// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

REZULTATELE inițiale la OLIMPIADA de lectură – „Lectura ca abilitate de viață”, etapa județeană

Sâmbătă, 24 martie 2018, a avut loc etapa județeană a Olimpiadei de lectură – LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ – LAV, pentru elevii din clasele a V-a – a XII-a.

Obiectivul fundamental este centrat pe încurajarea abordării de către elevi a lecturii ca abilitate de viață, prin intermediul textului ficțional, nonficțional și multimodal.

Olimpiada se adresează tuturor elevilor din gimnaziu şi liceu, capabili să folosească lectura în vederea dezvoltării personale, parcurgerea programei pentru cursul opțional Lectura și abilitățile de viață nefiind condiție de participare.

Concurenţilor li se evaluează competenţele de lectură, constând în înţelegerea textelor ficţionale, nonficţionale și multimodale, capacitatea de a reflecta asupra acestora, de a formula opinii, argumente şi interpretări proprii în scris, în cadrul unei prezentări sau a unei dezbateri.

Olimpiada se desfăşoară pe patru niveluri de vârstă, dispuse pe două secțiuni, potrivit competențelor de lectură dobândite de elevi în context formal sau nonformal și în acord cu practicile competiționale internaționale, după cum urmează:

Secțiunea gimnaziu – lector avansat  –      nivelul 1 – clasele a V-a și a VI-a;

  • nivelul 2 – clasele a VII-a și a VIII-a;

                Secțiunea liceu – lector experimentat  –     nivelul 3 – clasele a IX-a și a X-a;

  • nivelul 4 – clasele a XI-a și a XII-a.

Proba scrisă cuprinde 3 subiecte: primul subiect vizează capacitatea de înţelegere şi interpretare a unui text ficţional; al doilea subiect vizează capacitatea de înţelegere a unui text nonficţional; al treilea subiect vizează capacitatea de înţelegere şi interpretare a unui text multimodal.

Reguli de calificare la naţională

La etapa naţională, pentru fiecare dintre cele două secțiuni, din fiecare judeţ vor participa câte 2 elevi, cu respectarea ierarhiei valorice și a punctajului minim prevăzut de regulament (50 p), câte unul pentru fiecare nivel precizat anterior.

Etapa naţională a olimpiadei se va desfăşura în perioada 3-6 aprilie, la Baia Mare, pentru gimnaziu, respectiv în perioada 2-6 aprilie, pentru liceu, la Bucureşti.

Contestaţii

Rezultatele obținute de concurenți la probele scrise ale tuturor etapelor Olimpiadei pot fi contestate. Elevii pot obține și punctaje inferioare în urma contestației, nu numai punctaje egale sau superioare celui inițial.

Concurentul care are intenția de a depune contestație poate solicita să își vadă propria lucrare, în prezența unui membru al comisiei, fără a i se elibera o copie după aceasta.

Dacă, în urma vizualizării lucrării, concurentul decide să depună contestație, acesta completează și depune la secretariatul comisiei centrale o cerere de reevaluare a lucrării scrise, semnată de el și contrasemnată părinte/reprezentant legal.

Pentru lucrările contestate, care au primit inițial punctaje cuprinse între 54 – 60 de puncte la proba scrisă, punctajul definitiv este acela acordat de subcomisia de contestații.

Pentru lucrările contestate, care au primit inițial alte punctaje decât cele menționate, punctajul definitiv este acela acordat de subcomisia de contestații, dacă între punctajul inițial și punctajul acordat la contestație există o diferență de cel puțin 6 puncte. Dacă diferența dintre cele două punctaje este mai mică de 6 puncte, punctajul definitiv este cel inițial.

În judeţul Alba, contestaţiile se pot depune luni, 26 martie, în intervalul orar 8.00 – 12.00, la secretariatul Şcolii Gimnaziale “Mihai Eminescu” Alba Iulia sau pe fax, la nr 0258835093 și /sau scanate pe adresa de e-mail: eminescu1980@yahoo.com

Pentru contestațiile trimise pe fax sau pe mail se va cere confirmare telefonică – 0258835093.

