PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Ştirea zilei

Ultramaratonistul aiudean Levente Polgar a fost invitat în Malaezia, la o competiție extremă de alergare montană! Ce este The North Face Malaysia Mountain Trail Festival 2023

AUR - Alegeri Locale 2024

Celebrul ultramaratonist din Aiud, Levente Polgar, a fost onorat cu o invitație specială pentru a participa la competiția extremă de alergare montană, THE NORTH FACE MALAYSIA MOUNTAIN TRAIL FESTIVAL 2023.

Evenimentul, cunoscut și sub numele de „Route Familiarisation 100KM,” promite să fie o experiență de neuitat pentru participanți, cu un traseu spectaculos și bogat în istorie.

Cursa de 100 de kilometri va duce concurenții prin vechiul drum feroviar prebelic aflat între kilometrii 30-40. Această porțiune va fi una dintre cele mai plate ale cursei de 100 de kilometri, dar pentru alergătorii mai lenti, soarele va fi o provocare adăugată. Cu toate acestea, aceștia vor avea privilegiul de a admira pe partea dreaptă a traseului minunata panoramă a Muntelui Bubu.

Invitația de a participa la această competiție extremă a venit sub egida „THE NORTH FACE® MALAYSIA MOUNTAIN TRAIL FESTIVAL 2023 (V6.0)” și i-a stârnit entuziasm lui Levente Polgar. Acesta și-a exprimat reacția cu entuziasm pe platforma sa de socializare.

„Asta da invitație WOOW”, a scris Polgar. „Voi încerca să ajung dacă astrele se aliniază. Măcar undeva în LUME contez și eu . Nu știu care sunt șansele să ajung, dar o asemenea invitație este WOOW pentru mine.” Levente Polgar a anexat și invitația oficială primită din partea organizatorilor.

Știri recente din categoria Ştirea zilei

Bogdan Ilea

FOTO: Elevii Școlii de Folk de la Palatul Copiilor, din Alba Iulia, rezultate excelente la concursul „Sunetul Muzicii” din Sibiu: Ce locuri au obținut La Sibiu, în data de 17 mai, a avut loc concursul „Sunetul Muzicii”, la care elevii Școlii de Folk de la Palatul Copiilor din Alba Iulia au reușit să obțină rezultate […]