CS Hunedoara – Industria Galda de Jos 1-1 (1-1) | Trupa lui Paul Ciucă – regina remizelor în jocurile de verificare

Industria Galda de Jos s-a specializat în remize în jocurile de verificare din această vară, toate cele 4 jocuri disputate încheindu-se la egalitate.

Ultimul test a fost sâmbătă, lângă furnale, cu divizionara terță CS Hunedoara, partidă terminată nedecis, scor 1-1, rezultat stabilit după primele 45 de minute. De remarcat faptul că oaspeții au avut în primul unsprezece 5 jucători născuți în anul 2000 sau mai tineri (Gînrnod, Cunțan, Goța, Petruse și Ov. Truță).

Gazdele au punctat primele, în minutul 14, iar Cioară a egalat din lovitură de pedeapsă, obținută tot de el, în minutul 35, anulând avantajul. Precedentele întâlniri susținute de Industria au fost 0-0 la Ocna Mureș, 2-2 la Cugir și 1-1 pe teren propriu, cu Metalurgistul. P

rogramul amicalelor cuprinde returul cu CS Hunedoara (acasă, sâmbătă, 22 august), dar e foarte probabil un nou meci, miercuri, cu CS Universitatea Alba Iulia. Dacă se va amâna startul stagional, prevăzut pentru 29 august, fiind șanse mari ca debutul stagiunii să se producă în septembrie (5 sau 12), “galben-albaștrii” mai caută parteneri pentru alte confruntări de verificare.

Industria: Gîrnod – Cunțan, Goța, Hodea, Petruse – Frențiu, Cernea, Tegbo, Ov. Truță – Cioară, P. Muntean; rezerve Căt. Suciu, Puha, Baghiu, Ad. Hăprian, Vonya, G. Scheau, R. Anghel, Tocu, R. Georgiu, Fl. Vulc (CSȘ Blaj); absenți Cioplântă, Haiduc, Fl. Schiau. Antrenor Paul Ciucă.

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]