Ziarul Unirea

Mugurel Sârbu va lupta ca independent pentru Primăria Sebeş

  Mugurel Sârbu va demisiona din PDL şi va candida ca independent.  Potrivit unor surse demne de încredere, primarul municipiului Sebeş, Mugurel Sârbu, îşi va anunţa astăzi demisia din PDL, în cadrul unei conferinţe de presă. Demisia sa vine după ce comisia care trebuia să pună lucrurile la punct în PDL Sebeş a întârziat să-şi anunţe concluziile şi, mai mult, a apărut o nouă candidatură la Primăria Sebeş, cea a lui Dorin Nistor. Primarul Mugurel Sârbu a declarat cu ceva timp în urmă: „Aştept concluziile comisiei şi apoi mă voi gândi care va fi următoarea mişcare politică în privinţa candidaturii la Primăria Sebeş”. Să înţelegem că faptele spun mai mult decât concluziile comisiei? Se pare că şi deputatul Negruţ va fi aruncat în luptă şi vor urma sondaje de opinie care să ne spună ce şanse au la Primăria Sebeş atât Dorin Nistor, cât şi Clement Negruţ. (A.D.T.)

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

21 Comentarii

moni 26 februarie 2012 at 19:42

Stimate domnule Mugurel, de ce nu incerci la Atanasiu sa te ia la PNL, impreuna cu primarul penal din Spring, pentru ca Atanasiu este ferm hotarit sa adune toti penalii din judet. Va poate ajuta si doctorul Mengele din Sebes ( dr. Stanciu Nicolae ).

De ce ,,garda,, si ,,fotbalistu,,la Sebes ? 26 februarie 2012 at 21:53

Sa stea acasa fostu gardist Nistor si fostu fotbalist de Ciugud Negrut ca sa fie si alti tineri ca pe ei parca nu-i mai cuprind costumele asa s-au umflat in pene de falosi.Nici ,,naiba,, nu cred ca vrea pe astia doi si zicem ,,alti la rand,,…..

Dani 26 februarie 2012 at 22:13

1- Era normal ca Sarbu (actualul primar) sa se ascunda de o competitie directa , fie ea si interna , pt ca stia SIGUR ca o sa piarda in fata oricui (nu mai este mult si o sa se adevereasca)
2- Daca nu a reusit in totalitate sa destabilizeze PDL-ul (nu stiu ce o sa zica sefii lui ca nu a dus la indeplinire sarcina trasata in 2007 ,cand a fost infiltrat in PDL)
3- Dupa 12 ani de politica (primar,prefect,deputat si iara primar) nu a facut NIMIC pt Sebes (numai scandaluri peste tot pe unde a umblat) , ba mai mult nu a accesat nici un euro fonduri europene cine o sa-l mai voteze ?
4- A fost deja la 3(trei) partide , asta demonstreaza ca-si urmareste interesul lui personal nu al comunitatii din Sebes ,
5- Atentie ca va face si imposibilul sa-si faca anumite „araanjamente” de frica DNA-ului (vezi cate ilegalitati a facut si odata , tot va raspunde ; deci face pe viteazul dar sa nu fie nimeni in pielea lui , cand peste 3 (trei) luni vor fi scoase la iveala furtisagurile Galbenelului

Feri 26 februarie 2012 at 22:17

Dupa ce a fost la trei partide , dupa ce a facut cearta peste tot pe unde a umblat ii este greu sa lase „ciolanul” la ast’ galbenel Sarbu

Anca 26 februarie 2012 at 22:21

Cine o sa te mai aleaga maaaa afacerist mugurel Sarbu cad tu nu ai adus nici un euro fonduri europene iar pt tine 5(cinci) milioane euro ?

Bob 26 februarie 2012 at 22:27

Tu ti-ai facut firma primare Sarbu in timpul mandatului iar pe copilasul meu si pe ai altora ne-ai lasat si fara patinuar , normal ca nu ai avut timp de noi , ca trebuia sa te concentrezi pe oua
Cine o sa te mai voteze …. Ciuma sa se aleaga de ala care te voteaza

Sori 26 februarie 2012 at 22:32

Asa este bob ,la fel ne-ai lasat si fara strand dar tu te duci sa faci baie prin tari straine d-le primar Sarbu . Mare mizerie de om poti fi si ce tupeu ordinar sa mai si candidezi … Eu nu o sa fac ciuma pt ca nu o sa te votez si nici din cartier nimeni nu o sa te voteze

Zenu 26 februarie 2012 at 22:39

Ai impartit bani cu Zeno si cu Ardelean si acum ti-e frica ca te ia DNA si te dai INDEPENDENT dupa ce ai fost in trei partide Sarbule,Gainarule urciorul nu merge de multe ori la … S-au trezit Sebesenii si cred ca niciunul nu vrea sa ia ciuma

Muntiu 26 februarie 2012 at 22:44

Ardelene , ai mare grija , asta (Sarbu) calca peste cadavre si nu cumva sa te bage pe tine la „bulau” Chiar in aceste momente Galbenel Sarbu te forteaza sa faci …lucrari…
Nu le fa pana nu verifici de 100 ori , si obligatoriu nu mai incepe NIMIC pana nu ai SURSA de finantare

Flori 26 februarie 2012 at 22:49

Nici eu nu vreau sa iau ciuma
Mare nesimtit esti mai Gainar Sarbu ,chiar nu vezi ca esti PENIBIL ca nu m-ai vrei sa renunti la CIOLAN ?

