// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

REZULTATE finale la Olimpiada de fizică 2018, etapa județeană: Nouă elevi din Alba s-au calificat în faza națională

Inspectoratul Școlar Județean (IȘJ) Alba a transmis, luni, rezultatele finale la olimpiada județeană de fizică. Nouă elevi din județul Alba au reușit să se califice la etapa națională, ce se va desfășura în perioada 2-6 aprilie la Breaza, Prahova.

Este vorba despre Puțan Iulia Nicoleta de la Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş , Tunsoiu Antonia Emilia – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia, Cerbu Codruț – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia, Popa Florin Alexandru – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia, Costache Alexandra Maria – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, Tărâță Victor  – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş, Dobra Nicolae Alexandru- Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş, Curta Cristian – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia și Gheorghiu Radu Ștefan  – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia.

Olimpiada de fizică, etapa județeană, s-a desfășurat la Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, sâmbătă, 24 februarie 2018.

REZULTATE FINALE Olimpiada de Fizică etapa județeană Alba 2018

Numele și prenumele elevului, Școala și Punctajul

Clasa a VI-a

PUŢAN  IULIA NICOLETA – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş  – 17.50 – calificat  – locul          I

ROMAN  – MATEI – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – 14.50 – locul II

HAȚEGAN  – DRAGOȘ GHEORGHE – Col. Naț. „I.M. Clain” Blaj – 13.00  – locul III

BOROSCHI   BOROSCHI TUDOR – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 12.75 – mențiune

BOTEI  ALEXANDRA GEORGIANA – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – 12.50 – mențiune

DIACU DIANA TEODORA – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia- 12.25 – mențiune

CÂRNAŢ ALINA IOANA – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia Alba Iulia – 9.75

ȚIPȚER  – MIHAELA GABRIELA – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 9.25

PETRAŞ – KEVIN ANDREI – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeș – 8.50

AIRINEI – MARIA CRISTINA – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – 8.00

DOBRA  ANA MARIA – Liceul German Sebeş – 8.00

MOLDOVAN  ALESANDRA GABRIELA – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – 8.00

PRAȚA  DARIA – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 7.25

DĂMIAN ALBERTO NICOLAE – Şcoala Gimnazială „Sigidava” Cugir – 6.00

BENA RĂZVAN IOAN – Liceul German Sebeş  – 5.50

CALINICI  ANDREI – Şcoala Gimnazială „Sigidava” Cugir – 4.50

DAN  NICOLAE VICTOR – Liceul „dr.Lazăr Chirilă” Baia de Arieş – 4.50

POP GEORGE IOAN – Şcoala Gimnazială „Singidava” Cugir  – 4.50

MACAVEI SARMIS CONSTANTIN – Liceul „dr.Lazăr Chirilă” Baia de Arieş- 3.50

Clasa a VII-a

TUNSOIU ANTONIA EMILIA – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia  – 15.45 – calificat – locul I

CERBU CODRUȚ – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 15.00 – calificat – locul II

CĂLUGĂR MIHNEA GHEORGHE – Școala  Gimnazială Nr. 3 Cugir    – 12.00, locul III

HONDOLA  CODRUȚ – Școala  Gimnazială Nr. 3 Cugir – 11.50 – mențiune

MOGA ANTON IOAN – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 10.50 – mențiune

ADAM   CIPRIAN ALEXANDRU – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 9.95 – mențiune

TOMESCU – ANDREEA – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş   – 8.30

BOLCA PETRU – Scoala Gimnaziala „Avram Iancu” Alba Iulia – 7.45

LORINTZ ALEXANDRU – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeș – 6.25

