Rămâi conectat

Sport

LPS “Florin Fleșeriu” Sebeș și CSM Unirea Alba Iulia, în Seria 9, la Under 17 și Under 19 | Programul toamnei pentru conjudețene

Dan HENEGAR

Publicat

în

În viitoarea ediție a campionatelor juvenile organizate de Federația Română de Fotbal, Alba va avea două reprezentante, LPS “Florin Fleșeriu” Sebeș și CSM Unirea Alba Iulia “alb-negrii”, reveniți după mai mulți ani), ambele repartizate în Seria 9 atât la Under 17 (jucători născuți în anul 2007 și mai tineri), cât și la Under 19 (jucători născuți după 1 ianuarie 2005), una cu 11 participante.

Duelul dintre conjudețene va avea loc în runda secundă, în “Arini”, duminică, 10 septembrie, iar restul combatantelor sunt ACS Mediaș (Sibiu), Kinder Sângeorgiu de Mureș, LPS Tg. Mureș, Liceul Tehnologic “Lucian Blaga” Reghin și ACS Tg. Mureș (Mureș), LPS Bistrița, Transilvania Bistrița și Gloria Bistrița Năsăud (Bistrița Năsăud), CSȘ Odorheiu Secuiesc (Harghita).

Competiția fotbalistică va debuta în 2 septembrie, iar prima parte a campionatului se va încheia în 29 octombrie, meciurile desfășurându-se într-o singură manșă. După încheierea etapei regulare se va trece la sistemul play-off (primele 6) și play-out (locurile 7-12), tur-retur (încă 10 jocuri), prima clasată din cele 9 serii și alte 7 formații de pe locul secund calificându-se în etapa eliminatorie (turul întâi, 28 aprilie 2024). În 2023, se mai joacă încă 4 etape din play-off și play-out (4, 11, 18 și 25 noiembrie), staginurea reluându-se cu etapa a 5-a a turului (16 martie 2024).

Program Under 17 și Under 19 pentru conjudețene: *etapa 1 (2 septembrie): ACS Mediaș – LPS Sebeș, CSM Unirea Alba Iulia – Gloria Bistrița; *etapa 2 (10 septembrie): LPS SEBEȘ – CSM UNIREA ALBA IULIA; *etapa 3 (16 septembrie): Kinder Sângeorgiu de Mureș – LPS Sebeș, CSM Unirea Alba Iulia – CSȘ Odorheiu Secuiesc; *etapa 4 (intermediară, 20 septembrie): LPS Sebeș – LPS Tg. Mureș, ACS Mediaș – CSM Unirea Alba Iulia; *etapa 5 (23 septembrie): Liceul Tehnologic “Lucian Blaga” Reghin – LPS Sebeș, CSM Unirea Alba Iulia – stă; *etapa 6 (30 septembrie): CSM Unirea Alba Iulia – Kinder Sângeorgiu de Mureș, LPS Sebeș – ACS Tg. Mureș; *etapa 7 (4 octombrie, intermediară): LPS Tg. Mureș – CSM Unirea Alba Iulia, Transilvania Bistrița – LPS Sebeș; *etapa 8 (7 octombrie): LPS Sebeș – LPS Bistrița, CSM Unirea Alba Iulia – Liceul Tehnologic “Lucian Blaga” Reghin; *etapa 9 (14 octombrie): Gloria Bistrița Năsăud – LPS Sebeș, ACS Tg. Mureș – CSM Unirea Alba Iulia; *etapa 10 (21 octombrie): CSM Unirea Alba Iulia – Transilvania Bistrița, LPS Sebeș – stă; *etapa 11 (28 octombrie): LPS Bistrița – CSM Unirea Alba Iulia, LPS Sebeș – CSȘ Odorheiu Secuiesc.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Sport

Sport

David Popovici a cucerit medalia de aur la 200 de metri liber la Campionatele Europene de înot de la Belgrad

Bera Larisa

Publicat

în

David Popovici a cucerit medalia de aur la 200 de metri liber la Campionatele Europene de înot de la Belgrad Înotătorul român, David Popovici, a obținut încă o medalie de aur, vineri seara, la Campionatele Europene de înot de la Belgrad. Aceasta a fost a patra zi de concurs pentru Popovici și ultimul său test […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea