Ziarul Unirea

Rezultate finale OLIMPIADA DE ISTORIE, etapa județeană, în Alba

Inspectoratul Școlar Județean Alba a transmis, luni, rezultate Olimpiadei de Istorie – etapa județeană – după contestații.

Numele și prenumele elevului/Școala/Clasa/Numele și prenumele profesorului/Nota

ELIT

Clasa a VIII-a

1 PUICAN C. MĂDĂLINA MARIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR a VIII-a ANDREI IRINA 9.10
2 BÎTE M. C. MARIAN ROBERT MIHAI ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR a VIII-a ANDREI IRINA 8.85
3 MACAVEIU I. C. MĂDĂLINA CLAUDIA LICEUL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD a VIII-a GOLGOȚ NICOLETA 8.45
4 TOMA C. CODRIN EDUARD LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA a VIII-a MATEICA DANIELA 8.35
5 RADU S .A. ANDA ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR a VIII-a ANDREI IRINA 7.90
6 MIHOC R. L. EMILIA PETRONELA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “IULIU MANIU” VINTU DE JOS a VIII-a BOIAN FLORINA 7.75
7 MOLDOVAN F. IOANA NICOLETA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AXENTE SEVER” AIUD a VIII-a ONIGA CORINA 7.50
8 CĂTA D. NICOLAE ANDREI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 SEBEȘ (STRUCTURA RĂHĂU) a VIII-a RADU ANCA 7.45
9 DUMA I. DIANA LOREDANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AXENTE SEVER” AIUD a VIII-a ONIGA CORINA 7.40
10 LUPUTIU M. T. EMANUEL MIRCEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “IULIU MANIU” VINTU DE JOS a VIII-a BOIAN FLORINA 7.25
11 VASIU I. GEORGIANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI a VIII-a MIHON ADELA 7.20
12 BOGDAN M. IOAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI a VIII-a MIHON ADELA 7.15
13 DOBRA C. M. LUCA MIRCEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AVRAM IANCU” ALBA IULIA a VIII-a ROMAN CRISTINEL 6.95
14 BOLCA P.C. PETRU ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AVRAM IANCU” ALBA IULIA a VIII-a ROMAN CRISTINEL 6.85
15 BOBAR C. GABRIEL DALIN ȘCOALA GIMNAZIALĂ SOHODOL a VIII-a ROȘA IOAN 6.50
16 TARCĂU L. I. ALEXANDRU IULIAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “OVIDIU HULEA” AIUD a VIII-a GEORGESCU GHEORGHE 6.00
17 BATIN Ș. IOANA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA a VIII-a MATEICA DANIELA 5.65
18 MARINESCU T. A. ALEXANDRU DORIN ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 SEBEȘ a VIII-a FARCAȘIU DORIN 5.40
19 CRIȘAN P. CĂTĂLIN PETRU LICEUL TEHNOLOGIC “AL. DOMȘA” ALBA IULIA a VIII-a DĂESCU MIHAI 4.55
20 CREȚ VALENTINA NICOLETA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI a VIII-a MIHON ADELA Absent
21 GOTA ANTONIA SC GIM „S BARNUTIU” BLAJ a VIII-a ZEHAN PLATON ANA Absent
22 JURCA RALUCA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA a VIII-a MATEICA DANIELA Absent
23 MAIER DANIEL COLEGIUL NAȚIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ a VIII-a NISTOR DENISA Absent
24 PETREA ANAMARIA LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC a VIII-a CHIRIȚESCU MARINEL Absent
25 PLEȘA MIHAELA GABRIELA LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC a VIII-a CHIRIȚESCU MARINEL Absent

