Olimpia Aiud – Şcoala de fotbal „Ivansuc” 0-2 (0-0), în prima manşă la juniori A1

Olimpia Aiud-Scoala de Fotbal Ivansuc50Campioana judeţului Alba la juniori A1, Olimpia Aiud a fost învinsă astăzi în primul meci disputat la Baza Sportivă Aiudelul de Şcoala de fotbal „Ivansuc” Cluj, scor 0-2 (0-0) în etapa interjudeţeană a întrecerii. Pentru elevii lui Remuş Ţălnar urmează returul sâmbătă, 14 iunie, în deplasare.

Olimpia Aiud, echipa câştigătoare a Ligii a IV-a (juniori A) a practicat un fotbal frumos şi a ratat mai multe ocazii de gol, în special în prima repriză.  Cel mai probabil, din cauza căldurii, în primul mitan cele două echipe s-au tachinat reciproc, fără prea mulote faze notabile la cele două porţi. Imediat după pauză, oaspeţii au deschis scorul în ruma unei greşeli comise în defensiva elevilor lui Remuş Ţălnar. Aiudenii s-au aruncat în atac după primirea primului gol şi au ratat câteva ocazii bune de la poarta adversarilor. Şi cum ocaziile se răzbună, în minutul 75, oaspeţii au mai punctat odată, reuşin să stabilească scorul final al partidei.

Olimpia Aiud:  Ursu – Pitea, Sas, B. Ignat, A. Cioca, Miske, Şt. Ilea, Bordean, Epure, M. Felindean, T. Ciubucă. Au mai intrat: Şimandi, Bolog, Mureşan, şi Trifan. Nu au evoluat: M. Ignat, D. Mărginean, P. Iuonaş.