VIDEO/ CUTREMUR în PSD Alba – doi lideri ”degradați”, 31 de organizații de comune dizolvate, schimbări în conducerea a 4 organizații de municipii și orașe

Președintele PSD Alba, Ioan Dîrzu, a declarat, joi, într-o conferinta că la nivelul organizației județene a partidului s-a făcut o analiză a rezultatelor obținute în alegeri și s-a decis luarea unor măsuri dure pentru cele care nu au avut un ”scor” mulțumitor. Astfel, 31 de organizații de comune au fost dizolvate, de asemenea, a fost schimbată conducerea în patru organizații municipale și orășenești, iar doi lideri de la organizația județeană au fost ”degradați”.

”S-au luat niște măsuri, cred că cele mai dure din ultimii 15 ani. Toate organizațiile cu procent de sub 20% au fost dizolvate. Asta inseamnă 29 de organizații, la care s-au mai adăugat și 4 alte organizații municipale și orășenești, la care ne-am dat seama că trebuie revigorată activitatea, și anume Sebeșul, Aiudul, Ocna Mureșul și Baia de Arieș (…)”:

ELIT

Ioan Dîrzu a precizat că la Sebeș, președinte interimar va fi Nicușor Luca (a fost destituită întreaga conducere, în frunte cu Romi Dragosin), la Aiud președinte interimar va fi consilierul județean Călin Radu , care îl înlocuiește pe Liviu Octavian Rusu, la Baia de Arieș, fostul președinte al organizației, Silviu Mârzan, a fost înlocuit cu Vasile Pitea iar la Ocna Mureș va fi desemnat, în perioada următoare, un președinte interimar până la organizarea alegerilor interne.

Comunele în care Comitetul executiv judeţean al PSD Alba a dizolvat organizaţiile locale ale partidului sunt: Avram Iancu, Berghin, Bucerdea Grînoasă, Cenade, Cergău, Ceru Băcăinţi, Cut, Daia Română, Fărău, Galda de Jos, Gîrda de Sus, Gîrbova, Hopîrta, Jidvei, Livezile, Lopadea Nouă, Lunca Mureşului, Meteş, Miraslău, Mogoş, Noşlac, Poşaga, Rădeşti, Rimetea, Roşia Montană, Sîncel, Şibot, Şona, Şpring, Valea Lungă şi Vinţu de Jos.

De asemenea, s-au retras (n. red. sau au fost convinși să se retragă) din funcțiile de conducere Ioan Florea Ioan (fost preşedinte executiv al PSD Alba) și Dorin Sandea (fost secretar executiv), ”care au înțeles că a venit momentul să facă un pas în spate”, după cum a precizat Dîrzu. O altă schimbare este numirea unor noi lideri de grup politic în cadrul CJ Alba și CL Alba Iulia, fiind desemnați să exercite aceste funcții Daniel Zdrînc și Bogdan Medrea.

ADEZIUNE PLUS

”Prin aceste schimbări la nivelul organizației județene demonstrăm că suntem singurul partid din județ care se reformează cu adevărat. Am promovat tineri în funcții importante, și am rupt orice posibilă legatură cu baronii PNL-PDL pe care nu-i interesează decât să rămână la butoanele puterii şi în preajma resurselor. Totodată, însă, nu pot să nu remarc ipocrizia incredibilă a noilor liberali, care aruncă valuri de lozinci despre reformarea clasei politice, cerută de către societatea civilă. Eu vreau să dau şanse unor tineri care nu au apucat să fie pervertiţi, însă cei de la PNL defilează în continuare cu relicvele intresate de putere şi bani” a mai spus liderul PSD Alba.

El a reamintit care este rezultatul proastei administrații județene și a municipiului reședință de județ: plata unuia dintre cele mai mari tarife la apă și canalizare din Regiunea Centru, preț dublu sau chiar triplu pentru serviciile de salubrizare; cetățenii județului sunt în continuare batjocoriți la Policlinică sau la Spitalul Județean; o parcare de 1 milion de euro care stă goală, în Alba Iulia; sensuri giratorii de zeci de mii de euro la fiecare intersecție, dar sunt o mulţime de străzi neasfaltate sau fără utilități etc.

