Ziarul Unirea

Mircea Hava: ”Municipalitatea este bucuroasă dacă primește donații de la oricare candidat”

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Cele 15 biciclete donate de candidatul ARD pe Colegiul de Deputați nr.1 – Alba Iulia, au fost ”scoase în lume” de reprezentanții primăriei și prezentate oficial, în Piața Cetății, de primarul Mircea Hava. Edilul municipiului a dorit să-i mulțumească în mod public donatorului pentru cadoul făcut albaiulienilor și a ținut să sublinieze că nu este vorba despre un gest electoral.

La rândul său, donatorul a spus că este doar o coincidență faptul că bicicletele au ajuns chiar acum, înainte să înceapă campania electorală, la cetățenii dornici de plimbări pe două roți prin Cetate. Ideea i-a venit după ce a văzut că, din cauza aglomerației din oraș cetățenilor le este greu să ajungă cu propriile biciclete de acasă și până în Cetate și astfel s-a gândit că aceștia vor fi bucuroși să le găsească chiar în apropierea locului de plimbare.

ELIT

Investiția a fost de aproximativ 6.000 de lei, bicicletele vor fi folosite gratuit și, potrivit primarului, este posibil ca până în primăvara anului viitor numărul lor să fie suplimentat și astfel cât mai mulți albaiulieni, dar și turiști, să aibă posibilitatea să se bucure de plimbări relaxante între zidurile Cetății.

 

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă| Flaviu Serdiuc, noul președinte al filialei Cugir a USR

Ca urmare a fuziunii dintre USR și PLUS, la Cugir a avut loc recent, Adunarea general de alegeri în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

33 Comentarii

IANOS MIHAI 7 noiembrie 2012 at 16:29

Hava minte pecum respira !Ti-e si scarba de de atata nesimtire !

@IANOS MIHAI 7 noiembrie 2012 at 17:04

Ala era Ponta care minte cum respira, stii tu, copresedintele USL. Asa i-a zis Videanu. Vai, vai voi si replicile le copiati. Iar daca iti este greata, imi pare rau dar nu am ce sa iti fac.

Costel* 7 noiembrie 2012 at 17:23

Poate Nea Mircea cand se mai plimba cu bicicleta vede si semaforul pietonal lipsa de acum doua luni din intersectia de la stadion si pana in 2016 inainte de alegerile locale va rezova problema cu semaforul sau va construi un sens giratoriu minunat ca la piata.

Pt postacii fara minte 8 noiembrie 2012 at 15:58

Sa traiesti bine costelica, cum am vazut articolul, abia am asteptat sa comentezi ceva. Ce faci domle? Inca nu te-ai lecuit cu prostia ta? Aaa, acuma ce lipseste? UN semafor, firar cum de nu l-ai mentionat in celalalt articol, apropo vezi ca parca iti lipsesc tie vreo 3 neuroni, poate i mentionezi in urmatorul articol politic.

Costel* 8 noiembrie 2012 at 19:03

@ Pt etc, dumneavoastra ganditi la fel ca si Guvernatorul „LINGE BAROS” si ganditi bine. Succesuri la pupat la si pe …

Iulian Hada 8 noiembrie 2012 at 15:53

Inca unul cu minciuna in gura, zi ma cu ce a mintit? Nu ai alocatia mai mare, de faci bani de pe comentarii pe articole politice?
Hai zi cu ce a mintit, mai facut curios.

Iulian Hada 8 noiembrie 2012 at 16:01

Spune-mi repede un singur lucru adevarat pe care domnul ANTENEsiu l-a spus si realizat. Abia astept raspuns…

*** 7 noiembrie 2012 at 17:55

Bai Hava… ma mir ca nu s-a rupt bicicleta sub greutatea ta de FOCA !

@*** 7 noiembrie 2012 at 19:08

Nu toata lumea este manechin ca tine, ma-ta si tac-tu care ti-au dat educatie. Uau, ce comentariu ai scris, ce i-ai zis-o, ce impresionati suntem toti!

*** 7 noiembrie 2012 at 19:23

Atunci nu ma mai plictisii si fa-o in continuare !

Alex Danila 7 noiembrie 2012 at 19:27

Mda..foarte rau ca nu esti in stare se accepti si parerea altuia.caci,dupa tine,daca cineva nu tine cu uselei inseamna ca o s0ge.

*** 7 noiembrie 2012 at 19:42

Si tu bai putz0iule fa-ti mai bine temele de casa si lasa piolitichia in seama altora…

@*** 7 noiembrie 2012 at 20:10

Hai, hai… du-te incoarda-ti muschii in oglinda si fa ordine la tine in turma, nu pe forum.

@*** 7 noiembrie 2012 at 20:14

Relaxeaza-te, Alex Danila a facut mai multe teme astazi, decat ai facut tu toata viata!