Rezultate Olimpiada “Lectura ca abilitate de viaţă” – Etapa judeţeană Alba – înainte de contestaţii:

Nivelul I: clasele V-VI (80 de elevi)

Cordea Alessia – VI – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 56.00

Bleanț AleXIa Maria – VI – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 55.00

Triff Flavia – VI – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – 54.50

Cibu Ana Iulia – VI – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 54.00

Cibu Maria Isabelle – V – Şcoala Gimnazială – Daia Română – 53.25

Herlea AleXIa – VI – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – 53.00

Moldovan Naomi – VI – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 53.00

Jinar Delia – VI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 52.25

Diniș Antonia – VI – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 52.00

Haţegan Amina Mălina – VI – Şcoala Gimnazială ”Ion Breazu” – Mihalț – 52.00

Mircea Silvia Antonia – VI – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – 52.00

Negură-Damian Zara – V – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 52.00

Vasarhelean Rebeca – VI – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – 51.50

Micle Ana Maria – V – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – 51.00

Moldovan Daria – VI – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 50.50

Breaz Maria Simina – VI – Şcoala Gimnazială ”Ion Breazu” – Mihalț – 50.00

Ioica Natalia Melinda – V – Colegiul Național ”I. M. Clain” – Blaj – 50.00

Rîșteiu Raluca Elena – VI – Școala Gimnazială – Bistra – 50.00

Ţăran Iulia Romana – VI – Şcoala Gimnazială – Daia Română – 50.00

Andone Medeea – VI – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – 49.50

Bera Dragos – VI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 49.50

Decean Cosmina Andreea – V – Şcoala Gimnazială ”Ion Breazu” – Mihalț – 49.50

Grapa Ioachim – VI – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 49.50

Nagy Rareș – VI – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 49.50

Haprian Amalia – VI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 49.00

Oltean Darius Nicolae – VI – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 49.00

Cîrnaț Alina – VI – Colegiul Tehnic ”Apulum” – Alba Iulia – 48.50

Bota Elias – VI – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 48.00

Docea Sabina Ilinca – V – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 47.50

Kis Ariana – VI – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – 47.50

Nicoară George – VI – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 47.50

Sandu Celia Alutina – VI – Liceul German – Sebeș – 47.50

Romoșan Daria – V – Liceul de Arte“Regina Maria” – Alba Iulia – 47.00

Șerban Dragoș – VI – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 47.00

Bancea Ştefania – VI – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 46.50

Dăncilă Irina Maria – VI – Liceul de Arte“Regina Maria” – Alba Iulia – 46.00

Dobra Gloria – V – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 46.00

Moga Victoria – V – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 46.00

Boroschi Tudor – VI – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 45.00

Hărceagă-Țâr Mihaela – V – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – 45.00

Turcu Anastasia – V – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 45.00

Pascal Vlad – V – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – 44.50

Ilie Adriana Elena – V – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 43.50

Marginean AleXIa – V – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 43.50

Mustașă Andrada – VI – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 43.50

Perța Andreea – V – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 43.50

Prata Daria – VI – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 43.00

Crăciun Claudia – V – Colegiul Tehnic ”Apulum” – Alba Iulia – 42.50

Frățilescu Gabriel – V – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 42.50

Hăprian Ioana Veronica – V – Şcoala Gimnazială – Daia Română – 42.50

Popescu Carmen Bianca – VI – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 42.50

Stănescu Tiberia – V – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – 42.5

Bartha Anda – VI – Colegiul Tehnic ”Apulum” – Alba Iulia – 42.00

Botezan Raul – V – Școala Gimnazială „OVIdiu Hulea” – Aiud – 42.00

Caizer Adelina – V – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 42.00

Radu Ariana – V – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – 42.00

Petruțiu Alexandra – V – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 41.00

Spătăcean Alexandra – V – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 41.00

Bucur Maria – V – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 40.50

Muntean Adelina – V – Școala Gimnazială Toma Cocișiu” – Blaj – 40.50

Bena Răzvan Ioan – VI – Liceul German – Sebeș – 40.00

Șipoș Adnana – V – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 40.00

Velişcu Sorana Elena – VI – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – 40.00

