FCM Turda – CS Zlatna 2-3 (1-2), în meci amical

Meciul de verificare de astăzi, dintre FCM Turda (pregătită de foştii unirişti George Ciorceri şi Marcel Rusu) şi CS Zlatna s-a încheiat cu scorul de 2-3 (1-2), golurile vizitatorilor fiind marcate de C. Suciu (7), A. Cîmpean (39), Lacatos (77). Antrenorul Dorel Mureşan a mizat pe formula: Tîrziu – I. Marian, H. Marian, Kiraly, G. Toma – Lacatos, Kopandy, M. Morar, Oct. Drăgan (revenit la echipă după o săptămână) – C. Suciu, A. Cîmpean. După pauză au mai fost introduşi Cocîrcă, Al. Man, P. Pop, M. Rusu, Sucală, Mînecan, Tămăşan, (n-au evoluat din motive medicale Cucuruzan şi Sg. Pop, nefiind utilizaţi Gavrilă şi P. Dîrjan). Scorul a fost deschis de turdeni în minutul 3, vizitatorii au condus apoli la pauză, fiind egalaţi în actul secund. Al treilea portar al Zlatnei, Budai nu s-a mai prezentat la antrenamente de o perioadă îndelungată. În prima etapă a returului, CS Zlatna va întâlni, vineri, 16 martie, acasă pe Unirea Ungheni.

Vineri, 9 martie, aurarii vor susţine pe terenul „Pielarul”, ultimul test din intersezon, cu FC II Hunedoara. La precedenta dispută de la Sebeş, gruparea din Munţii Apuseni a fost învinsă cu 3-2 de Sparta Mediaş (liga a IV-a Sibiu). (H.D.M.)

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]