România UnderSuciu Romania 1 19 a pierdut primul joc amical disputat în Israel, cu reprezentativa similară a ţării gazdă, scor 0-1 (0-0), unicul gol fiind marcat în prelungirile jocului. În distribuţia de start a „tricolorilor” s-au regăsit doi jucători din Alba, portarul Cătălin Suciu (AFC Unirea 1924 Alba Iulia) şi fundaşul Marius Chelaru (Metalurgistul Cugir, foto, nr. 4) – înlocuit la pauză.

Conform site-ului Federaţiei Române de Fotbal, ”tricolorii” au fost învinşi cu 1-0 printr-un gol marcat în finalul întâlnirii disputate luni după-amiază pe Municipal Stadium din Afula

În faţa a o mie de spectatori, partida dintre cele două naţionale Under 19 a fost decisă de golul lui Eden Hershkovich, în primul minut de prelungire al meciului de la Afula, oraş aflat la 75 de kilometri de Tel Aviv.

Antrenorul Andrei Spier i-a folosit în acest meci pe: 12. Suciu – 2. Rogoza (3. Hreniuc 90), 15. Ciobotariu, 5. Dudea, 4. Chelaru (16. D. Panait 46) – 8. Dr. Cojocaru (19. Mih 85), 6. Chivari – 14. Vîlceanu (7. P. Petre 46), 10. Cicâldău (cpt.) (18. Al. Dulca 78), 11. Al. Stoica (21. A. Manea 60) – 20. Botă (9. Cr. Ene 46). Pe bancă au rămas 1. Vlase – 17. Mailat

Următorul amical dintre cele două echipe va avea loc pe 17 februarie, pe terenul complexului de la Shefayim, de la ora 15:00.

S-a stabilit programul Turului de Elită

România face parte din grupa a treia a Turului de Elită pentru Euro 2016, găzduită de Austria, în perioada 24-29 martie 2016. Pentru a se califica la turneul final care se va disputa în perioada 11-24 iulie în Germania, reprezentativa pregătită de Andrei Spier trebuie să ocupe locul 1 în grupa din care mai fac parte Cehia, Slovacia şi Austria. Cele 7 câștigătoare ale grupelor din Turul de Elită vor fi prezente în ultima fază a competiției, alături de Germania, ţara organizatoare a EURO U19.

Iată şi programul oficial al ”tricolorilor” la Turul de Elită:

► 24.03.2016, ora 12:00 (ora României): Cehia – România
► 26.03.2016, ora 16:30 (ora României): România – Austria
► 29.03.2016, ora 19:00 (ora României): Slovacia – România

Primele două partide se vor disputa pe stadionul Thermen din Bad Waltersdorf, iar ultima se va juca pe stadionul SV Rohrbach din Rohrbach an der Lafnitz.

Sursa: frf.ro

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]