Bregar Alina Maria – VI – Școala Gimnazială – Benic – 39.00

Chiciudean Nicolas – V – Colegiul Național ”I. M. Clain” – Blaj – 39.00

Chitulea Maria Daria – VI – Școala Gimnazială – Benic – 39.00

Hodor Oana – VI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 39.00

Macavei Sonia – V – Școala Gimnazială „OVIdiu Hulea” – Aiud – 39.00

Comandasu-Soare Elizabeth – V – Școala Gimnazială Toma Cocișiu” – Blaj – 37.00

Bota Carmen Elena – VI – Școala Gimnazială – Bistra – 35.75

Mateș Adriana – V – Școala Gimnazială – Mătișești – 35.50

Donea Alisia Maria – VI – Școala Gimnazială – Bistra – 34.00

Mureșan Marcus – V – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 32.50

Onetiu Dana Letitia – V – Școala Gimnazială – Bistra – 32.00

Stoica Adelina – Maria – VI – Școala Gimnazală ”Aron Cotruș” – Cergău Mare – 31.75

Gheorghe Briana – V – Colegiul Tehnic ”Apulum” – Alba Iulia – 28,75

Zaharia Mihaiela – VI – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 31.25

Feurdean Andreea – V – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 30.50

Mateș Cosmina – VI – Școala Gimnazială – Horea – 27.00

Bucur B.M. Adina Denisa – V – Colegiul Tehnic ”Al. Domșa” – Alba Iulia – 15.50

Nivelul II: clasele VII – VIII (64 de elevi)

Popa Florin Alexandru – VIII – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 56.25

Neag Ioana Gabriela – VIII – Liceul Tehnologic de Turism şi Alimentaţie – Arieșeni – 55.30

Cătăuță Casiana Maria – VII – Școala Gimnazială ”Ion Pop Reteganul” – Sîncel – 54.75

Voina Elena Andreea – VIII – Colegiul Național ”I. M. Clain” – Blaj – 54.00

Negrea Mădălina – VIII – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 51.00

Ștef Andreea – VII – Școala Gimnazială Toma Cocișiu” – Blaj – 51.00

Dragomirescu M. C. Emma – VII – Liceul German – Sebeș – 50.25

Teglaș Roxana – VII – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 50.25

Bozdog Ana Roxana – VIII – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 50.00

Caprariu Adnana – VIII – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – 49.50

Leah Raluca – VII – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – 49.50

Boca Felicia Maria – VIII – Școala Gimnazială – Benic – 49.00

Ilca Georgiana – VIII – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – 49.00

Nicoară Ana – VIII – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 49.00

Bîte Robert – VII – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – 48.00

Avram Mircea – VII – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – 47.00

Fernandes Daria – VIII – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – 47.00

Iclozan Anda – VII – Colegiul Național ”Avram Iancu” – Cîmpeni – 47.00

Damian Elena – VII – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 46.50

Kanczi VIana Daniela – VIII – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 46.50

Sitaru Miruna – VII – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – 46.50

Vlaic Mirela – VIII – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 46.50

Boca Alexandra – VIII – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 46.00

MaXIm Thea – VIII – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 46.00

Pleșa Diana Ioana – VII – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – 46.00

Șandru Mălina – VII – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 46.00

Jurj Marina – VIII – Liceul Tehnologic de Turism şi Alimentaţie- Arieșeni – 45.50

Tomușcă Ioana – VII – Liceul De Arte“Regina Maria” – Alba Iulia – 45.50

Andone Sandra – VIII – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 45.00

Negoita Alexandra – VII – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 45.00

Prainer Tania – VII – Școala Gimnazială Toma Cocișiu” – Blaj – 45.00

Gligor Alexia – VII – Liceul Tehnologic de Turism şi Alimentaţie- Arieșeni – 44.50

Dărăban Roxana – VII – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – 43.50

Puican Mădălina – VII – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – 43.00

Poptelecan Ioana – VII – Școala Gimnazială Toma Cocișiu” – Blaj – 42.50

Vinţan Luciana – VIII – Liceul German – Sebeș – 42.50

Nasta Mihaela – VIII – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – 42.00

