CSU Alba Iulia a câştigat astăzi al 7-lea meci consecutiv în Divizia A de baschet feminin, scor 87-50 (24-14; 23-12; 24-14; 16-10) cu Universitatea CSM Oradea, meci contând pentru etapa a 23-a a primului eşalon. Echipa lui Tomas Bilek a avut parte de un joc facil şi continuă să se claseze pe prima poziţie în ierarhie, cu 41 de puncte (19 victorii şi 3 înfrângeri).

Punctele formaţiei din Cetatea Marii Uniri au fost realizate de Ancuţa Stoenescu –  11, Breanna Salley – 11, Nadia Parker – 22, Katya Abramzon – 12, Becca Tobin – 7 , Eniko Tarţa – 6, Elena Dincă – 7, Luminiţa Manta – 1, Taneisha Harrison – 10, Taneisha Harrison – 10.

Joi, 23 februarie, tot la Alba Iulia o să fie programată, de la ora 18.00, restanţa cu Olimpia Bucureşti, contând pentru runda a 20-a, Alba plecând din postura de favorită incontestabilă.

Bogdan PRESECAN

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]