CSŞ Blaj participă la turneul final de junioare ce se dispută la Bucureşti

CSS Blaj 2După ce a obţinut calificarea în urma turneului semifinal de junioare găzduit în luna martie de Sala „Timotei Cipariu”, cu 5 victorii din tot atâtea jocuri, CSŞ Blaj este prezentă în această săptămână la faza finală a întrecerii voleibalistice. Cele mai bune 8 formaţii din ţară se vor duela la Bucureşti, în perioada 14-18 mai, pentru titlul naţional. Formaţia din „Mica Romă” a fost repartizată în Seria 1, alături de CSU Medicina CNUE Târgu Mureş, CTF Mihai I Bucureşti şi SLEN 90 Cernavodă, iar în cealaltă grupă vor evolua Dinamo Bucureşti, CSM CSŞ 2 Bucureşti, CSŞ 5 Bucureşti şi CSŞ 2 CNE Baia Mare.

Lotul condus de sârbul Ugliesa Siegrt (secund la Volei Alba-Blaj) este compus din următoarele: Mădălina Sârbu, Ramona Rus, Alina Mărginean, Ioana Vodă, Diana Popa, Delia Pădurean, Oana Simu, Sorina Mocan (cpt), Alexandra Biriş, Irina Viloiu (sora Denisei Viloiu), Raluca Rotar (libero). Dintre acestea, trei voleibaliste (Rus, Mocan şi Biriş) au debutat deja pe prima scenă, în Divizia A1, sub comanda lui Branko Gajic, în stagiunea trecută când formaţia din „Mica Romă” s-a clasat pe locul al treilea, cucerind medaliile de bronz.

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]