Badea Bianca – VII – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – 41.50

Buzdugan Vlad – VII – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 41.50

Lazea Cosmin Robert – VII – Liceul Tehnologic de Turism şi Alimentaţie- Arieșeni – 41.50

Badau Mayisa – VIII – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 41.00

Căta Mihnea – VII – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 41.00

Pienariu Ema – VIII – Liceul German – Sebeș – 41.00

Pușcaș Petru Daniel – VIII – Școala Gimnazală ”Aron Cotruș” – Cergău Mare – 41.00

Chicea Mihai – Danil – VII – Liceul German – Sebeș – 40.50

Petruţ Teodora Naomi – VIII – Şcoala Gimnazială ”Ion Breazu” – Mihalț – 40.50

Hebean Anca Adriana – VII – Școala Gimnazală ”Aron Cotruș” – Cergău Mare – 39.50

Neag Andreea – Ioana – VIII – Școala Gimnazială – Horea – 39.50

Cautiş Ioana – Alexandra – VII – Liceul German – Sebeș – 39.00

Mureșan Gbriela – Roxana – VII – Școala Gimnazală ”Aron Cotruș” – Cergău Mare – 39.00

Popescu Iulia – VIII – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – 38.50

Cheşculescu Maria – VIII – Liceul German – Sebeș – 37.50

Pop Cristian Gabriel – VII – Liceul De Arte“Regina Maria” – Alba Iulia – 37.50

Tomuș Denisa – VIII – Colegiul Tehnic ”Apulum” – Alba Iulia – 37.50

Piţu Adriana Anamaria – VIII – Şcoala Gimnazială ”Ion Breazu” – Mihalț – 37.00

Potinteu Ana – VII – Colegiul Național ”Avram Iancu” – Cîmpeni – 37.00

Morariu Bianca – VII – Școala Gimnazială Toma Cocișiu” – Blaj – 36.50

Szocs Alexandra Mihaela – VIII – Școala Gimnazială – Bistra – 36.50

Șandru Cristina – VIII – Școala Gimnazială – Benic – 36.00

Lazăr Daria – VII – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 35.00

Plesa Miruna – VIII – Școala Gimnazială – Bistra – 33.00

Buta Leonard – VII – Școala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 30.50

Trif Nicoleta – Alina – VII – Școala Gimnazială – Horea – 28.50

Mateș Denisa – Niculina – VII – Școala Gimnazială – Mătișești – 16.50

Nivelul III: clasele IX – X (48 de elevi)

Ciule Alexandra Ioana – X – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 55.75

Crintea Mălina – X – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 54.25

Bărbuşiu Ioana – X – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 53.25

Bardan Bianca – IX – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 53.00

Cibu Clara – IX – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 52.75

Matei Viorica Celina – IX – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 52.50

Pop Daria Cosmina – X – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 52.50

Burz Sorina – X – Liceul ”H. C. C.” – Abrud – 51.00

Voina Andreea – IX – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 51.00

Barb Nicoleta – IX – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 50.50

Beldean Maria – X – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 50.50

Fildan Alexandra – X – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 50.50

Nistor Diana – IX – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 50.50

Copîndean Adelina – X – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 50.00

Moga Adriana – X – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 50.00

Șolea Andra Ioana – IX – Colegiul Național ”I. M. Clain” – Blaj – 50.00

Gherman Andreea Geanina – IX – Liceul ”Corneliu Medrea” – Zlatna – 49.50

Popa Ioana – X – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 49.50

Virca Maria – X – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 49.00

Căpeţ Iustina Daciana – IX – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 48.50

Dancea Carla – IX – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 48.50

Mermezan Mihaela – IX – Colegiul Tehnic ”Apulum” – Alba Iulia – 48.50

Măriuță Diana – X – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 48.25

David Raluca – IX – Colegiul Național ”I. M. Clain” – Blaj – 47.50

Marcu Ariana – IX – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 46.50

Toma Andrei Gino – IX – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 46.50

Cosma Irina Maria – IX – Liceul ”H. C. C.” – Abrud – 46.00

Moldovan Alina – X – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 46.00

Şerbana Andreea Bianca – X – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 45.50