”Aceasta  este de fapt realitatea tristă care se datorează  administraţiei PDL mai nou PNL, pe care nimeni  nu îndrăznește să o deranjeze. Trebuie să înțelegem cu toții că politica nu se mai poate face pe principiul pumnului în gură, și vom demonstra în perioada următoare că apărăm interesele cetățenilor acestui județ prin devoalarea risipei și a combinațiilor de partid, și vom încerca să oprim hemoragia banului public din stucturile obediente ale celor doi baroni locali Hava și Dumitrel. Îmi doresc ca organizaţia judeţeană a PSD Alba să fie o organizaţie deschisă, cu oameni valoroşi şi dornici de afirmare în administraţia locală şi judeţeană”, a declarat, în încheiere, Ioan Dîrzu.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DREPT LA REPLICĂ| Beniamin Todosiu: Lansez un apel public la unitate în interiorul USR – PLUS. Îi rog pe colegii de alianță să renunțe la orgolii și la lupta disperată pentru funcții

Locuitorii județului Alba urmăresc cu dezamăgire, în ultimele zile, relatările din presa locală privind presupuse neînțelegeri din interiorul USR –… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

40 Comentarii

axinte 11 august 2016 at 14:40

…salut hotarirea luata, cu remarca ca trebuia ca acest demers sa fi fost facut mai devreme, sau cel tirziu cu mult inaintea alegerilor locale,…

istoria 11 august 2016 at 15:31

Pentru ca de regula istoria se repeta, cine s-a ajuns prin tradare (vezi tradarea lui Rus), asta se va repeta curind. Ai tradat, vei fi tradat cu siguranta. La o adica, sa plece cei vechi, dar nu si eu !

sanda 11 august 2016 at 15:59

Remarcabil si totodata extraordinara acesta masura de reformare a partidului.Ar putea luat exemplu cei de la pnl. tinerii trebuie motivati sa acceada in admintratia publica

Fekete 12 august 2016 at 9:06

aceasta reformare este ca si demisia lui dirzu- acum sunt dati afara si peste o sapatamana, poporul intristat ii va chema inapoi ca-s cadre de nadejde si de neinlocuit; ce a fost pe plan mare va fi si pe plan local sau cum in cer asa si pe pamant

CUCU 11 august 2016 at 16:31

Stimabili domni psd-isti ,stimabile domn Darzu , cred ca ati procedat corect ,dar incomplet. Realizati intradevar o reforma reala daca dizolvati si organizatia municipala si cea judeteana a psd-Alba.
In rest … fiti sanatosi …
Ps . ne lipsea gargara ieftina ,in perioada demisionara … bine ca va-ti intors !!!

Horea 11 august 2016 at 17:01

„… 31 de organizații de comune dizolvate…”

Degeaba „dizolvati” organizatiile.Culoarea ROSIE nu v-a domina in acest judet.
Iarasi zic: deocamdata.

rely 11 august 2016 at 17:45

Un inceput bun, poate inteleg unii ca politica se face pentru oamenii si nu pentru interes personal.

ionica 11 august 2016 at 20:33

acum cateva zile varsa-i o lacrima de crocodil si acum te crezi pe cai mari

bogdan 11 august 2016 at 21:03

Darzule tu ce rezultate ai avut de cand esti presedinte??? Parca ti ai dat demisia deoarece ti ai asumat rezultatele „”EXTRAORDINARE”” daca te lauzi ca si schimbat presedintii tu ce mai cauti Presedinte??? Nu lasi ciolanul!!!!

laura 11 august 2016 at 21:10

Pe doamna Mih Mihaela ai schimbato din functii……..sau iti este teama de ce declara la DNA ……Mihaela da pe fata cartile sa umplii Aiudul cu ei.Pe cine a pus interimar la SEBES?????si a pus neamurile???? Cumva….vreun expert in politica??? Mare foamea pe voi….

Hadrian Baci & Bestya Kontel 11 august 2016 at 21:16

La Sebes a ajuns PSD de kk . Nu i-a interesat popuarea si nici mitingurile antipoluare. Dorin Nistor a participat la toate in timp ce Romi Dragosin statea acasa in pijama. Cine este surd la glasul cetatii ramane inafara ei. Oare Romi nu stie de cazuri imbolnaviri de cancere din cauza poluarii? Nu i-a interesat nici faptul ca mai multi protestatari sunt tarati in judecata la Tribunalul din Bucuresti.

cine te cunoaste 12 august 2016 at 8:20

De fapt reformarea inseamna numirea in functii de partid si institutii a apropiatilor si rudelor tale care unele dintre ele n-au nicio pregatire sau competenta cu postul. Acestrea trebuie sa-ti menajeze interesele personale. Reformatrea trebuia sa inceapa cu tine, ca tu i-ai adus la scorul asta.

