A ascuns produse într-un cărucior pentru copii și a „uitat” să plătească, la un hypermaket din Alba Iulia. Femeia, trimisă în judecată
A ascuns produse într-un cărucior pentru copii și a „uitat” să plătească, la un hypermaket din Alba Iulia. Femeia, trimisă în judecată
O femeie a fost trimisă în judecată de către Judecătoria Alba Iulia, după ce a sustras mai multe obiecte dintr-un hypermarket din Municipiul Alba Iulia, ascunzându-le într-un cărucior pentru copii.
Citește și: Au furat o trotinetă electrică, de peste 2.000 de lei și au returnat-o în următoarea zi. Cum au scăpat de judecată câțiva copii din Blaj
În actul de sesizare s-a reţinut că inculpata, în data de 11.09.2022, în intervalul orar 17:21-17:27, a sustras mai multe produse din incinta magazinului Selgros, situat în Alba Iulia, pe care le-a ascuns într-un cărucior pentru copii, trecând ulterior de linia caselor de marcat fără a achita preţul acestora şi cauzând astfel persoanei vătămate SELGROS un prejudiciu în cuantum de 230,79 lei.
Situaţia de fapt reţinută prin actul de sesizare a fost dovedită prin procesul-verbal de vizionare a imaginilor surprinse de camerele de supraveghere din incinta magazinului Selgros, precum și suportul optic aferent.
„În baza art. 346 alin. (1) Cod procedură penală constată legalitatea sesizării instanţei cu rechizitoriul din data de 13.09.2023, emis în dosarul Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, a administrării probelor în faza de urmărire penală şi a efectuării actelor de urmărire penală.
Dispune începerea judecăţii în cauza privind pe inculpata, trimisă în judecată pentru săvârşirea infracţiunii de furt, prev. de art. 228 alin. 1 C.pen.”, se arată în hotărârea Judecătoriei Alba Iulia.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
48 de ani de la primul 10 olimpic al gimnasticii. 18 iulie 1976, ziua în care Nadia Comăneci a intrat in istorie
48 de ani de la primul 10 olimpic al gimnasticii. 18 iulie 1976, ziua în care Nadia Comăneci a intrat in istorie Pe 18 iulie 1976, în urmă cu 47 de ani, Nadia Comăneci intra în istoria sportului mondial şi devenea regina gimnasticii, obţinând primul 10 şi surprinzând o lume întreagă, dar şi tabela de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 12 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Ştirea zileiacum 5 zile
LIVE VIDEO | La 200 de ani de la nașterea Craiului Munților, Avram Iancu, defilare militară, placă memorială și distincții la Muzeul Memorial ”Avram Iancu” din Incești