Voinţa Savini Due Sebeş a ajuns la a doua victorie consecutivă după 33-27 împotriva echipei CS Extrem Baia Mare

Tudor Stan

Vointa Savini Due Sebes handbal 13

Formaţia de handbal masculin, Voinţa Savini Due Sebeş a câştigat derby-ul programat astăzi în sala Florin Fleşeriu contra puternicei echipe CS Extrem Baia Mare, scorul fiind de 33-27(19-12).

Tonul partidei a fost dat de băieţii antrenaţi de către Alexandru Weber, care nu le-au oferit adversarilor nicio şansă la victorie. Alexandru Weber s-a declarat extrem de mulţumit de acest rezultat. „A fost o victorie muncită, în faţa unui adversar care joacă de mai bine de doi ani împreună. Am controlat întreaga partidă şi îmi felicit jucătorii pentru acest meci câştigat. Fanii au fost extraordinari şi le mulţumim.” a declarat antrenorul formaţiei Voinţa Savini Due Sebeş, Alexandru Weber.

Pentru Voinţa Sebeş au marcat: Cristian Suciu – 13 goluri, Adrian Cunţan – 6 Adrian Ţone – 6, Florin Baciu – 3, Lucian Preda – 2 Vlad Breazu – 1, Mihai Macarie – 1 şi Raul Muntean un gol. Această victorie este prima obţinută pe teren propriu de către Voinţa Savini Due Sebeş din istoria participării în Divizia A de handbal masculin. Săptămîna viitoare, Voinţa Sebeş va juca în deplasare contra echipei CSM Satu Mare.

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]