ilie de la uzina 12 august 2016 at 9:16

vreau sa fac o traducere a textului, ca sa inteleaga si votantul psd de rand:
-looserul number one, proaspat miruit ( remiruit ) la centru, a decis sa loveasca in esaloanele inferioare de looseri judeteni.
in urma loviturii, au fost trasi pe dreapta dinozauri politici care nu reuseasu sa isi convinga nevestele sa voteze partidul, si au fost inlocuiti cu tinerele sperante politice ale partidului, care vor avea o problema in a-si convinge pritenele sa voteze partidul.
in rest totul e bine.e bine pentru ca psd alba nu conduce judetul.
problema nu e partidul psd, ci faptul ca mai avem cetateni cu o mentalitate paguboasa, care voteaza psd.
va pup, ma duc sa ma dau cu trenul de mare viteaza iasi-viena, ala construit de dragnea cu chinezii, si apoi ma intorc pe autostrazile construite de sova, alea cu marile proiecte.tocmasi trec pe autostrada transilvania, bucatica aia de 54 km care ne-a costat 2 miliarde de euro, cu contract trecut la secret.nu am inteles de ce a fost secretizat acest contract, pentru ca votantul psd oricum nu stie sa citeasca.

Zoom 13 august 2016 at 16:21

Eu zic măi @ iliuţă tată să te dai mătăluţă o ţâră şi cu telegondola, aia făcută de nan-ta udrea, de împreună cu nen-tu băse pe vremea când guvernau într-o veselie. Şi după aia trage şi “o miuţă” cu camarazii tăi căcănii, acolo pe terenurile de sport în pantă ! Da’ vezi că-s înclinate rău şi să nu ameţîţ mai tare decât sunteţi. Dar apropo, nea băse spunea cu ceva timp în urmă că – citez “Invătământul românesc scoate numai tâmpiţi …” acuma tu, că tot zici că tu ştii citi : eşti cumva unu din ăia ? Sau unul din românii găozari numiţi tot de nenea ăla. Ha ?

ilie de la uzina 16 august 2016 at 9:12

eram sigur ca o sa apara un privitor de antene, care o sa spuna ceva de udrea, sau de basescu.asta pentru a justifica existenta psd, un partid care umple la refuz saliile de judecata si inchisoriile.
da maestre, terenurile de sport in panta sunt in numar de unu, facut intr-o comuna.telegondola exista si este functionala.stimate maestre, eu am facut alt fel de scoli, care nu intra in sfera invatamantului romanesc.faptul ca ai tupeul sa mafaci tampit justifica faptul ca votantii psd au cel mai scazut nivel de inteligenta.dar stai linistit maestre, capitalismul este un sistem ireversibil, si inevitabil, psd se va pierde pe cuoarele d ela jilava.

Zoom 16 august 2016 at 16:51

Spre ştiinţa ta „stimabile”:
1.existenţa psd (ca şi a altor partide de altfel) este anterioară existenţei pe scena politică a udrei sau a băsăului, deci n-are nicio legătură, adică nu se justifică …
2. sălile de judecată şi închisorile sunt „umplute” în mod egal cu politicieni din toate partidele (dacă doreşti, am o statistică)
3.Despre „tâmpizenie” era o întrebare (vezi semnul) retorică, e adevărat. Dacă te-ai regăsit, te priveşte, dar nu uita că în comentariul tău @ iliută stimabile, ai „scăpat” şi textul : „…pentru ca votantul psd oricum nu stie sa citeasca.”, adică în traducere liberă tot tâmpit înseamnă … Sau poate ai considerat că dacă „ai făcut alt fel de şcoli, …” ( de gradaţi ???!) ţie ţi se permite să ai tupeul să faci pe alţii tâmpiţi, nu ? Spre dezamăgirea ta stimabile @iliuţă deduzină, trebuie să constaţi că şi alţii ştiu să scrie şi să citească), chiar şi votantul psd …
Şi da, „capitalismul este un sistem ireversibil”, ai grijă !
P.S. Apropo –cu terenurile în pantă, vezi că te-ai încurcat puţin la numărătoare. Şi dacă zici că „telegondola există şi funcţionează” eu îţi recomand să le eviţi pe cele din Retezat, Parâng şi Ceahlău (şi altele, probabil) că s-ar putea să rămâi suspendat, mai mult decât eşti !

