CIL Blaj, pe locul secund în Liga a IV-a, după victoria netă cu Energia Săsciori | Dacia Mihalț, succes spectaculos, scor 4-3, cu AFC Micești

Victorie fără dubii, a treia la rând, pentru gruparea din “Mica Romă”, după un prim act în care a punctat de 4 ori. CIL Blaj a urcat pe treapta secundă a podiumului, iar etapa viitoare evoluează în fieful liderului, în meciul în care se poate decide, matematic, campioana actualei ediții, iar vizitatorii au suferit al 4-lea insucces consecutiv.

CIL Blaj – Energia Săsciori 4-1 (4-0)

Marcatori: C. Olteanu (14, 29), Al. Juncan (31), B. Varga (41), respectiv Sava (51).

Dacia Mihalț – AFC Micești 4-3 (2-2)

Marcatori: B. Mârza (10), E. Barna (16, 76, 89), respectiv Tripșa (39, penalty), Roșu (43), Iul. Herepean (68).

Un meci spectaculos, în care “lanterna roșie” s-a impus grație triplei semnate de E. Barna, reușind al doilea succes la rând în fața fanilor, după ce vizitatorii au remontat de la 0-2 și au condus cu 3-2!!!

Liga 4: Campioana CIL Blaj, „set” și revanșă cu Hidro Mecanica! Revelația Energia Săsciori a trecut și de Viitorul Sântimbru, „manita” Macarie (Adu Academy Șona)

În Sâmbăta Mare, Liga 4, etapa a 25-a: Campioana CIL Blaj, „set” și revanșă cu Hidro Mecanica, cu „careu” Mihu (4 reușite)! Revelația Energia Săsciori a trecut și de Viitorul Sântimbru, „manita” (5 goluri) Macarie (Adu Academy Șona) *Limbenii Limba – Performanța Ighiu 1-0 (1-0). Victorie prețioasă a nou-promovatei, împotriva unui oponent cu pretenții la […]