Clasa a IX-a

1 SÎRBU T.F. ALEXANDRA CRISTIANA COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a IX-a ANCA DAN 9.50
2 FIȚ T. TITO RAREȘ COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a IX-a ROTCHE ANDREEA 9.40
3 MIHĂILESCU F.G. CRISTIAN DORIN COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a IX-a ROTCHE ANDREEA 9.00
4 BANDICI D.V. DAN COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a IX-a ROTCHE ANDREEA 8.85
5 MITESCU A. CEZARA ALEXANDRA LICEUL TEORETIC TEIUȘ a IX-a CÎMPEAN NICOLETA 8.80
6 ROȘIU A. ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a IX-a BARBU DANIEL 8.50
7 PETRUȚ D.C. TEODORA NAOMI COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a IX-a ROTCHE ANDREEA 8.45
8 RUSU V. MARIA DANIELA LICEUL TEORETIC TEIUȘ a IX-a CÎMPEAN NICOLETA 8.30
9 FILOTE A.B. ALINA ELENA COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI a IX-a CIOREA LIANA 8.20
10 NICOLAE F.NATALIA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ a IX-a DAMIAN ELENA 7.65
11 COŢOBAN V. GIULIO ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a IX-a ANCA DAN 7.60
12 MARIAN I. RĂZVAN IONUȚ COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a IX-a BARBU DANIEL 7.60
13 BOGIN T. SORIN VLAD COLEGIUL NAȚIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ a IX-a EFRIM LUCIA 7.30
14 MARIAN D. CIPRIAN MARIUS COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a IX-a ANCA DAN 7.10
15 SAVA N. F. ROXANA GABRIELA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ a IX-a DAMIAN ELENA 7.00
16 STOICA G. D. GRIGORE DARIUS LICEUL TEORETIC “PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ a IX-a TECAR CIPRIAN 7.00
17 ASPRICIOIU NICOLAE ALEX SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA a IX-a BOLEA NICOLAE Absent
18 IVESCU MIRCEA COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a IX-a ANCA DAN Absent
19 LUPU ANTONIU OVIDIU SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA a IX-a BOLEA NICOLAE Absent

Clasa a X-a

1 OLAR A. C. DARIUS ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a X-a ANCA DAN 9.60
2 HANEŞ M. EDUARDO MIREL COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a X-a CETEAN DANIELA 9.40
3 PETRIŞ N. MĂLINA COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a X-a ANCA DAN 9.25
4 DUMITRU D. P. RAUL ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ a X-a DUMITRAȘ DAN 9.00
5 GROZA A. RALUCA MARIA COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a X-a CETEAN DANIELA 9.00
6 ZBUTEA V. DARIUS COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a X-a CETEAN DANIELA 8.90
7 COMŞA N. M. IULIANA MARIA COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a X-a CETEAN DANIELA 8.70
8 DEMIAN M. FILIP ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ a X-a LAURAN MIHAELA 8.65
9 MEZEI A. ANDREEA ALEXANDRA COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a X-a ANCA DAN 8.10
10 VLEZAN V. MARIA IOANA LICEUL “PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ a X-a ONIGA CORINA 8.05
11 VOLONCIU D. RĂZVAN DORIN COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a X-a CETEAN DANIELA 7.80
12 HRISTEA I. L. ANDREEA COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a X-a CETEAN DANIELA 7.70
13 COSTEA V. I. SORINA IOANA LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN” CUGIR a X-a BĂCILĂ NICOLAE 7.65
14 MIHEȚ A. ADRIANA MARIA COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI a X-a CIOREA LIANA 7.30
15 BOTA C. N. CĂTĂLIN MIHAI LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN” CUGIR a X-a BĂCILĂ NICOLAE 6.50
16 RUSU I. SANDU LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN” CUGIR a X-a BĂCILĂ NICOLAE 5.85
17 TECLAȘ M. N. BIANCA ANAMARIA SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA a X-a ANCATEU TEODORA 5.65
18 DUNKA R. FLORINA MARIA COLEGIUL TEHNIC „APULUM” ALBA IULIA a X-a POPESCU IOAN DORIN 5.00
19 COMŞA FLORINA IOANA COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a X-a CETEAN DANIELA Absent
20 COTOARĂ IRINA FABIA SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA a X-a ANCATEU TEODORA Absent
21 LUCA ANA-MARIA SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA a X-a ANCATEU TEODORA Absent
22 MĂȚAN MIHAI CRISTIAN SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA a X-a BOLEA NICOLAE Absent
23 PÉTER-KRISZTIÁN LICEUL ROMANO – CATOLIC ALBA IULIA a X-a KOVÁCS MIHAI Absent