contribuabil aiudean 12 august 2016 at 9:35

Adevar graiesti Ilie de la uzina …. marile proiecte ale lui sova …. titlurile de doctor ale lui polnta…

Dirzule, felicitari pt cea mai buna gluma: 12 august 2016 at 9:53

Tov.Dirzu dixit: „Am rupt orice posibilă legatură cu baronii PNL-PDL pe care nu-i interesează decât să rămână la butoanele puterii şi în preajma resurselor.” Ha-ha-ha! Dar psd-ul vostru care alimenteaza continuu si la greu puscariile patriei cu baroni hoti, ce interese are, sa faca munca patriotica pt romani?HA-ha-ha!

analistu` perfect 12 august 2016 at 10:53

Atata timp cat nu se va „deschide” mintea amarastenilor din judet cu ideea ca omu` din „saracime” care voteaza cu (asa numita!) dreapta, voteaza impotriva lui, nu va fi nici o”sfaraiala”ca in Psd se va schimba un „Dorel” cu ….altu`!

UN CETATEAN CARUIA II PASA 12 august 2016 at 12:42

D-LE DEPUTAT TOT RESPECTUL,DAR LA BAIA DE ARIES MERGETI PINA LA CAPAT CU TRADATORII{ MIRZAN SI FINUL}, CARE AU TRADAT PARTIDUL IN DETRIMENTUL INTERESULUI PERSONAL.
PENTRU A AVEA EFECTUL SCONTAT MASURA TREBUIA LUATA MAI DEVREME SI ALTELE ERAU REZULTATELE LA LOCALE, DAR POATE NICIODATA NU E PREA TIRZIU.

!? 12 august 2016 at 15:08

Va rog sa schimbati titlul din „CUTREMUR in PSD Alba” in „UN MARE FÂS in PSD Alba”. Multumesc anticipat!

Din ciclul:mandru ca sunt psd-ist! 12 august 2016 at 16:13

Cu Dirzu in frunte, mare admirator si sustinator al felcerului in drept Ponta(felcer,ca doctor nu mai e), a fost readus psd-ul pe „autostrada plutitoare” a politicii judetului Alba..

Status-Quo 12 august 2016 at 23:26

Singura reforma reala la PSD ar fi desfiintarea. Eradicarea acestei boli a politicii romanesti.

O intrebare:
care sunt realizarile acestui partid in cei 25 de ani de existenta sub diverse forme? Stie cineva?

Raspuns 13 august 2016 at 21:00

Nenumarate !

BISTREANUL 13 august 2016 at 9:15

D-nul deputat. La Bistra schimbati cv?? Sunt doi oameni care isi bat joc de partid,unul este presedintele organizatiei,alta este cea care a candidat de primar.Unul nu a votat nici el la alegerile locale de primar pe canditata PSD-ului,iar d-na respectiva s-a ascuns si se multumeste cu functia de consiliera uitand ca si-a asumat verbal un eventual esec la locale. S-a cerut vehement dizolvarea acetei organizatii si refacerea ei de la zero cu oameni noi. De ce nu a-ti luat masura care se impunea???

analistu` perfect 13 august 2016 at 11:57

@ Status-Quo Bai …Quoi, PSD + ALDE au castigat deja alegerile ! Pt simplul fapt ca au anuntat, pe langa multe alte…”liberalisme” si….cresterea punctului de pensie la 45 % din salariul mediu ! Iar tu idiotule traiesti mai bine datorita guvernarii PSD a` lu` Ponta !!!

bai, "anal-istule perfect" 13 august 2016 at 13:31

noi traim mizerabil datorita psd si originii sale: pcr,fsn,pdsr etc. Toti securistii, comunistii si cozile lor de topor s-au inghesuit sub pulpana lui KGBiliescu et company, au facut o democratie „originala” si un „capitalism de cumetrie”intesat cu mii de „doctori”in toate domeniile. Faptul ca toti liderii si baronii psd trec sau au trecut deja prin puscarie, dovedeste cat de gresita este politica si mentalitatea din randul membrilor psd. Tari comuniste aflate la start in ’89 de pe pozitii asemanatoare Romaniei ne-au lasat in urma din toate punctele de vedere, tocmai pt ca au renuntat la vechii comunisti. Acum du-te si numarai ouale lui Bombonel, asculta-i vorbele lui Rus care le face curve nevestele romanilor si golani pe copiii celor plecati la munca in strainatate, du-te si plimba-te pe autostrada plutitoare a lui Ponta si cu barca prin Teleorman, cu Dragnea-stapanul zombilor votanti, cand ploua si sunt inundatii..

