Turneu semifinal de volei masculin – juniori la Blaj
În perioada 16 – 20 martie, la Blaj se va desfăşura turneul semifinal al Campionatului Naţional de Volei – categoria de vârstă juniori, iar băieţii de de la CSŞ Blaj sunt la prima calificare într-un turneu semifinal după mai bine de 20 de ani. Pe lângă formaţia locală CSŞ Blaj, la turneu mai participă: CSŞ 2 UKRO Baia Mare, CNMV Ploieşti, CS TEO CNMB Râmnicu Vâlcea, CSŞ Triumf Botoşani şi CSŞ 3 Steaua Bucureşti. Programul de joc al CSŞ Blaj va cuprinde câte o partidă pe zi, toate meciurile vor începe la ora 14.00, iar sâmbăta şi duminica, la 9.00 şi, conform tragerii la sorţi, blăjenii vor disputa al doilea meci al zilei.
„Suntem la a III-a competiţie din Campionatul Naţional de volei pe care o organizăm la Blaj. Interesul nostru pentru dezvoltarea sportului juvenil, dar mai ales a voleiului ca sport reprezentativ al oraşului, dă deja roade. Competiţia de faţă este la categoria cea mai înaintată de vârstă la care clubul nostru s-a înscris şi ne dorim un rezultat cât mai bun, care să confirme eforturile pe care le depune administraţia publică locală în acest domeniu”, a declarat primarul Blajului, Gheorghe Rotar.
„Cu siguranţă că ne dorim un rezultat cât mai bun, ne dorim meciuri frumoase cu atât mai mult cu cât jucăm în faţa propriilor suporteri. Cu toate acestea, suntem în aceeaşi măsură şi foarte realişti în ceea ce priveşte valoarea echipei noastre”, a declarat antrenorul Alexandru Man.
Robert GHERGU
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)