Andrei Nelega, din Alba, locul cinci la Campionatul Național de Fitness de la Târgu-Mureș

Andrei Nelega, originar din Abrud, a obținut, sâmbătă, locul cinci la Campionatul Național de Fitness de la Târgu-Mureș, la categoria men’s physique +182 cm.

”La categoria mea au fost opt sportivi. Câțiva dintre ei au reprezentat Romania în anii precedenți la mondiale si europene! Ținând cont că a fost doar campionatul național de fitness în cadrul concursului, au urcat pe scena sportivi de la fitness feminin, fitness masculin, bikini fitness, body fitness și men’s physique”, a declarat Andrei Nelega, pentru ziarulunirea.ro.

Datorită faptului că a ajuns în finală, alături de alți cinci sportivi, după ce în luna mai la Cupa României la Culturism a ocupat locul 1, la anul va fi alături de alți sportivi în lotul României care va merge la Balcaniadă.

Andrei Nelega (25 de ani), originar din Abrud, locuiește de câțiva ani în Alba Iulia.