// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

FOTO: Cupa Jidvei la tenis de câmp, prima ediție, o reușită, la Tenis Club Sun Alba Iulia

„Cupa Jidvei” a fost prima competiție de tenis de câmp organizată de Tenis Club Sun în acest an, în perioada 19-22 mai, sponsorul oficial al acestui turneu care a strâns peste 80 de concurenți din toată țara a fost firma Jidvei. Este prima colaborare și implicare în tenisul de câmp al firmei Jidvei, sponsorul oficial al acestei competiții, care a oferit premii în valoare de 4000 de lei, cupe și diplome, iar pe tot parcursul competiției a susținut și întâmpinat jucătorii cu apă și banane la intrarea pe terenul de tenis.

Rezervată sportivilor cu vârsta cuprinsă între 8 și 16 ani, întrecerea a avut un real succes pentru jucătorii participanți, iar punctele câștigate i-au urcat în clasamentul național al Federației Române de Tenis (categoria 1 și 2 pentru 14 ani).

Vă prezentăm în continuare câștigătorii in funcție de categoria de vârstă la care au particitat.

Începem cu proba feminină: *10 ani: locul 1 – Moldovan Briana (TC Sun Alba Iulia)

locul II – Lihet Cristina (TC Star Baia Mare)

locul III – Rus Anna (TC Sun Alba Iulia) și Labib Naema (As TC Junior Cluj)

*12 ani:locul 1: – Ariciu Ioana (TC Sun Alba Iulia)

locul II – Sagmar Ilinca (CSS Bacau)

locul III – Hatiegan Anastasia (CS Wiinners Tc Cluj) și Breaz Alesia (CS Mova Alba Iulia

14 ani: locul 1 – Sandru Denisa (CT Alba – Cugir)

locul II – Munteanu Carla (TC Sun Alba Iulia)

locul III – Popa Ana (TC Sun Alba Iulia) și Opris Jasmin (TC Pamira Sibiu

16 ani:locul 1 – Munteanu Tania (TC Sun Alba Iulia)

locul II – Preda Alexia (CSS Medias)

locul III – Negrescu Alexia Sendy (TC Sun Alba Iulia) și Luca Melisa (CSS Medias)

La proba masculină pe podiumul câștigătorilor au urcat: 10 ani: locul 1 – Udrescu David (CS TC Pamira Sibiu)

locul II – Manu Alexandru (TC Sun Alba Iulia)

locul III – Singer Fabian (CS Dyadora Timișoara) și Popa Patrick (CS Alpa Deva

*categoria 12 ani: locul 1 – Codea Lucian (CS Orasenesc Cugir)

locul II – Calin Robert (As CS Panalim Sibiu)

locul III – Luca David (CSS Mediaș) și Hirducas Sasha (CS TC Clujana Cluj)

*14 ani:locul 1 – Stoia Lucas ( TC Sun Alba Iulia)

locul II – Saplacan Calin (CS Marc Tenis)

locul III – Litan Dragos (CS Winners Cluj) și Barbu Nicolae (CSS Soimii Sibiu)

*16 ani: locul 1 – Singer Patrick (CS Dyadora Timisoara)

locul II – Rotaru Matei (CS TC Pamira Sibiu)

locul III – Tataruca Mihai (Pro As Sibiu) și Alexandru Andrei (CS TC Baia Mare)

Meciurile au fost arbitrate de unul dintre cei mai distinși arbitrii pe care îi are Federația Română de Tenis, domnul Elek Benedek, arbitru ITF cu renume internațional și național.

Dan HENEGAR