Atleta Mihaela Blaga (CSȘ Blaj/AC “Mica Romă” Blaj) a cucerit medalia de bronz în cadrul probei de 1500 de metri, la Campionatele Naționale de atletism Under 20.

Sportiva pregătită de Cristina Man a împlinit 19 ani în ziua concursului și a cucerit prima distinție națională a anului, cu rezultatul 4:36.12.

Campioană a fost Claudia-Ionela Costiuc (CSM Dorna/ CSM București) – cu timpul 4:29.67, iar sportiva din Blaj a fost încadrată de Alexandra Maria Hudea (CSȘ Mediaș/ AC “Mica Romă” Blaj) – locul secund (4:32.88) și Iulia Florina Mărginean (CSȘ Mediaș/ AC “Mica Romă” Blaj) – locul 4 (4:46.16), în fapt colegele de echipă alături de care a devenit campioană europeană, luna trecută, în Spania, la ECC Cross Country.

Mâine urmează pentru Mihaela proba de 3000 de metri, iar Andreea Bogdan (CSȘ Blaj/”Mica Romă” Blaj va concura în proba de 800 metri