2014)  – Under 11.

Premiile au constat în trofee, diplome, medalii, tricouri, mingi, şepci, rechizite şcolare, în funcţie de locurile din ierarhie. Vacanţă plăcută.

Dan HENEGAR