Divizionara terță Industria Galda a disputat a treia partidă de verificare din pauza competițională, pe propriul teren, cu Hermannstadt II, suferind un eșec, scor 2-3 (0-2), cu tânăra echipă secundă a prim divizonarei.

A fost a doua divizionară terță ce și-a pierdut invincibilitatea în această zi, după Metalurgistul Cugir, învinsă de Sănătatea Cluj. Găldenii au păcătuit în defensivă, sibienii având mai mereu inițiativa, gazdele revenind pe tabelă de la 0-3.

A fost o dispută între dăieni, în tabăra gazdă fiind Fl. Schiau și Cunțan, iar dincolo Ad. Hăprian și Beda (a lipsit D. Groza, alt dăian, accidentat). Sibienii au fost mult mai proaspeți,  și mereu periculoși în fața porții adverse. Scorul a fost deschis de Bratu (12, penalty, după un fault făcut de Haiduc), iar Pop l-a majorat în minutul 33. La reluare,, Industria a schimbat din temelii distribuția, dar de marcat au făcut-o tot oaspeții, dintr-o altă lovutură de pedeapsă transformată de Hodea (63). Cioară (71), lansat de portarul Iancău, a redus ecartul,  cu un lob. Tânărul D. Stoia (81), la nici 16 ani și-a trecut primul său gol pentru Industria, șut din apropiere, după un șut blocat al lui Cioară.

În precedentele dispute de verificare, echipa găldeană a câștigat facil, cu CIL Blaj (6-0) și Sportul Petrești (5-2).

Industria: Lepădat – Fl. Schiau, Haiduc, R. Trif, Boancă – R. Moga, D. Lupșan, M. Cristea, Baghiu, Apetri, Cernea; după pauză Iancău, D. Sîrbu, D. Stoia, Puha, Crăciun, Cioară, Cordoș, Gherghely (ex-CFR Cluj juniori), Bedelean, D. Popa, Cunțan (a împlinit azi 15 ani), S. Fulea. Antrenor Paul Ciucă. Absenți Al. Costea (accidentat), Frențiu (învoit)

Hermannstadt II: Băilă (30, Bauman; 60, Ciorgovean) – Lungu, Popescu, Bratu, Cîmpean, Ad. Hăprian, Stanciu, Pop, Sînmănariu, Criștiu, Hodea; rezerve Scarlat, Belașcu, Solomon, Iovan, Tineiu (ex-Performanța Ighiu), Giura, Brulea, Preda, Beda. Antrenori Jan Gavrilă și Bogdan Piko.