REZULTATE Evaluarea Națională 2019 în Alba: 17 NOTE de 10, la Limba Română și 51 la Matematică. Cine sunt elevii cu lucrări de ”zece curat” și la ce școli au învățat

Marți, 25 iunie, au fost publicate rezultatele la Evaluarea Națională 2019, înainte de contestații. În județul Alba,  elevi au reușit să facă lucrări perfecte, de 10 ”curat”, la Limba și Literatura Română, iar  au obținut nota 10 la Matematică.

Dintre aceștia, patru elevi au avut media finală 10, având lucrări fără nicio greșeală la ambele examene.

ELIT

Elevii de 10 la Limba și Literatura Română și școlile la care au învățat:

1. BRICIU PM. PETRU BOGDAN – SCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA – 10.00

ADEZIUNE PLUS ALBA

2. COŞ A. TUDOR ADRIAN – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

3. MARIȘ MC. RAFAIL – ȘCOALA GIMNAZIALĂ IOAN DE HUNEDOARA SÂNTIMBRU – 10.00

4. NICOARĂ VM. ILINCA SILVANA – COLEGIUL NAȚIONAL INOCHENTIE MICU CLAIN BLAJ – 10.00

5. MIRCEA DI. IOAN ALIN – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

6. MORAR H. ANDRA – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

7. REMEŞ C. ALEXANDRA MARIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

8. BÎTE MC. MARIAN ROBERT MIHAI – ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR – 10.00

9. LEBĂDĂ D. DIANA MARIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

10. TEGLAŞ I. ROXANA IONELA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

11. MATEICA NI. OANA RIANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ OVIDIU HULEA AIUD – 10.00

12. ALOMAN VC. ANDREI DAN – ȘCOALA GIMANZIALĂ AXENTE SEVER AIUD – 10.00

13. DRĂGAN C. MARIELENA RALUCA TEODORA – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

14. BURȚA L. ROXANA MARIA – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

15. NICA V. ANDRA GABRIELA – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

16. PAŞCA DD. VALENTINA DIANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ VADU MOȚILOR – 10.00

17. COBÎRZAN VC. SARAH ANTONIA – SCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA – 10.00

Elevii din Alba care au obținut nota 10 la Matematică:

1. BRICIU PM. PETRU BOGDAN – ȘCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA – 10.00

2. COŞ A. TUDOR ADRIAN – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

3. MARIȘ MC. RAFAIL – ȘCOALA GIMNAZIALĂ IOAN DE HUNEDOARA SÂNTIMBRU – 10.00

4. NICOARĂ VM. ILINCA SILVANA – COLEGIUL NAȚIONAL INOCHENTIE MICU CLAIN BLAJ – 10.00

5. MOLDOVAN I. CĂTĂLIN – COLEGIUL NAȚIONAL TITU MAIORESCU AIUD – 10.00

6. NOJA CS. MARIA ŞTEFANA – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN ALBA IULIA – 10.00

7. ȘTEF IR. ANDREEA IULIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOMA COCIȘIU BLAJ – 10.00

8. TODA PUIULET D. EMANUELA CORALIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NICODIM GANEA BISTRA – 10.00

9. DRAGOMIRESCU MC. EMMA – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

10. NEGRESCU M. ALEXIA SENDY – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

11. POP TD. MARIA MIRELA – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

12. BENA T. ANDREI – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

13. CERBU E. CODRUŢ DANIEL – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION AGÂRBICEANU ALBA IULIA – 10.00

14. CURCĂ RO. SONIA MARIA – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

15. FĂLĂDĂU I. PAULA ALEXANDRA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ OVIDIU HULEA AIUD – 10.00

16. FURNEA B. THOMAS – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION AGÂRBICEANU ALBA IULIA – 10.00

17. HILEAGA G. DARIUS GEORGE – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

18. POPA MT. ANDREEA – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

19. TOMA C. CODRIN EDUARD – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

20. TOMESCU V. ANDREEA – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

21. CATAUTA S. CASIANA MARIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION POP RETEGANUL SÎNCEL – 10.00

22. COJOCARU D. RAREŞ DORIAN – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN ALBA IULIA – 10.00

23. CORB R. DIANA ELENA – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN ALBA IULIA – 10.00

24. COLHON M. MARIO GABRIEL – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

25. DICU DF. DIANA BIANCA – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

26. MARIAN DN. DENISA DANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION AGÂRBICEANU ALBA IULIA – 10.00

27. INCZE Á. ANTONIA – LICEUL TEORETIC SFÂNTUL IOSIF ALBA IULIA -10.00

28. MARTIN VI. IULIA MARIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ OVIDIU HULEA AIUD – 10.00

29. TRIF A. DIANA – LICEUL TEORETIC TEIUȘ

30. TRIF MO. PAULA MARIA – LICEUL HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN ABRUD – 10.00

31. BOGDAN N. ANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

32. ACHIM F. ANDREI ANTONIE – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

33. LORINTZ C. ALEXANDRU – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

34. MOGA G. ANTON IOAN – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

35. BUTA N. TUDOR MARIAN – ȘCOALA GIMANZIALĂ CIURULEASA – 10.00

36. FARCAŞ CA. MIHAI CRISTIAN – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

37. IVAȘCU C. BOGDAN MIHAI – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

38. BARBU D. GEORGE STELIAN – ȘCOALA GIMNAZIALĂ IOAN MIHU VINEREA- 10.00

39. GHEORGHE I. ANDREEA IOANA – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ- 10.00

40. OLARIU AC. BOGDAN CĂTĂLIN – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA – 10.00

41. BĂDILĂ I. MIHAI ALEXANDRU – COLEGIUL NAȚIONAL LUCIAN BLAGA SEBEȘ – 10.00

42. GIUREA M. ȘTEFAN SEBASTIAN – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

43. MAIER IS. HORAȚIU GABRIEL – ȘCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA – 10.00

44. RUS D. ANDREEA DANIELA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

45. MUNTEANU SC. IULIA – ȘCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA – 10.00

46. CONSTANTINESCU P. ALESSIA GEORGIA – ȘCOALA GIMANZIALĂ AVRAM IANCU ALBA IULIA – 10.00

47. SIMA S. IULIA ANCA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

48. TRUŢA T. TEODORA ANTONIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

49. LAZĂR I. ALEXANDRU – ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOMA COCIȘIU BLAJ – 10.00

50. TRIF L. CĂTĂLIN CONSTANTIN – LICEUL DR. LAZĂR CHIRILĂ BAIA DE ARIEȘ – 10.00

51. CAM A. HUSEYIN CAN – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ALBA IULIA – 10.00

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Programul Noua Casă 2021: Când va începe și ce condiții trebuie îndeplinite pentru a cumpăra o locuință

Programul Noua Casă a suferit o modificare pentru acest an. Se pare că în 2021, plafonul de garanții al acestui… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro