Măgura Cisnădie – CSO Cugir 4-4 (2-2), într-un amical spectaculos | Oaspeții au condus cu 2-0 și 4-2, gol Șt. Radu

CSO Cugir a remizat cu divizionara terță Măgura Cisnădie, scor 4-4 (2-2), într-un spectaculos meci de verificare disputat la Sibiu, pe Stadionul “Obor”, în care gruparea de sub Drăgana a condus cu 2-0 și 4-2.

“Roș-albaștrii” au punctat primii prin Dușmanu (8) și golgheterul M. Lupu (13), fiind însă egalați prin reușite în minutele 36 și 39. La reluare, celălalt golgheter al Seriei a 9-a, Tudor Șaucă, revenit după o indisponibilitate, a punctat în minutul 52, scorul a fost majorat de Șt. Radu (73, la prima prezență în jocurile iernii), însă s-a încheiat 4-4 după ce trupa lui Ioan Luca (fostul jucător al Unirii Alba Iulia) a înscris în minutele 81 (din penalty) și 85. Anterior elevii lui Lucian Itu au mai jucat partide de verificare cu CSM Deva (1-2) și CSC Sânmartin (4-1), ambele pe terenul sintetic din Deva.

CSO Cugir: R. Opric – Al. Rus, Dohotariu, Vlădia, Vitinha – I. Grozav, Boldea – Șaucă, P. Păcurar, Dușmanu – M. Lupu; la pauză au intrat Toilă, Șt. Radu, Contra, Fl. Sandu, iar pe parcurs au fost utilizați și Casian, M. Neagu, Cocan, Cioargă, Budin și Șuteu (nu au evoluat N. Bănică, Tăban, R. Voicu și Itu). Antrenor Lucian Itu. Mai sunt prevăzute jocuri de verificare cu Jiul Petroșani (miercuri, 24 februarie, acasă, de la ora 15.00), Măgura Cisnădie (27 februarie, acasă) Șoimii Lipova (locul doi în Seria a 8-a) – în 6 martie (la Deva) – ultima repetiție înaintea debutului oficial, în 12 martie, la Ungheni

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă O nouă etapă în eșalonul terț, un nou derby „de Alba”, la Galda de Jos, între Industria și CSM Unirea Alba Iulia. Metalurgistul Cugir joacă în fața fanilor cu […]