REZULTATE Evaluarea Națională 2019 în Alba: 17 NOTE de 10, la Limba Română și 51 la Matematică. Cine sunt elevii cu lucrări de ”zece curat” și la ce școli au învățat

Marți, 25 iunie, au fost publicate rezultatele la Evaluarea Națională 2019, înainte de contestații. În județul Alba,  elevi au reușit să facă lucrări perfecte, de 10 ”curat”, la Limba și Literatura Română, iar  au obținut nota 10 la Matematică.

Dintre aceștia, patru elevi au avut media finală 10, având lucrări fără nicio greșeală la ambele examene.

Elevii de 10 la Limba și Literatura Română și școlile la care au învățat:

1. BRICIU PM. PETRU BOGDAN – SCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA – 10.00

2. COŞ A. TUDOR ADRIAN – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

3. MARIȘ MC. RAFAIL – ȘCOALA GIMNAZIALĂ IOAN DE HUNEDOARA SÂNTIMBRU – 10.00

4. NICOARĂ VM. ILINCA SILVANA – COLEGIUL NAȚIONAL INOCHENTIE MICU CLAIN BLAJ – 10.00

5. MIRCEA DI. IOAN ALIN – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

6. MORAR H. ANDRA – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

7. REMEŞ C. ALEXANDRA MARIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

8. BÎTE MC. MARIAN ROBERT MIHAI – ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR – 10.00

9. LEBĂDĂ D. DIANA MARIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

10. TEGLAŞ I. ROXANA IONELA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

11. MATEICA NI. OANA RIANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ OVIDIU HULEA AIUD – 10.00

12. ALOMAN VC. ANDREI DAN – ȘCOALA GIMANZIALĂ AXENTE SEVER AIUD – 10.00

13. DRĂGAN C. MARIELENA RALUCA TEODORA – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

14. BURȚA L. ROXANA MARIA – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

15. NICA V. ANDRA GABRIELA – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

16. PAŞCA DD. VALENTINA DIANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ VADU MOȚILOR – 10.00

17. COBÎRZAN VC. SARAH ANTONIA – SCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA – 10.00

Elevii din Alba care au obținut nota 10 la Matematică:

1. BRICIU PM. PETRU BOGDAN – ȘCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA – 10.00

2. COŞ A. TUDOR ADRIAN – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

3. MARIȘ MC. RAFAIL – ȘCOALA GIMNAZIALĂ IOAN DE HUNEDOARA SÂNTIMBRU – 10.00

4. NICOARĂ VM. ILINCA SILVANA – COLEGIUL NAȚIONAL INOCHENTIE MICU CLAIN BLAJ – 10.00

5. MOLDOVAN I. CĂTĂLIN – COLEGIUL NAȚIONAL TITU MAIORESCU AIUD – 10.00

6. NOJA CS. MARIA ŞTEFANA – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN ALBA IULIA – 10.00

7. ȘTEF IR. ANDREEA IULIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOMA COCIȘIU BLAJ – 10.00

8. TODA PUIULET D. EMANUELA CORALIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NICODIM GANEA BISTRA – 10.00

9. DRAGOMIRESCU MC. EMMA – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

10. NEGRESCU M. ALEXIA SENDY – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

11. POP TD. MARIA MIRELA – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

12. BENA T. ANDREI – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

13. CERBU E. CODRUŢ DANIEL – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION AGÂRBICEANU ALBA IULIA – 10.00

14. CURCĂ RO. SONIA MARIA – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

15. FĂLĂDĂU I. PAULA ALEXANDRA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ OVIDIU HULEA AIUD – 10.00

16. FURNEA B. THOMAS – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION AGÂRBICEANU ALBA IULIA – 10.00

17. HILEAGA G. DARIUS GEORGE – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

18. POPA MT. ANDREEA – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

19. TOMA C. CODRIN EDUARD – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

20. TOMESCU V. ANDREEA – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

21. CATAUTA S. CASIANA MARIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION POP RETEGANUL SÎNCEL – 10.00

22. COJOCARU D. RAREŞ DORIAN – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN ALBA IULIA – 10.00

23. CORB R. DIANA ELENA – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN ALBA IULIA – 10.00

24. COLHON M. MARIO GABRIEL – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

25. DICU DF. DIANA BIANCA – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

26. MARIAN DN. DENISA DANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION AGÂRBICEANU ALBA IULIA – 10.00

27. INCZE Á. ANTONIA – LICEUL TEORETIC SFÂNTUL IOSIF ALBA IULIA -10.00

28. MARTIN VI. IULIA MARIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ OVIDIU HULEA AIUD – 10.00

29. TRIF A. DIANA – LICEUL TEORETIC TEIUȘ

30. TRIF MO. PAULA MARIA – LICEUL HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN ABRUD – 10.00

31. BOGDAN N. ANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

32. ACHIM F. ANDREI ANTONIE – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

33. LORINTZ C. ALEXANDRU – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

34. MOGA G. ANTON IOAN – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

35. BUTA N. TUDOR MARIAN – ȘCOALA GIMANZIALĂ CIURULEASA – 10.00

36. FARCAŞ CA. MIHAI CRISTIAN – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

37. IVAȘCU C. BOGDAN MIHAI – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

38. BARBU D. GEORGE STELIAN – ȘCOALA GIMNAZIALĂ IOAN MIHU VINEREA- 10.00

39. GHEORGHE I. ANDREEA IOANA – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

40. OLARIU AC. BOGDAN CĂTĂLIN – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

41. BĂDILĂ I. MIHAI ALEXANDRU – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ – 10.00

42. GIUREA M. ȘTEFAN SEBASTIAN – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

43. MAIER IS. HORAȚIU GABRIEL – ȘCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA – 10.00

44. RUS D. ANDREEA DANIELA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

45. MUNTEANU SC. IULIA – ȘCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA – 10.00

46. CONSTANTINESCU P. ALESSIA GEORGIA – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

47. SIMA S. IULIA ANCA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

48. TRUŢA T. TEODORA ANTONIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

49. LAZĂR I. ALEXANDRU – ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOMA COCIȘIU BLAJ – 10.00

50. TRIF L. CĂTĂLIN CONSTANTIN – LICEUL DR. LAZĂR CHIRILĂ BAIA DE ARIEȘ – 10.00

51. CAM A. HUSEYIN CAN – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...