Rezultatele la olimpiada județeană de geografie în județul Alba. 35 de elevi au luat premii și mențiuni

35 de elevi din Alba, de clasele VIII – XII, au obținut premii și mențiuni la olimpiada județeană de geografie, ce a avut loc sâmbătă la Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” din Alba Iulia.

Un număr de 85 de elevi de clasele VIII – XII au fost așteptați, sâmbătă dimineața, să susțină olimpiada județeană de geografie. Aceasta a durat patru ore

Cel mai probabil, la etapa națională se vor califica primii elevi din fiecare an de studiu, județului Alba alocându-i-se cinci locuri.

Elevii mai au posibilitatea să depună contestații.

Faza națională va avea loc la Oradea, în perioada 23 – 28 aprilie.

Clasa a VIII-a        

Numele si prenumele elevului,        Unitatea scolara,       Nota,        PROBA TEORETICĂ Nota           PROBA PRACTICĂ           NOTA FINALĂ       Premiul          Prof. care l-a pregatit

1          TĂRÎŢĂ  VICTOR  Col.Naț. „L.BLAGA” SEBES        9.80     9.30     9.675   I           BULBUCAN MIOARA

2          DURBACĂ SORIN   SCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA        9.60     9.20            9.500   II         LĂNCRĂNJAN FLOARE

3          POPESCU RAUL      SCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA        8.30     9.00            8.475   III        LĂNCRĂNJAN FLOARE

4          HĂȚIȘI BOGDAN    SCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA        8.50     7.50            8.250   M         LĂNCRĂNJAN FLOARE

5          BOIAN ANDREEA SCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA        7.90     8.40            8.025   M         LĂNCRĂNJAN FLOARE

6          Drăgoi Andrei SC.GIMN.CÎMPENI 7.90     8.00     7.925   M        Boncuţiu Simona

7          FLEȘER VIOREL     Şoala Gimnazială „Avram Iancu”, Zlatna     7.70     7.90     7.750   M            Ursaleş Iuliana

8          Demian Filip   Col.Naț. IM Clain, Blaj         7.90     7.10     7.700   M        Simu Alexandru

9          LITAN CRISTINA    SCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA        7.20     9.20            7.700   M         LĂNCRĂNJAN FLOARE

10        FOTIN TEODORA    SCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA        7.50     8.20            7.675   M         LĂNCRĂNJAN FLOARE

11        TRUTA DAN  Scoala gimnaziala „Mihai Eminescu” Ighiu            7.30     8.70     7.650   M        STEF ALINA

12        FLUERAȘ TATIANA          ȘCOALA GIMNAZIALĂ M.KOGĂLNICEANU SEBEȘ 7.30     8.60            7.625   M         MIHINDA NIHAELA

Clasa a IX-a

Numele si prenumele elevului   Unitatea scolara               Nota        PROBA TEORETICĂ       Nota           PROBA PRACTICĂ                NOTA FINALĂ    Premiul Prof. care l-a pregatit

1             VILICHI  DAN      Col.Naț. „L.BLAGA” SEBES           9              10           9.250     I              STEF  VASILE

2             IRIMIE  IOAN      Col.Naț. „L.BLAGA” SEBES            8.75        9.7          8.988     II             STEF  VASILE

3             GAVRA RAUL     COL.TEHN.I.D.LĂZĂRESCU CUGIR             8.35       7.7          8.188     III            MUSCALAGIU ARABELA

4             Trif D. Diana Nicoleta     Liceul “H.C.C.” Abrud     7.8          9.35       8.188     III            Costea Leontin

5             Postolachi C. Bogdan Costel        Liceul “H.C.C.” Abrud     7.2          10           7.900     M           Costea Leontin

Clasa a X-a

Nr.crt    Numele si prenumele elevului   Unitatea scolara               Nota        PROBA TEORETICĂ       Nota           PROBA PRACTICĂ           NOTA FINALĂ    Premiul                Prof.care l-a pregatit