Clasa a XI-a

1 GHIȘA N.Ș. ȘTEFANIA COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a XI-a ROTCHE ANDREEA 9.50
2 BACOȘ D. DARIUS TEOFIL COLEGIUL TEHNIC „APULUM” ALBA IULIA a XI-a DĂESCU NICOLETA 8.20
3 BAR G. ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a XI-a ANCA DAN 8.20
4 SUIUGAN S. DARIUS SEBASTIAN COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a XI-a ANCA DAN 8.00
5 NEGREA M. MIHAI COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI a XI-a JEFLEA NATALIA 7.80
6 BUHĂȚEL A. T. SEBASTIAN COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a XI-a BARBU DANIEL 7.40
7 VÎRCIU D. DANIELA COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI a XI-a JEFLEA NATALIA 7.30
8 DUMITRU N. M. ALEXANDRU SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA a XI-a ANCATEU TEODORA 7.10
9 SZEKELY A. ALEXANDRU COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a XI-a ANCA DAN 6.50
10 DAN G. IOANA MARIA COLEGIUL ECONOMIC “DIONISIE POP MARȚIAN” ALBA IULIA a XI-a SIMION ADRIAN 6.00
11 MOCAN N. LIVIU IOAN SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA a XI-a BOLEA NICOLAE 5.50
12 LAZĂR I. MARIA COLEGIUL NAȚIONAL “I.M. CLAIN” BLAJ a XI-a EFRIM LUCIA Absent
13 MUNTEAN ALEXANDRA COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ a XI-a CRIȘAN MONICA Absent

Clasa a XII-a

1 SICOE D. Ș. ALEXANDRA PAULA LICEUL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD a XII-a GOLGOȚ NICOLETA 9.70
2 ENESCU G. L. ANA LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN” CUGIR a XII-a BĂCILĂ NICOLAE 9.50
3 DAVID D. DANIELA COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a XII-a CETEAN DANIELA 9.20
4 DUMITRAŞCU N. BOGDAN ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a XII-a ANCA DAN 9.20
5 MATEIU G. DAIANA COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a XII-a CETEAN DANIELA 9.00
6 ARION I. IOANA ALEXANDRA COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a XII-a CETEAN DANIELA 8.90
7 NEGREA A. ADRIAN COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a XII-a BARBU DANIEL 8.90
8 MORARIU C. ELISABETA MARIA COLEGIUL NAȚIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD a XII-a SZEKELY ELENA 8.70
9 OLAR V. PAULA ANDREEA COLEGIUL NAȚIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD a XII-a SZEKELY ELENA 8.60
10 TECŞA I. CĂTĂLIN-IOAN LICEUL TEORETIC TEIUȘ a XII-a CÎMPEAN NICOLETA 8.50
11 CRIȘAN G. IOAN SEMINAR TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA a XII-a ANCATEU TEODORA 8.30
12 CRIȘAN A. DANA ANDRADA COLEGIUL NAȚIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD a XII-a SZEKELY ELENA 8.20
13 KARSAI I. ERIKA-DENISA LICEUL TEORETIC TEIUȘ a XII-a CÎMPEAN NICOLETA 8.10
14 SASU S. G. AUGUSTIN DUMITRU COLEGIUL NAȚIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD a XII-a SZEKELY ELENA 8.00
15 STAN V. ADRIAN COLEGIUL NAȚIONAL “HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA a XII-a ROTCHE ANDREEA 8.00
16 GROZA V. IOANA ROSALINDA LICEUL “DR. LAZĂR CHIRILĂ” BAIA DE ARIEȘ a XII-a GAIDEI CRISTINA 7.80
17 IRIMIA F. DARIA FLORINA LICEUL “PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ a XII-a TECAR CIPRIAN 7.80
18 DEDEA M. S. ALEXANDRU GABRIEL COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA a XII-a ANCA DAN 7.70
19 ȚÎRC VASIU G. IOANA GEORGIANA COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI a XII-a CIOREA LIANA 7.50
20 SIMA L. LORENA CRISTINA COLEGIUL NAȚIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD a XII-a SZEKELY ELENA 7.40
21 AVRAM I. CRINA ADINA COLEGIUL NAȚIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD a XII-a SZEKELY ELENA 5.00
22 BĂLUȚIU ALESSIA LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN” CUGIR a XII-a BĂCILĂ NICOLAE Absent
23 LAZĂR ARIANA LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN” CUGIR a XII-a BĂCILĂ NICOLAE Absent
24 MĂREA S. RALUCA ROXANA LICEUL “DR. LAZĂR CHIRILĂ” BAIA DE ARIEȘ a XII-a GAIDEI CRISTINA Absent

 

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Talciocul din Alba Iulia NU SE MAI DESCHIDE duminică. Primăria: „Jandarmeria a hotărât să nu se deschidă”

Târgul de vechituri din Alba Iulia, nu se va mai deschide duminică, 16 mai, așa cum era anunțat. Reprezentanții primariei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro