// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Rezultatele Olimpiadei de fizică, etapa județeană, desfășurată la Alba Iulia, înainte de contestații

Inspectoratul Școlar Județean (IȘJ) Alba a transmis, duminică, rezultatele la olimpiada județeană de fizică, înainte de contestații.

Olimpiada de fizică, etapa județeană, desfășurată la Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia a avut loc sâmbătă, 14 februarie 2018. Luni, după terminarea perioadei de contestații, rezultatele vor deveni finale. În urma contestațiilor ierarhia se poate modifica.

Rezultatele înainte de contestații sunt:

Numele elevului Școala Profesorul Punctaj

Clasa a VI-a

  • Puţan V. Iulia Nicoleta – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Mihu Rodica – 17,50
  • Roman O. Matei – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – Filimon Ildiko – 14,50
  • Hațegan Gh Dragoș Gheorghe – Col. Naț. „I.M. Clain” Blaj – Mărginean Luca – 13,00
  • Boroschi Tudor – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – Maierescu Mariana Salomia – 12,75
  • Botei S. Alexandra Georgiana – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – Filimon Ildiko – 12,50
  • Diacu Diana Teodora – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – Maierescu Mariana Salomia – 12,25
  • Cârnaţ Alina Ioana – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – Comici Laura – 9,75
  • Țipțer Mihaela Gabriela – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – Maierescu Mariana Salomia – 9,25
  • Petraş I. Kevin Andrei – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Mihu Rodica – 8,50
  • Airinei C. Maria Cristina – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Mihu Rodica – 8,00
  • Dobra A. Ana Maria – Liceul German Sebeş – Brânzan Ion – 8,00
  • Moldovan F. Alesandra Gabriela – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – Filimon Ildiko – 8,00
  • Prața Daria – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – Maierescu Mariana Salomia – 7,25
  • Dămian Alberto Nicolae – Şcoala Gimnazială „Sigidava” Cugir – David Rodica – 6,00
  • Bena F. Răzvan Ioan – Liceul German Sebeş – Brânzan Ion – 5,50
  • Calinici Andrei – Scoala Gimnazială „Sigidava” Cugir – David Rodica – 4,50
  • Dan Nicolae Victor – Liceul „Dr.Lazăr Chirilă” Baia De Arieş – Oneţ Liviu – 4,50
  • Pop George Ioan – Şcoala Gimnazială „Sigidava” Cugir – David Rodica – 4,50
  • Macavei Sarmis Constantin – Liceul „Dr.VLazăr Chirilă” Baia De Arieş – Oneţ Liviu – 3,50
  • Mircea Silvia Antonia – Şcoala Gimnazială „Sigidava” Cugir – David Rodica – Abs
  • Tomoiu Ştefania Teodora – Şcoala Gimnazială „Sigidava” Cugir – David Rodica – Abs
  • Velişcu Sorana Elena – Şcoala Gimnazială „Sigidava” Cugir – David Rodica – Abs

 Clasa a VII-a

  • Tunsoiu I. S. Antonia Emilia – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Constantin Adriana – 15,45
  • Cerbu Codruţ – Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – Maierescu Mariana Salomia – 15,00
  • Călugăr Mihnea Gheorghe -Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Mitea Cornel – 12,00
  • Hondola Paul – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Mitea Cornel – 11,50
  • Moga G.C.Anton Ioan – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Constantin Adriana – 10,50
  • Adam B.C. Ciprian Alexandru – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Constantin Adriana – 9,95
  • Tomescu V. Andreea – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Mihu Rodica – 8,30
  • Bolca Petru – Scoala Gimnaziala „Avram Iancu” Alba Iulia – Lazea Sandală – 7,45
  • Lorintz C. Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Mihu Rodica – 6,25
  • Cioaza C.. Iulia Nicola – Scoala Gimnaziala „Ovidiu Hulea” Aiud – Roșian Sanda – 6,00
  • Cristian I.C. Daria – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Mihu Rodica – 6,00
  • Chicea L. Mihai Daniel – Liceul German Sebeş – Brânzan Ion – 5,75
  • Roncea R. Matei – Liceul German Sebeş – Brânzan Ion – 5,60
  • Rîștei Flavius Andrei – Școala Gimnazială ,,Nicodim Ganea” Bistra – Trif Cecilia Georgeta – 5,35
  • Damian A. Sonia – Liceul German Sebeş – Brânzan Ion – 5,10
  • Haneş M. S. Răzvan Marian – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Constantin Adriana – 5,00
  • Oană Ştefan Rareş – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Mitea Cornel – 5,00
  • Cautiş M. Ioana Alexandra – Liceul German Sebeş – Brânzan Ion – 4,85
  • Brad Aloman F. Florin Stefan – Scoala Gimnaziala „Ovidiu Hulea” Aiud – Roșian Sanda – 4,10
  • Fechete D. David – Liceul German Sebeş – Brânzan Ion – 3,60
  • Dura Dorin Ioan – Școala Gimnazială ,,Nicodim Ganea” Bistra – Trif Cecilia Georgeta – 3,35

