Alexandru Sechereş a câştigat Cupa oraşului Teiuş la şah

Mircea Trifu - Primar Alba Iulia

Ca la fiecare final de an, cu ocazia zilei Sfântului Ştefan, clubul de şah Rapid CFR Teiuş a organizat tradiţionalul turneu de şah rapid „Cupa oraşului Teiuş”. La ediţia din 2011 au luat parte 38 de jucători din Alba Iulia, Braşov, Aiud, Cugir, Sântimbru şi Teiuş. Competiţia s-a desfăşurat pe parcursul a 7 runde în sistem elveţian şi a fost câştigată oarecum surprinzător de teiuşanul Alexandru Sechereş (19 ani), legitimat la Clubul Municipal de Şah Alba Iulia şi elev al Colegiului Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” din Alba Iulia, care a acumulat 6,5 puncte.

Juniorul teiuşan, aflat la primul succes într-un turneu judeţean de seniori, i-a devansat pe Ovidiu Lupu (CSO Cugir) şi fratele său mai mic Adrian Sechereş (AEM Luxten Timişoara), ambii acumulând câte 5,5 puncte. În imediata apropiere a podiumului s-au clasat Mircea Cepoiu, Florin Ungurean (ambii din Alba Iulia), Doru Jiros (Cugir) şi Nicolae Şandru (Aiud).
O menţiune specială pentru profesorul Sabin Borşia, care s-a ocupat de buna organizare a turneului, sprijinit fiind de Primăria oraşului Teiuş, Simion Sechereş, patronul firmei SC Eurodinamic SRL Teiuş (sponsorul competiţiei) şi arbitrul Aurelian Vlad (Aiud). (H.D.M.)

Pro România - Ține cu ALBA
ELIT

PMP - Alegeri Locale 2020
USR-Plus - Oameni ca tine schimbă Alba în bine

Dan HENEGAR

11 Comentarii

aaa 29 decembrie 2011 at 13:09

Felicitari !

Observator 30 decembrie 2011 at 10:18

Pentru cine?

Telejurnal 30 decembrie 2011 at 13:05

Pt Alexandru Secheres, ca doar despre el era articolul ! Intrebi si tu sa te afli in treaba…

Observator 30 decembrie 2011 at 13:22

De fapt eu vorbeam cu „aaa”, semnatara „impresionantului” comentariu, de mai sus.

Tu, daca tot ai intrat pe fir, esti, se pare, un „Telejurnal” ingust la … minte!

In articol este vorba de mai multe persoane si de mai multe activitati (organizare, sponsorizare, …).

Uite eu, de exemplu, l-as fi felicitat pe profesorul Sabin Borşia.

Pai vezi telejurnalule cat de „priceput” esti?!

aaa 31 decembrie 2011 at 10:16

Mai,observatorule,
1 nu sunt semnatara
2 felicitari pentru toti din articol,nu si pentru tine,priceputule.

Observator 31 decembrie 2011 at 13:14

Doamne dar cum va suporta, pe unii, pamantul cu atata incultura!

Auzi expresie : „nu sunt semnatura”!!!

aaa 31 decembrie 2011 at 15:03

Mai observator incult care este,te;am citat cand am scris semnatara nu semnatura.
Cat despre cultura ,citeste\ti ineptiile pe care le debitezi.

Observator 31 decembrie 2011 at 16:48

Daca nu esti semnatara (acel „u” , de mai sus trebuia sa fie „a”) de ce de bagi in vorba?

Cat despre cultura:
1.”Mai observator incult care este”. Corect: care esti
2.Dupa cuvintele: care este(!)se pune punct, nu virgula!
3.”te;am”, se scrie corect:te-am
4. „citeste/ti, se scrie: citeste-ti

Chiar nu stiu de ce-mi pierd timpulcu asemenea specimene ca tine!

aaa 31 decembrie 2011 at 17:45

Nu eu m=am bagat in vorba,tu ai scris semnatara,mai cultule.
Tu esti din tagma lui care este,adicatelea un fel de Vanghelie ,n=ai avut cum sa te prinzi specimenule.

telejurnal 31 decembrie 2011 at 19:52

Observatorule,scoate-te ca esti pe locul doi in dialogul cu aaa.

aaa 31 decembrie 2011 at 20:19

Telejurnalule nu-i nevoie declasificari.
Observatorul este un neica nimeni deranjat de primul mesaj si atat,restul e marlanie,sper ultima din 2011.