// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

VIDEO, “Unirea minifotbalului românesc”, cel mai important eveniment al anului, la Alba Iulia, Gicu Grozav – ambasadorul competiției! Joi, la ora 21.30, la “Winner’s Țălnar”, meciul de deschidere, Beer Hunters Alba Iulia – Raal Bistrița

Cel mai practicat sport la nivel național, minifotbalul, adună cele mai bune 20 echipe din țară, iar spectacolul se anunță la el acasă în Cetatea Marii Uniri, în finele acestei săptămâni, în perioada 5-8 iulie, Alba Iulia devenind capitala acestui sport atât de îndrăgit. Bazele sportive “Winner’s Țălnar” și “Fair Play” vor găzdui a 12-a ediție a Campionatului Național de minifotbal, organizat de Federația de minifotbal din România, în colaborare cu “GT Sport”, prin George Țălnar. Ambasadorul acestei competiții de anvergură, ce cuprinde 48 de meciuri, este albaiulianul Gicu Grozav, internaționalul român, “decarul” naționalei de fotbal a României. Meciul de start va fi joi, 5 iulie, la ora 21.30, Beer Hunters Alba Iulia – Raal Bistrița, cu o jumătate de oră mai devreme fiind festivitatea de deschidere, cu un program artistic prezentat de Sendy Club.

5-8 iulie 2018 !!! Unirea MINIFOTBALULUI romanesc in Cetatea Alba Carolina, in an centenar !!! Gicu Grozav, ambasadorul acestui MEGAeveniment organizat de Federatia de Minifotbal din Romania si ACS GT Sport !!! Multumim Gicu pentru toata sustinerea si pentru ca nu lasi “sportul albaiulian sa moara” multumim ca datorita tie , inca ne mai aflam pe harta sportiva a Romaniei !!! #respectcentenarulromanieigtsport

Publicată de George Țălnar pe Luni, 2 Iulie 2018

*Gicu Grozav, ambasadorul competiției

La baza sportivă “Winner’s Club Țălnar” va fi instalată o tribună mobilă cu capacitate de 750 de locuri și un ecran gigant pentru transmiterea meciurilor (fazele eliminatorii vor fi televizate pe Pro X). Din păcate, așa cum ar fi fost firesc, nu s-a realizat un parteneriat cu autoritățile locale, care să susțină derularea acestui turneu și în plan financiar, cât și ca implicare și astfel nu s-a reușit instalarea unui teren sintetic în Piața Cetății, așa cum s-a dorit inițial. Este cel mai important eveniment din calendarul competițional al Federației de minifotbal, în condițiile în care în turneul din Cetatea Marii Uniri se vor decide reprezentantele României în Champions League.

 

*Beer Hunters, unica reprezentantă a județului, în “grupa morții”

Echipa Beer Hunters, este unica reprezentantă a județului la această competiție majoră, calitate oferită de organizarea de către GT Sport (prin George Țălnar), în colaborare cu Federația de minifotbal din România, a Campionatului Național de Minifotbal, dar a prins “grupa morții”. Programul competiției (Baza Sportivă “Winner’s Țălnar” – terenul 1, Baza Sportivă “Fair Play” – terenul 2):

*joi, 5 iulie, ora 21.30: BEER HUNTERS Alba Iulia – Raal Bistrița (Gr. D, terenul 1);

*vineri, 6 iulie, ora 9.00: Codavinci Reșița – Dia Guard Divino Zalău (D, 1);

ora 10.00: Autovip Șimleu Silvaniei – Festiv Bucium Roman Piatra Neamț (B, 1), Dream Team Tg. Jiu – Young Boys Târgoviște (B, 2); ora 11.00: Extratereștrii Bistrița – FC Premiere Arad (C, 1), Borussia Hermannstadt – TIV All Star Târgoviște (C, 2); ora 12.00: Luceafărul Florești – Auto Driver Iași (A, 1), Condor Fortuna Friends Buzău – FC Hermannstadt (A, 2);

ora 13.00: Dia Guard Divino Zalău – BEER HUNTERS Alba Iulia (D, 1), Tanzmannschaft București – Raal Bistrița (D, 2);

ora 14.00: Dream Team Tg. Jiu – MAV Timișoara (B, 1), Autovip Șimleul Silvaniei – Young Boys Târgoviște (B, 2); ora 15.00: Extratereștrii Bistrița – AS Luciano Arad (C, 1), Borussia Hermannstadt – FC Premiere Arad (C, 2); ora 16.00: Auto Drive Iași – FC Hermannstadt (A, 1), Condor Fortuna Friends Buzău – Sportig Deva (A, 2);

ora 18.00: Tanzmannschaft București – BEER HUNTERS Alba Iulia (D, 1), Raal Bistrița – Codavinci Reșița (D, 2); ora 19.00: Autovip Șimleul Silvaniei – MAV Timișoara (B, 1), Young Boys Târgoviște – Festiv Bucium Roman (B, 2); ora 20.00: Borussia Hermannstadt – AS Luciano Arad (C, 1), FC Premiere Arad – All Star Târgoviște (C, 2); ora 21.00: FC Hermannstadt – Luceafărul Florești (A, 1), Auto Driver Iași – Sporting Deva (A, 2);

*sâmbătă, 7 iulie, ora 9.00: Codavinci Reșița – Tanzmannschaft București (D, 1), Dia Guard Zalău – Raal Bistrița (D, 2); ora 10.00: Dream Team Tg. Jiu – Festiv Bucium Roman (B, 1), Young Boys Târgoviște – MAV Timișoara (B, 2); ora 11.00: Extratereștrii Bistrița – All Star Târgoviște (C, 1), Premiere Arad – Luciano Arad (C, 2); ora 12.00: FC Hermannstadt – Sporting Deva (A, 1), Condor Buzău – Luceafărul Florești (A, 2);

ora 14.00: BEER HUNTERS Alba Iulia – Codavinci Reșița (D, 1), Tanzmannschaft București – Dia Guard Zalău (D, 2); ora 15.00: Auto Vip Șimleul Silvaniei – Dream Team Tg. Jiu (B, 1), MAV Timișoara – Festiv Bucium Roman (B, 2); ora 16.00: Borussia Hermannstadt – Extratereștrii Bistrița (C, 1), Luciano Arad – All Star Târgoviște (C, 2); ora 17.00: Sporting Deva – Luceafărul Florești (A, 1), Auto Driver Iași – Condor Buzău (A, 2); ora 21.00 și ora 22.00, sferturi de finală, pe ambele terenuri;

*duminică, 8 iulie, ora 10.00 și ora 11.00: semifinale, pe terenul 1; ora 15.30, finala mică; ora 16.30, finala mare, ambele la Baza Sportivă “Winner’s Țălnar”.

Dan HENEGAR