*** 7 noiembrie 2012 at 21:57

Poti sa spui ce vrei ca tot un prost ramai. Insa ai dreptare ca putz0iul a facut teme de casa mai multe decat mine ca pe vremea cand eram la scoala nu-mi faceam niciodata temele de casa deoarece stateau la coada sa mi le scrie lingaii ca tine ca sa nu-i agat in cuier pe post de pardesiie. Dar acum ca m-ai enervat iti promit ca asta o sa fac si cu voi ARD-eii umpluti (sper ca v-ati privit in oglinda ca sa constatati singuri cum va curge slanina pe fata ca sa nu mai vorbim de burtii care sunt mai mari ca la hipopotami) dupa scrutinul din toamna. SO… PREPARE YOURSELF OR EMIGRATE !

aleluia 7 noiembrie 2012 at 18:11

mitocani si mincinosi de doua parale…….

HH 7 noiembrie 2012 at 21:43

CINE MAI „PUNE BOTUL” LA MIZERII DIN ASTEA ?!
ASA VREA HAVA SA CASTIGE PUPILUL SAU CATEVA VOTURI CU MIZERII DIN ASTEA ? NU A INVATAT NIMIC DIN LECTIA DIN IUNIE „PRIMARUL DE 49%” !

Besnik 7 noiembrie 2012 at 18:13

Daca era un gest atat de nobil facut pentru cetatenii albaiulieni, autorul donaniei ramanea anonim si nu scria pe biciclete Dorin Nistor si de asemenea nu scria ARDem cu aluzie la alianta ARD putea sa scrie simplu Ardem. Rusine sa va fie in ce mod puteti sa faceti campanie !!!di

Alex Danila 7 noiembrie 2012 at 18:24

Ai dreptate! Dar acelasi lucuru s-ar putea spune si despre Atanasiu:daca intr-adevar vroia sa faca un gest frumos si drept,nu se afisa in ziar cu „Eu donez bani ca sa salvez Clubul Unirea”!

Dumitru 7 noiembrie 2012 at 18:21

Sunt curios daca as dona si eu 15 biciclete identice daca Hava s-ar afisa cu mine sa imi faca reclama si sa apuna ca sunt dovnate de mine. Pun pariu ca nu ! Sunt dispus sa cumpar si sa donez 15 biciclete asa ca lasati un numar de telefon sa-l contactez. Si treaba este pe bune nu vorba in vanta aiurea.

Mihai 7 noiembrie 2012 at 18:59

Totusi, cine e Nistor si ce il recomanda ? Candideaza la ceva ?

NINA 7 noiembrie 2012 at 20:26

problema e cine a platit bicicletele si daca are vreo factura – chitanta pt bunuri, fostul patron da la garda financiara ?…pt ca el e SOMER!!

gigel 7 noiembrie 2012 at 22:21

Este somer de lux daca-si permite sa faca donatii primariei,pardon pentru campania electorala!

Alex PROSTILA 7 noiembrie 2012 at 22:17

Hi Hi Hi ce mai faceti voi copii ?

Alex Danila 7 noiembrie 2012 at 22:39

Cata ura in voi! Daca postezi ca sa ma faci pe mine prost inseamna ca postarile mele te deranjeaza,deci,mi-am atins scopul!!! HaHa! :))))

Sebastian Lăbăroiu 7 noiembrie 2012 at 22:25

Bine v-am gasit dragi tovarasi si pretini ARD-isti !

Hipopotamul Portocaliu 7 noiembrie 2012 at 22:31

Aceasta poza face cat o mie de cuvinte. Cate milioane de calorii trebuie sa ARD(a) Dorin Nistor pedaland avand in vedere burta sa de hipopotam ? Celui care ofera raspunsul corect ii oferim una din bicicletele donate (a 15-a care era ascunsa opana astazi).

Cocalarul Violet 7 noiembrie 2012 at 22:40

Foca prosta, foca prosta pe la noi sa nu mai vi ca noi ‘n-ARD-em calorii !

mihaita 7 noiembrie 2012 at 23:50

felicitari pentru gest. asteptam diferenta de la contracandidatul dansului. dar pana atunci, sa ne bucuram de acestea !

camil 8 noiembrie 2012 at 0:50

DOAR geaca domnului Hava… cam cat 3-4 biciclete!
Sa-ti tot doresti sa lucrezi pentru binele cetatenilor si sa iei salariu de la stat…

rrr 8 noiembrie 2012 at 10:33

Acest om chiar nu mai are nici macar un strop de bun simt. Dupa ce au furat inceputul campaniei electorale, acum vine sa spuna aceste lucruri. Nu e bine Domnul Primar, nu e bine, dar la vot veti fi pedepsiti de romani

albaiulianul 8 noiembrie 2012 at 12:44

Domnule Primar, oare cat veti mai minti locuitorii orasului?Chiar ii credeti asa prosti?

Iulian Hada 8 noiembrie 2012 at 15:50

Oare faptul ca Alba Iulia este un oras in plina dezvoltare, frumos si curat si asta nu din cauza unor lichele de articole ca tine care mint si referitor la numele cu care comenteaza, aaa defapt frica e mare, nu cumva sa afle altcineva cine e dobitocu din spatele mesajului, in cazul de fata tu. Numai cu minciuna in gura sunteti, macar zi concret cu ce a mintit si nu a facut ?