Etapa cu numărul 25 din Liga a IV-a a programat derby-ul Viitorul Santimbru-Performanta Ighiu70dintre Viitorul Sântimbru şi Performanţa Ighiu. Formaţia lui Adorian Himcinschi s-a impus categoric, scor 5-0 (5-0) şi a revenit pe prima treaptă a podiumului. Golurile oaspeţilor au fost marcate de golgeterii echipei, S. Turuş (13, 15, 36), respectiv R. David (28, 38), toate fiind reuşite în prima repriză.

Performanţa Ighiu şi-a revenit după jocul mai prost din cupă şi a demolat-o pe Viitorul Sântimbru pe propriul ei teren. Potopea şi compania au avut un joc excelent şi au reuşit să îi pună în valoare pe golgeterii echipei S. Turuş şi R. David care au marcat toate golurile Performanţei în prima repriză. În cel de-al doilea mitan oaspeţii au slăbit ritmul şi meciul a devenit unul de uzură fără prea mari ocazii la cele două porţi. Interesant este faptul că ambele echipe au fost susţinute de către cei doi antrenori din spatele gardurilor, tehnicienii fiind suspendaţi.

Viitorul Sântimbru (antrenor Ovidiu Ceclan): Ov. Barna – Mocoiu, Crişan, Dîscă, C. Hălălae, Drăghiciu, Pereat, Barta, E. Hălălae, Rotar, Breaz.

Performanţa Ighiu (antrenor Adorian Himcinschi): R. Unchiaş – D. Nemeş, Potopea, H. Marian, G. Toma, R. Moga, O. Turuş, Oniche, Bălaş, S. Turuş, R. David.

[nggallery id=453]

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]