Uţiu Atanasia – X – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 45.50

Albu Bianca – X – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 45.00

Avădani Ariana Florina – IX – Liceul ”H. C. C.” – Abrud – 45.00

Ivan Timeea Maria – IX – Colegiul Național ”I. M. Clain” – Blaj – 44.50

Lăpăduș Bianca – IX – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 44.50

Popa Ana-Maria – IX – Colegiul Național ”I. M. Clain” – Blaj – 44.50

Truța Andra Elena – IX – Colegiul National „DaVId Prodan” – Cugir – 44.00

Moldovan Alexandra – IX – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 42.50

Catelina Andreea – X – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 42.00

Ilovan Giada Bianca – X – Colegiul National „DaVId Prodan” – Cugir – 42.00

Sârbu Iulia – IX – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 42.00

Medrea Alexandra Maria – X – Colegiul Tehnic – Aiud – 41.00

Țimonea Raluca – X – Colegiul Național ”Avram Iancu” – Cîmpeni – 39.50

Duda Anastasia – X – Liceul Teoretic ”Petru Maior” – Ocna Mureș – 38.00

Dușa Petronela – IX – Liceul ”Corneliu Medrea” – Zlatna – 38.00

Palade Maria Magdalena – IX – Colegiul Național ”Avram Iancu” – Cîmpeni – 37.50

Bozoșan Roxana Ioana – IX – Colegiul Tehnic ”Apulum” – Alba Iulia – 37.00

Lazea Bianca Mihaela – X – Colegiul Național ”Avram Iancu” – Cîmpeni – 36.00

Vâț Anca – IX – Colegiul Național ”Avram Iancu” – Cîmpeni – 27.00

Nivelul IV: clasele XI – XII (36 de elevi)

Cîmpean Maria Silvia – XII – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 59

Moldovan Ioana – XII – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 58

Balea Bianca – XII – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 57

Tomoiagă Ioana – XI – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 56

Arsu Teodora – XI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 55

Goron Lidia – XI – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 55

Gălăţan Ramona Simina – XI – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 54.5

David Mihai Alin – XII – Colegiul National „DaVId Prodan” – Cugir – 54

Buta Iulia – XI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 52.5

Rotta Sorana – XI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 52.5

Enescu Ana – Maria – XI – Colegiul National „DaVId Prodan” – Cugir – 52

Henegar Denisa – XI – Liceul De Arte“Regina Maria” – Alba Iulia – 52

Stefanescu Georgiana Ionela – XI – Colegiul National „DaVId Prodan” – Cugir – 52

Pițu Melissa – XI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 51.5

Bodea Nicolae Alexandru – XI – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 51

Mihăescu Răzvan Pavel – XI – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 51

Costea Mircea – XII – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 50

Tăușan Laura – XI – Colegiul Național ”I. M. Clain” – Blaj – 49

Paul Andreea – XII – Liceul ”Corneliu Medrea” – Zlatna – 48.5

Capăta Ciprian Gheorghe – XI – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 48

Dan Emanuel – XI – Liceul German – Sebeș – 48

Paștiu Georgiana – XI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 48

Sturza Ionela Mariana – XII – Liceul ”Corneliu Medrea” – Zlatna – 48

Câmpean Petru Cristian – XII – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 47.5

Gizdavu Antonia – XI – Colegiul Național ”I. M. Clain” – Blaj – 47.5

Manoilă Andreea – XI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 47.5

Crăciun-Puiu Andrei – XI – Colegiul Naţional Militar „Mihai VIteazul” – Alba Iulia – 47

Trif Aura – Maria – XI – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 47

Chișbac Andreea – XII – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 46.75

Presecan Laurentiu Marian – XI – Colegiul National „DaVId Prodan” – Cugir – 46.5

Lemeny Antonia – XI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 45.75

Anghel Adriana – XI – Seminarul Teologic Ortodox – Alba Iulia – 44.5

Groza Paul – XI – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 44

Toma Bogdan – XI – Liceul de Arte“Regina Maria” – Alba Iulia – 43.5

Frățilă Raluca Alexandra – XII – Colegiul Național ”I. M. Clain” – Blaj – 43

Mănișor Teodora – XII – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 35.5

 

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...