Al șaselea titlu pentru CFR Cluj! Clujenii rămân campionii României la fotbal, după victoria cu CSU Craiova

Campioana CFR Cluj va reprezenta România în ediţia 2020-2021 a Ligii Campionilor, urmând să joace în primul tur preliminar. Universitatea Craiova, locul doi, va evolua în primul tur preliminar al Ligii Europa.

Este titlul cu numărul 6 pentru CFR Cluj, al treilea consecutiv.

CFR Cluj este vechea și noua campioană a României, după ce s-a impus detașat, în Bănie, în finala cu CSU Craiova. Oltenii au fost umiliți pe propriul teren, deși începuseră perfect meciul, prin golul lui Dan Nistor, din minutul 10.

La pauză s-a intrat indecis, 1-1, după golul lui Vinicius, din minutul 36. Kevin Boli a făcut 2-1 cu capul, în minutul 56, iar Deac a închis tabela, în minutul 77, dintr-un penalti.

Înotătorii de la LPS Alba Iulia la etapa regională a naționalelor de copii | Lorand Palfi – două medalii de argint

Înotătorii de la LPS Alba Iulia la etapa regională a naționalelor de copii, 10-11 ani | Lorand Palfi – două medalii de argint   De curând, în Bazinul Olimpic din Tg. Mureș, s-a desfășurat etapa regională a Campionatului Național de înot, copii, 10-11 ani, competiție la care au fost prezenți și 10 sportivi de la […]