1             IRIMIE IUNIA     Col.Naț. „L.BLAGA” SEBES           8.80        9.70       9.025     I              BULBUCAN MIOARA

2             LUPSA IOANA    SEMINARUL TEOLOGIC  ORTODOX ALBA IULIA   8.40       9.50       8.675     II             HANCIU STEFAN

3             GaiţaŞtefan        COL.NAT. AVRAM IANCU CIMPENI          8.10       10.00     8.575     III            Boncuţiu Simona

4             David V. Raul Mihai         Liceul “H.C.C.” Abrud     8.10        9.90       8.550     M           Costea Leontin

5             DURCAU VALENTIN        Col.Naț. „L.BLAGA” SEBES            8.40       8.90       8.525     M           STEF  VASILE

6             BANU IOANA     COL.NAȚ.DAVID PRODAN CUGIR              7.90       10.00     8.425     M           MĂRGINEAN-BOTA CLAUDIU

7             Coroiu Madaliana            Colegiul National ,,HCC “Alba Iulia           7.90       10.00     8.425     M            Pletea Ion

8             BODEA NICOLAE              COLEGIUL MILITAR  LICEAL „ MIHAI VITEAZUL” ALBA-IULIA         8.20        8.90       8.375                M           VALER MACARIE

9             MIHAESCU RAZVAN       COLEGIUL MILITAR  LICEAL „ MIHAI VITEAZUL” ALBA-IULIA         8.20        8.30       8.225                M           VALER MACARIE

10           MOHORA IONUT             COLEGIUL MILITAR  LICEAL „ MIHAI VITEAZUL” ALBA-IULIA         7.80        9.40       8.200                M           VALER MACARIE

11           Teoc Emanuel Andrei     COLEGIUL ECONOMIC ,,DIONISIE POP MARTIAN„ ALBA IULIA    7.60        8.50       7.825                M           Cosmin Apolzan

Clasa a XI-a   

Nr.crt    Numele si prenumele elevului   Unitatea scolara               Nota        PROBA TEORETICĂ       Nota           PROBA PRACTICĂ           NOTA FINALĂ    Premiul Prof.care l-a pregatit

1             MOLDOVAN CLAUDIU  Col.Naț. „L.BLAGA” SEBES           9.20       9.90       9.375     I              STEF  VASILE

2             Marc Denisa       Colegiul National ,,HCC “Alba Iulia           9.00       5.80       8.200     II             Pletea Ion

3             STRAMTUREAN TRAIAN               COLEGIUL MILITAR  LICEAL „ MIHAI VITEAZUL” ALBA-IULIA          7.70       9.60                8.175     III            VALER MACARIE

4             POPESCU NICOLAE         Col.Naț. „L.BLAGA” SEBES            7.70       9.40       8.125     M           STEF  VASILE

Clasa a XII-a     

Numele si prenumele elevului   Unitatea scolara               Nota        PROBA TEORETICĂ       Nota           PROBA PRACTICĂ                NOTA FINALĂ    Premiul   Prof.care l-a pregatit

1             Dinu Razvan       Colegiul National ,,HCC “Alba Iulia         9.75       9.00       9.563     I              Araboaei Marcel

2             IRIMIE CLAUDIA               Col.Naț. „L.BLAGA” SEBES            9.45       9.25       9.400     II             BULBUCAN MIOARA

3             Dolgae Otilia      Colegiul National ,,HCC “Alba Iulia           9.15       6.75       8.550     III            Pletea Ion

4             Miclea Sebastian             COLEGIUL ECONOMIC ,,DIONISIE POP MARTIAN„ ALBA IULIA    7.75        9.20       8.113                M           Cosmin Apolzan

5             Marian Dan        COL.NAT. AVRAM IANCU CIMPENI          7.55       9.20       7.963     M           Boncuţiu Simona

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...