Flamura Roşie Rădeşti a preluat şefia seriei a 2-a

TECHNOVA - Înlocuiește-ți centrala

Seria 1: Progresul Fărău – AS Crăciunelu de Jos 7-1, Langentahl Valea Lungă – Spicul Bucerdea 3-0, Lendület Petrisat – AS Cetatea 2-3, CIL Blaj –  Avântul Sâncel 6-1, Viitorul II Sântimbru – Partizanii Sânmiclăuş 3-2, Viitorul Biia şi AS Pănade – au stat.
În clasament: 1. AS PĂNADE 28 (51-6), 2. Viitorul Biia 26 (49-16), 3. Progresul Fărău 23 (46-20), 4. CIL Blaj 22 (33-11), 5. AS Cetatea 22 (31-29).
Etapa a 13-a (duminică 21 noiembrie, ora 15.00): Avântul Sâncel  – Viitorul II Sântimbru, AS Cetatea – CIL Blaj, Spicul Bucerdea – Lendület Petrisat, AS Crăciunelu de Jos – Langentahl Valea Lungă, AS Pănade – Progresul Fărău, Viitorul Biia şi Partizanii Sânmiclăuş – stau.
Seria a 2-a: Decebal Cricău – Andreas Alba Iulia 4-3, Inter Ciugud – Iezerul Ighiel 4-2, FC Lopadea Nouă – Olimpic Berghin 1-4, Sportul Livezile – Del Dodo Alba Iulia 4-2, Şoimii Ciumbrud – Voinţa Beldiu 1-3, Mureşul Gâmbaş – Flamura Roşie Rădeşti 1-3, Fortuna Lunca Mureşului – a stat.
În clasament: 1. FLAMURA ROŞIE RĂDEŞTI 31 (45-5), 2. Inter Ciugud 29 (37-14), 3. Andreas Alba Iulia 27 (35-14), 4. Decebal Cricău 20 (30-19).
Etapa a 13-a (duminică 21 noiembrie, ora 15.00): Flamura Roşie Rădeşti – Decebal Cricău, Voinţa Beldiu – Mureşul Gâmbaş, Del Dodo Alba Iulia – Şoimii Ciumbrud, Olimpic Berghin – Fortuna Lunca Mureşului, Iezerul Ighiel – FC Lopadea Nouă, FC Andreas Alba Iulia – Inter Ciugud, Sportul Livezile – a stat.
Seria a 3-a: Orient Blandiana – Energy Cetatea Câlnic 1-2, Mureşul Săliştea – Energia Săsciori 1-6, Mureşul Vinţu de Jos – AS Balomir-Şibot 4-1, Sportul Pianu – Viitorul Tărtăria 1-2, Hidro Şugag – AS Pianu de Sus 6-1, Sportul Sebeş – Independenţa Cut 4-0, Colorado Şpring – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 29 (43-1), 2. Mureşul Vinţu de Jos 29 (38-6), 3. Colorado Şpring 23 (39-13), 4. Hidro Şugag 22 (36-20).
Etapa a 13-a (duminică 21 noiembrie, ora 15.00):  Independenţa Cut – Colorado Şpring, FC Pianu de Sus – Sportul Sebeş, Viitorul Tărtăria – Hidro Şugag, AS Balomir-Şibot – Sportul Pianu, Energia Săsciori – Mureşul Vinţu de Jos, Energy Cetatea Câlnic – Mureşul Săliştea, AS Orient Blandiana – stă.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

3 Comentarii

luca 19 noiembrie 2010 at 11:16

imi poate explica si mie cineva titlul articolului ,caci daca luam in calcul rezultatele din etapa asta si le scadem puctele echipelor din virful clasamentului ar rezulta ca si in etapa trecuta tot Radestiul trebuia sa fie lider: Radesti-28 pct Andreas 27 pct Inter 26 pct cam asta ar fi clasamentul dupa etapa trecuta NU e asa domnule Henegar?

TIRA 19 noiembrie 2010 at 11:40

Ne-a batut in restanta Radestiul pe noi in restanta.
SPORTUL – RADESTI 0-3

Trei Poduri 19 noiembrie 2010 at 11:50

Cine are un portar bun si poate sa ne ajute…..macar cu un portar de fabrica ca nu a fost etapa sa nu se primeasca gol,cu exceptia meciului cu Galda cand a aparat un junior !Mersi Santimbru pentru autogolul ce vi l-ati marcat ca amaru era si mai acru… Felicit Cilutu lu vecinu…ca batut la scor si pe echipa din Livezile ca mai castigat si a luat deja vacanta dupa ce trupa sa cred ca la incaruntit si pe d-l Tira ,precum au patit si altii ! Vai lume,vai !

Comentariile sunt oprite