Nenea Iancu 14 august 2016 at 9:19

Bun, dacă e cutremur, cutremur să fie ! Da’ să ştim şi noi !
Da’ cu FLOTA, cu flota cum rămâne ???
Că gurile rele spun că ar fi dat-o nenea băse în Norvegia, pe un şpriţ. Sau două şpriţuri, încă nu e clar. Mie parcă nu-mi prea vine a crede că a dat-o chiar atât de lesne, că alţii spun că proşti au fost cei care l-au votat pe mocofan, că şi acum nenea băse, tot de pe urma flotei, mai trage câte unu, adică câte un şpriţ, că cică din cauza aia e mai mereu matrafoxat ! Alţii, mai cârcotaşi, zic că chiar şi moşia de la Nana şi vila din Mihăileanu, tot de pe la flotă provin.
De aia zîc şi eu : Da’ cu flota, cu flota cum rămâne ??!!!

zici"Flota", sughite Vacaroiu 14 august 2016 at 11:57

Despre Flota si dosarele pe care voia Nastase sa le deschida lui Basescu ne spune totul Rodica Stanoiu, fosta ministra de justitie in guv. lui Bombonel, intr-o sedinta psd din acea vreme:”Nu putem deschide lui Basescu, ca dam de ai nostri”! era in 2004 si Nastase voia sa-l elimine din start din cursa pt prezidentiale pe marinar..Asa ca „spritul”pe vanzarea flotei l-a baut Vacaroiu, prim miknistru la acea vreme si Musetescu(fie-i tarana usoara) sef al APAPS la acea vreme.

Las-o jos că-i grea, taică ! 14 august 2016 at 13:50

Chiar aşa: las-o jos că-i grea, sau altfel spus, ai cam dat-o la întors cu flota asta taică, ba cu Stănoiu, ba cu Văcăroiu, ba cu Bombonel, când tot românu’ întreg la cap ştie că flota a mătrăşit-o băse prin Norvegia …
Şi apropo de şpriţuri : nu ştiu câte o fi băut Văcăroiu ( un şpriţangiu şi el, de altfel) dar după cât de des se hăhăie la TV şi bate apa-n piuă, logoreic şi euforic, confirmă faptul că Băse s-a ales cu nenumarate şpriţuri de pe urma flotei, hai noroc !

las-o taica jos, ca macane 14 august 2016 at 16:31

Decizia vanzarii navelor nu a apartinut Ministerului Transporturilor, ci a apartinut FPS si AGA a CNM Petromin SA, intrucat FPS si nu Ministerul Transporturilor erau actionarul majoritar al CNM Petromin SA .Adica ministrul transporturilor Basescu putea vinde tot ce are FPS in dotare, iar Vacaroiu, ca prim ministru si Musetescu care era sef PFS, nu stiau absolut nimic! Ha-ha-ha, pe cine(te) prostesti, taica!?

analistu` perfect 14 august 2016 at 11:25

Bai…cacacila, tu te uiti numa-n spate ! Bag sama c-oi fi vreun ungur d`ala cu Austro-Ungaria mare de-acu` 100 de ani ! Sau esti vreun taranist ratat care n-a condus in viata lui nici macar vreo ….bicicleta , ca de nevasta nici nu se pune problema ! Idiot !!!

Status-Quo 13 august 2016 at 21:35

Fă tălâmbo,
ai idee ce inseamna expresia idiot util?
Asta-i tot ce poti spune despre ”realizarili” PSD? 25 de ani si niste puncte de pensie.

Ecoul catre "anal-istu'perfect": 14 august 2016 at 11:59

„Bai…cacacila, tu te uiti numa-n spate ! Bag sama c-oi fi vreun ungur d`ala cu Austro-Ungaria mare de-acu` 100 de ani ! Sau esti vreun taranist ratat care n-a condus in viata lui nici macar vreo ….bicicleta , ca de nevasta nici nu se pune problema ! Idiot !!!”