Troi 26 februarie 2012 at 22:52

Nu-i ciuma ci …gripa aviara , dar indiferent cum ii zice nu o sa iau pt ca nu votez cu Sarbu Gainarul

Popi 27 februarie 2012 at 2:05

Sa vezi si sa nu crezi !!!
Tu (Mugurel Sarbu) nu ai pic de rusine.Nu ai vad , nici cel mai mic bun simt. Ce vrei sa de monstrezi mai NULITATE care nu ai facut nimic pt Sebes ?
Dar mare GRANDOMAN mai poti fi
Abia astept sa inceapa campania si sa aruncam cu OUA clocite in tine
Doamne ,asta nu va renunta la CIOLAN decat daca il ia DNA-ul

alex 27 februarie 2012 at 9:40

Dute dracu de fomist. Nu poti renunta nicicum la ciolan sau ai prea multe nereguli prin primarie si tie frica sa nu fi prins.

sebes4ever 27 februarie 2012 at 10:35

Sper din tot sufletul ca USL-ul nu o sa facu vreun pact cu el si sa-l sustina ca se discrediteaza total. Au muncit in opozitie degeaba atatia ani daca in campanie il sprijina pe traseistul politic nr. 1 din Sebes- M. Sarbu. Care dupa ce se vede cu sacii in caruta o sa le dea cu tifla.Pana acum numai PNL-ul nu l-a avut pe lista. Dar la cum se tine dupa ciolan, nu m-as mira sa le dea tarcoale.Doar, doar, ii prosteste. Dancila are mai multe sanse decat el oricum…

abramburica 27 februarie 2012 at 12:03

Domnule Sarbu:
1. Ati declarat ca iesiti din politica. De ce nu va tineti de cuvant?
2.De ce nu ati invatat nimic din comportamentul lui Mircea Hava? Asta nu se cearta cu nimeni, isi vede de afaceri.
3.V-ati certat cu Rus, cu Hava, cu Bognan, cu Unchiul NYKY, cu… Asata esete atitudine de primar?
4.Dupa atatea functii de primar, prefect, deputat, nu ati rezolvat nici blocajul rutier din Sebes si nici poluarea. DE CE MAI CANDIDATI?
„CIMITIRELE SUNT PLINE DE OAMENI CARE S-AU CREZUT DE NEINLOCUIT”!

sebesanu carcoteanu 27 februarie 2012 at 12:57

Este ultima lui candidatura .Fara partid in spate esti mort.Ceilalti doi prezumtivi candidati nu vor lua voturi fiind vinituri.De ce nu candideaza dl.Carcoana Ionel?Este sebesan si poate orasul isi va recapata personalitatea si traditiile.Nu vrem un auslander primar!De altfel dl.Dancila Alexandru are culoar liber in conditiile date.
Poate asa nu mai pun tiganii primarul in Sebes.

ghitza p. 29 februarie 2012 at 17:11

Bey sebesecule,voi l-ati votat pe sarbu,ca e „sebesean”(pana la 1850 nu existau romani in Sebes,nu aveau voie sa se stabileasca,lasa-ma cu „viniturile”..),i-ati nenorocit si pe „nesebeseni”(xenofobi infecti sunteti),vezi,de-aia nu aveti nici un primar ca lumea,ca puneti doar degenerati sebeseni,datorita consangvinizarii…De.aia nu ati accesat nici un fond european..

Victorius 27 februarie 2012 at 13:11

Nu stiu cat de e adevarat e ceea ce ati scris mai sus referitor la ilegalitati comise insa sunt destule alte argumente care nu-l recomanda pe Sarbu la primarie pentru inca patru ani.

Lipsa lui de modestie (dr.ing.ec – care acum nu mai apare atat de des ca prin 2000-2005) mi se pare un defect major. Fuga dupa functii, dupa afaceri in paralel cu detinerea de posturi publice arata ca nu-i sta capul la treaba.

Dupa mine Negrut si Nistor n-au ce cauta la candidatura decat in cazul in care n-au altceva mai bun de facut.

Asa ca Mugurel poate ar fi bine sa-si numere ouale in loc sa candideze.

Ce-i cel mai rau e ca nu avem alternative de buna calitate. Adica mergem sa votam raul cel mai mic.

Alexa 27 februarie 2012 at 13:38

Mai OU CLOCIT(Sarbu l.m.) , chiar nu te vezi, afacerist nenorocit ca esti aproape de a fi linsat de oameni dupa ce an de an ti-ai batut joc de noi si de banii nostrii , si dupa ce nu ai facut nimic pt Sebes (numai pt tine ca sa te umfli in pene ce mare INTELECTUAL esti) ai neobrazarea sa incerci iara sa faci ARANJAMENTE ?
Huoooo GAINAR NENOROCIT. Mars la Pian la carat oua si gainat

Puiu 27 februarie 2012 at 13:57

Nu-mi vine sa cred ca tupeistul asta de Sarbu dupa ce a alergat toata viata numai dupa functii iar pt comunitate nu a facut nimic are nerusinarea sa mai CERSEASCA un madat.
Mergi la gainile tale mojic ce esti

sebesanu carcoteanu 28 februarie 2012 at 8:46

Este un lucru destul de clar ca Sarbu Mugurel a pierdut notiuni de baza din cei 7 ani de acasa.Este un buimac scufundat in tenebrele arogantei lui.A dat de bani si acestia i-au luat mintile.Vina lui creste proportional cu pretentiile lui , vis a vis de ceilalti trepadusi ce vor sa tina in mainile lor cioante destineleOrasului , cu cat se pretinde mai bun ca ei.Atitudinea lui belicoasa si strict personala , orbit de cultul propriei persoane , a tras inapoi Orasul cu 25 de ani .Ar fi bine sa ca in trei luni sa vorbeasca mai putin si sa mature macar strazile lasand locul curat pentru cei ce vor urma.