Performanţa Alba Iulia – Arena Alba Iulia, finala Cupei României, faza judeţeană! CSO Cugir a fost eliminată la penaltyuri de Ovidiu Barna!

În finala Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2012-2013 s-au calificat Performanţa Alba Iulia şi Arena Alba Iulia. Partida care va stabili deţinătoarea trofeului se va juca vineri, 8 iunie, la Blaj.

Dar iată rezultatele înregistrate astăzi în semifinalele întrecerii: *Performanța Alba Iulia – Rapid CFR Teiuș 7-1 (1-0): Cernea (31, 54), I. Cristea (53, 89), M. Lupşan (86), Iuoraş (88, 90+2)/Rancea (51);

*Arena Alba Iulia – CSO Cugir 4-3  – la loviturile de departajare (0-0, după 120 de minute).

Deşi a aliniat o formulă aproape de cea standard, pretendenta la accederea în eşalonul terţ a fost eliminată de  Arena Alba Iulia, echipă ce are numai victorii în acest sezon. Formaţia lui Ovidiu Barna (antrenor şi portar în acelaşi timp), promovată deja în Liga a IV-a după o campanie invincibilă a reuşit să termine meciul la egalitate 0-0, cu CSO Cugir, jucând de la egal la egal timp de 120 de minute (timp regulamentar şi prelungiri).

Portarul Ovidiu Barna şi-a adus aminte că a parafat promovarea echipei CS Zlatna în Liga a 3-a şi a apărat loviturile de pedeapsă executat de Şuteu şi Mihu, calificându-şi propria echipă în finală!!!

Dar iată derularea loviturilor de departajare: 1-0 V. Marcu (Arena Alba Iulia); Şuteu (CSO Cugir) – ratează; A. Bucur (Arena) – ratează; 1-1 Cos. Simtion; 2-1 V. Savu; 2-2, Mănăşturean; 3-2 A. Pop; 3-3 D. Tudor; 4-3 D. Florea; V. Mihu (CSO Cugir) – ratează

Faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal, duminică, la Daia Română: Elogii pentru organizatori

Duminică, la Daia Română, faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal Duminică 31 martie, la Daia Română, se va desfășura faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal. Ziua de fotbal juvenil de la Daia Română va începe la ora 11.30 cu semifinala Crăciunelu de Jos – Ciugud, urmată, la ora 12.10, de semifinala […]