CIOAZA  IULIA NICOLA – Scoala Gimnaziala „Ovidiu Hulea” Aiud    – 6.00

CRISTIAN  DARIA – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – 6.00

CHICEA MIHAI DANIEL – Liceul German Sebeş- 5.75

RONCEA  MATEI – Liceul German Sebeş  – 5.60

RÎȘTEI  FLAVIUS ANDREI – Școala Gimnazială ,,Nicodim Ganea” Bistra- 5.35

DAMIAN  SONIA – Liceul German Sebeş  – 5.10

HANEŞ RĂZVAN MARIAN – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 5.00

OANĂ    ŞTEFAN RAREŞ – Școala  Gimnazială Nr. 3 Cugir – 5.00

CAUTIŞ IOANA ALEXANDRA – Liceul German Sebeş – 4.85

BRAD FLORIN STEFAN – Scoala Gimnaziala „Ovidiu Hulea” Aiud – 4.10

FECHETE  DAVID – Liceul German Sebeş  – 3.60

DURA DORIN IOAN – Școala Gimnazială ,,Nicodim Ganea” Bistra – 3.35

Clasa a VIII-a

POPA FLORIN ALEXANDRU – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 28.00 – calificat – locul I

PORUȚIU MARIUS IULIAN –  Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – 15.50 – locul II

FLOREA CĂTĂLIN EMANOIL –  Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – 12.50 – locul III

OLTEAN ROBERT VIRGILIU – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeș – 10.25 – mențiune

DRĂGHICI ALEXANDRU – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş  – 9.50

DOGAR DARIUS VASILE  – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – 8.25

Clasa a IX-a

COSTACHE ALEXANDRA MARIA – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 12.25 – calificat – locul I

TĂRÂŢĂ  VICTOR – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – 11.75 –  calificat – Locul II

DEGEU  VLAD – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 10.15 – locul III

RĂCIANU  MARIAN GABRIEL – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 10.00 – mențiune

RUS RAREŞ CĂTĂLIN – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – 9.40 – mențiune

URSALEȘ TRAIAN ADRIAN – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – 9.10 – mențiune

LĂZĂRESCU MARINA DIANA ADELINA – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 8.95 – mențiune

FURCĂ  DIANA ANTONIA – Col. Naț. „I.M. Clain” Blaj – 8.75 – mențiune

DĂIAN  PETRE VASILE – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – 8.55

BĂLŢAT ALEXANDRA MARIA – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – 7.50

OLAR DARIUS ANDREI – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 6.70

IUGA HORIA – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia  – 6.45

PUIA GABRIEL NICOLAE  – Col. Naț. „I.M. Clain” Blaj – 6.45

COMŞA DORIN IULIAN – Col. Naț. „I.M. Clain” Blaj – 6.35

MONDIRU TEODOR GABRIEL – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 6.25

ONIGA  ANDREEA SIMONA – Col. Naț. „I.M. Clain” Blaj – 5.50

Clasa a X-a

DOBRA NICOLAE ALEXANDRU – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş  – 20.95 – calificat – Locul I

BEL LUANA ANDRADA – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – 19.55 – Locul II

GHIŞA ALEXANDRU NICOLAE – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia  – 17.75 – Locul III

FRĂTEAN LUCIANA – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia  – 9.75 – mențiune

POP COSMINA – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 9.00 – mențiune

POP ANDRADA MARIA PATRICIA – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – 8.00

LITAN LAVINIA-DENISA – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – 5.00

BEGA VASILE PETRU – Liceul „dr.Lazăr Chirilă” Baia de Arieş – 4.75

GOŢA ALEXANDRU ELISU – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – abs

Clasa a XI-a

CURTA  CRISTIAN – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 11.12 – calificat – locul I

FAUR CRISTIAN – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 8.12 – locul II

BENŢE   IULIAN ŞTEFAN – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 7.37 – locul III

ŞOFRAC ROBERT  IONATAN – Colegiul Național „Horea Cloșca și Crișan” Alba Iulia – 6.25

PERȚA ANDREEA IULIA – Colegiul Național „Horea Cloșca și Crișan” Alba Iulia – 4.00

FUIA MIHAI DRAGOȘ – Colegiul Național „Horea Cloșca și Crișan” Alba Iulia – abs

Vedeți AICI și rezultatele înainte de contestații și profesorii care i-au pregătit.

Clasa a XII-a

GHEORGHIU RADU ȘTEFAN  – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia                – 12.50 – calificat – locul I

PORUȚIU SORIN ȘTEFAN – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 10.50 – locul II

DRĂGOI OVIDIU – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – abs

Alexandra MATEȘ

Email: ale_mates@yahoo.com
Tel: 0722.661.325