@ las-o taica jos, ca macane 14 august 2016 at 17:08

E clar, esti dus rau cu pluta (flota) nenea. Ca să fim în ton cu subiectul. Iată (parţial) câteva fragmente din presa vremii nenea, poate te lecuieşti …Deci:
“ … Dosarul “FLOTA” este unul dintre cele mai arzatoare subiecte ale ultimelor decenii. Atât de arzător încât, după ce a fost manevrat cu multă grijă de către magistraţi apropiaţi regimului, a fost închis şi aruncat în groapa birocratică a prescrierii. Traian Băsescu, cel care a orchestrat întregul scenariu, a răsuflat, cu siguranţă, uşurat deoarece respectivul dosar era o bombă cu ceas care ar fi putut exploda oricând, aruncându-i în aer orice tip de imunitate după care s-ar fi ascuns. Dosarul „Flota“ are de toate: încălcarea flagrantă a legii, abuzuri incredibile, intervenţii la cel mai înalt nivel, şpăgi astronomice, expertize false, afaceri demne de romanele de spionaj, toate acestea ducând către o singură concluzie: navele româneşti au fost vândute pe 1 (un) dolar pentru ca Băsescu să poată încasa o parte substanţială dintr-un împrumut niciodată returnat, de 45.000.000 de dolari! … etc, etc
…”NOTĂ DE CONSTATARE A FAPTELOR PREŞEDINTELUI Cotidianul.ro a intrat în posesia notei de constatare a faptelor lui Traian Băsescu în dosarul „Flota“, document cu atât mai preţios cu cât este printre puţinele apărute vreodată pe această temă. Cu această ocazie, vrem să salutăm curajul de care au dat dovadă cei care l-au semnat! În această notă se arată, negru pe alb, cum a manevrat actualul preşedinte documente, oameni şi sume în cadrul uneia dintre cele mai mari escrocherii post-Revoluţie pentru a vinde navele României, pentru a câştiga foarte mulţi bani de pe urma acestei afaceri şi, evident, pentru a-şi acoperi urmele, cu ajutorul subordonaţilor lui. Vom încerca, în cele ce urmează, să vă explicăm cât mai clar (ramificaţiile şi abuzurile care să le acopere fiind greu de imaginat) cum a ajuns Traian Băsescu, să vândă flota României la un dolar bucata! Etc, etc.”

P.S. Clar ? Dacă mai vrei, îţi mai dau.

nu e clar ,taica! 15 august 2016 at 9:16

Judecarea faptelor se face in instante,de catre magistrati, nu in ziare sau televiziuni-bordel conduse de adversari politici. Daca ar fi sa ne luam dupa ce se scrie si se vorbeste in presa, KGBIliescu si ai lui trebuiau impuscati inca din anii ’90! E clar? Daca vrei continuam.

nu mai continuăm, taică 15 august 2016 at 14:56

In vremurile lui de glorie, băsescu a rostit câteva “maxime şi cugetări” de pomină : “ aici sunt banii dvs, învţământul românesc scoate doar tâmpiţi, românii-s puturoşi şi leneşi, ţigancă împuţită, etc, etc”. De departe însă, cea mai reprezentativă pt. personalitatea celui care le-a rostit (de băse este vorba) şi pe care văd că nu precupeţeşti niciun efort să-l aperi taică, deci de departe, maxima cea mai celebră şi care-l întruchipează cel mai bine este asta :” românii-s găozari”…
“Dacă vrei, continuăm” spuneai mai sus. Nu mai continuăm taică, pt. că constat că eşti dus rău cu … flota, dar mai ales pt. că am impresia că la tine se referea băse când a rostit maxima lui celebră …

Marcus 14 august 2016 at 21:21

Daca PSD Alba striga primul ca Ponta e mincinos si plagiator …si ca Dragnea condamnatu’ n-are ce cauta in politica ….fiti siguri ca lumea se uita la voi si va vota. Altfel… sa considera participanti la aceleasi hotii … asa ca nu e nici o solutie pentru voi dragilor. Acelasi lucru o sa-i pasca si pe PNL si pe PMP …. ! Toti hotii trebuie sa inteleaga ca vremea lor a trecut ! … Puteti sa schimbati pe cine vreti ..can poporul va vedea corectitudine si seriozitate ..va va vota …pana atunci ! BA !

Leana 16 august 2016 at 9:47

Domnule Dirzu,vä rugäm sä analizati situatia de la PSD-Farau,unde au facut blat cu Dumitrel deoarece alegatorilor li s-a spus sa voteze la consiliul local cu PSD si la consiliul judetean cu PNL-cap de lista ,Dumitrel. Incercati sa faceti curatenie deoarece se preconizeaza ca situatia se va repeta in toamna!

ion 16 august 2016 at 15:54

la Valea lunga aceasi treaba mizerabila demiteti tradator ii ca daca nu, nu mai iasa la vot lumea in toamna, numai pupincuristii PNL adica PDL