Primul meci din returul Ligii a IV-a, Olimpia Aiud – Rapid CFR Teiuş 3-0 (1-0) *Victorii pentru Arena şi CS Ocna Mureş

Olimpia AiudÎn prima etapă a returului Ligii a IV-a, Olimpia Aiud a învins Rapid CFR Teiuş, scor 3-0 (1-0). În celelalte jocuri de sâmbătă, Arena – Industria Galda de Jos 1-0 (1-0) şi CS Ocna Mureş – Inter Ciugud 2-0 (1-0)

Radu Andone a debutat cu dreptul pe banca tehnică a noii sale echipe, deschiderea scorului fiind realizată de I. Andrea (min. 12), fostul său jucător de la Metalul Aiud, iar Felindean a majorat avantajul în min. 70, ultimul gol fiind marcat de Hagău (85). Olimpia a acumulat 16 puncte (15-22) şi a urcat pe poziţia a 7-a, Rapid CFR Teiuş clasându-se pe locul 5 cu 19 puncte (14-16).

*Rapid CFR Teiuş n-a mai pierdut de 8 meciuri

Feroviarii teiuşeni nu mai pierduseră din 21 septembrie 2013, răstimp în care au strâns 8 meciuri, cu 5 victorii şi trei remize sub comanda lui Horaţiu Rusu ce a evoluat în actul secund

Runda inaugurală a primăverii este marcată de derby-ul primelor două clasate, Arena Alba Iulia şi Industria Galda de Jos, câştigat de echipa lui Fogoroşi, scor 1-0!

Program, etapa a 14-a: *sâmbătă, 15 martie, ora 11.30: Olimpia Aiud – Rapid Teiuş;

Arena Alba Iulia – Industria Galda 1-0 (0-0): Brânză (48)

CS Ocna Mureş – Inter Ciugud 2-0 (1-0): A. Gherman (19), Taşcă (78);

*duminică, 16 martie, ora 11.30: Energia Săsciori – Metalul Aiud, Performanţa Alba Iulia – Cuprirom Abrud; ora 16.00: Dalia Sport Daia – Viitorul Sântimbru, Mureşul Vinţu stă

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]