Clasa a VIII-a

  • Popa C. F. Florin Alexandru – Şc. Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Constantin Adriana – 28,00
  • Poruțiu I. Marius Iulian – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – Filimon Ildiko – 15,50
  • Florea I. Cătălin Emanoil – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – Filimon Ildiko – 12,50
  • Oltean V. Robert Virgiliu – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Mihu Rodica – 10,25
  • Drăghici I. Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Mihu Rodica – 9,50
  • Dogar M. Darius Vasile – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Mihu Rodica – 8,25

Clasa a IX-a

  • Costache C.D. Alexandra Maria – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Irimie Sanda – 12,25
  • Tărâţă E.G. Victor – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Bîrsan Ioan – 11,75
  • Degeu L. Vlad – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Ciobanu Laura – 10,15
  • Răcianu M.E. Marian Gabriel – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Ciobanu Laura – 10,00
  • Rus M.D.Rareş Cătălin – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – Sicoe Pamfil – 9,40
  • Ursaleș T.N. Traian Adrian – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – Humeniuc Ramona – 9,10
  • Lăzărescu I.D. Marina Diana Adelina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Filipescu Dorina – 8,95
  • Furcă H.A. Diana Antonia – Col. Naț. „I.M. Clain” Blaj – Gavriluț Valeriu – 8,75
  • Dăian P. Petre Vasile – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Bîrsan Ioan – 8,55
  • Bălţat I. Alexandra Maria – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – Humeniuc Ramona – 7,50
  • Olar A.C. Darius Andrei – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Ciobanu Laura – 6,70
  • Iuga I. Horia – Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia – Humeniuc Ramona – 6,45
  • Puia N.M. Gabriel Nicolae – Col. Naț. „I.M. Clain” Blaj – Gavriluț Valeriu – 6,45
  • Comşa D. Dorin Iulian – Col. Naț. „I.M. Clain” Blaj – Gavriluț Valeriu – 6,35
  • Mondiru F.A. Teodor Gabriel – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Filipescu Dorina – 6,25
  • Oniga G. Andreea Simona – Col. Naț. „I.M. Clain” Blaj – Gavriluț Valeriu – 5,50

Clasa a X-a

  • Dobra C. Nicolae Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Bîrsan Ioan – 20,95
  • Bel N.M. Luana Andrada – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – Ionescu Rodica – 19,55
  • Ghişa N.Ş. Alexandru Nicolae – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – Sicoe Pamfil – 17,75
  • Frătean Luciana – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Filipescu Dorina – 9,75
  • Pop Cosmina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Ciobanu Laura – 9,00
  • Pop P. Andrada Maria Patricia – Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia – Humeniuc Ramona – 8,00
  • Litan V. Lavinia-Denisa – Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia – Humeniuc Ramona – 5,00
  • Bega Vasile Petru – Liceul „dr.Lazăr Chirilă” Baia De Arieş – Oneţ Liviu – 4,75
  • Goţa E. Alexandru Elisu – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş – Bîrsan Ioan – Abs

Clasa a XI-a

  • Curta I.O. Cristian – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Filipescu Dorina – 11,12
  • Faur M. Cristian – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Irimie Sanda – 8,12
  • Benţe R.G. Iulian Ştefan – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Irimie Sanda – 7,37
  • Şofrac I. Robert Ionatan – Colegiul Național „Horea Cloșca și Crișan” Alba Iulia – Humeniuc Ramona – 6,25
  • Perța I. Andreea Iulia – Colegiul Național „Horea Cloșca și Crișan” Alba Iulia – Humeniuc Ramona – 4,00
  • Fuia C.A. Mihai Dragoș – Colegiul Național „Horea Cloșca și Crișan” Alba Iulia – Vizitiu Aniela – Abs

Clasa a XII-a

  • Gheorghiu C.D. Radu Ştefan – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Filipescu Dorina – 12,50
  • Poruţiu I.S. Sorin Andrei – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Irimie Sanda – 10,50
  • Drăgoi V. Ovidiu – Colegiul Național „Horea Cloșca și Crișan” Alba Iulia – Humeniuc Ramona – abs

 

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Un răspuns la Rezultatele Olimpiadei de fizică, etapa județeană, desfășurată la Alba Iulia, înainte de contestații

  1. cârcotaș de serviciu 26.02.2018 la 12:51

    Sâmbătă 14 februarie 2018???
    Poate sâmbătă 24 februarie 2018. De Dragobete.