Joi seara, în sala de sport din cadrul Şcolii Gimnaziale NR 3 Cugir, a găzduit etapa cu numărul XII din cadrul Campionatului CSo Cugir - Sf. Maria Timisoara 26de handbal feminin,rezervat junioarelorIII, seria G, etapă care a pus faţă în faţă, CSO Cugir  (locul 6 -7 puncte) şi „lanterna roşie” a seriei Şcoala Gimnazială Nr 7 „Sfânta Maria” Timişoara (locul 8 -1 punct).
Fetele conduse de pe bancă de duetul prof.Petru Micu şi prof.Ioan Başca s-au impus la finalul celor 30 de minute de joc cu scorul de 21-18 la pauză tabela indica 10-9.
Pentru tinerele handbaliste este a treia victorie din acest sezon şi primul din acest an.
Chiar dacă la pauză scorul a fost unul strâns,tabela indicând un gol avans pentru cugirene, diferenţa de scor facându-se simţită după pauză. Cei doi antrenori au rulat întreg lotul avut la dispoziţie,CSO Cugir reuşind să aibă la un moment chiar şase goluri pe tabelă, principala marcatoare a gazdelor fiind Karina Roman – cu 8 goluri. Prestaţii bune au avut şi portăriţele Maria Sandu şi Alina Romaniuc.
Următorul meci pentru junioarele 3 de la CSO Cugir va avea loc duminică, 4februarie,când acestea vor întâlni în deplasare liderul seriei,LPS Banatul Timişoara.
LPS Banatul Timişoara conduce grupa cu 28 de puncte, urmată de LPS Sebeş cu 27de
puncte şi CSS Petroşani cu 23 de puncte.
Echipele care au evoluat: CSO Cugir:Maria Sandu, Alina Romaniuc, Karina Roman, Cătălina Ursa, Denisa Dânşoreanu,Luiza Tomoşoiu,Mihaela Martinescu, Mianda Heroiu, Sorina Costea, Timeea Cerchizan, Adnana Căprariu, Daria Cibian. Antrenori:prof Petru Micu şi prof.Ioan Başca. Şcoala Gimnazială Nr 7 „Sfânta Maria” Timişoara:Timeea Gasco,Ines Biondi, Casiana Savin, Denisa Musteti, Alexia Damaschin, Denisa Dascălu, Renate Roşca, Karolina Veruzab, Denisa Afloarei, Andra Matei, Alexia Iulia,Ana Ierimia. Antrenor:Emil Cosmescu.
Foto-text: Sorin GIURCĂ
[nggallery id=1590]

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]