Liga a IV-a, etapa a 18-a: punctul fierbinte, la Ciugud, unde vine liderul Industria Galda de Jos!

Arena Alba Iulia-Industria Galda de Jos52Cum distanţa dintre primele două clasate s-a mărit la 6 puncte, după semieşecul din Apuseni a formaţiei de pe locul secund, Arena Alba Iulia, toate privirile vor fi îndreptate în această etapă spre confruntarea de duminică, de la Ciugud, unde va evolua liderul Industria Galda de Jos.

O altă confruntare interesantă va fi la Săsciori, între formaţiile din subsol Energia şi Dalia Sport Daia Română, vecine în clasament, cu 14 puncte. Programul rundei: *sâmbătă, 12 aprilie, ora 11.30: Olimpia Aiud – Viitorul Sântimbru (în tur, 1-5); ora 17.00: Arena Alba Iulia – Metalul Aiud (0-0), CS Ocna Mureş – Cuprirom Abrud (1-1), Rapid CFR Teiuş – Mureşul Vinţu de Jos (2-1); *duminică, 13 aprilie, ora 11.30: Energia Săsciori – Dalia Sport Daia Română (4-1); ora 14.00: Inter Ciugud – Industria Galda de Jos (0-2), Performanţa Alba Iulia stă.

Metalurgistul Cugir – Industria Galda 2-2 (0-1), în derby „de Alba” | „Lanterna roșie”, remiză dar și retrogradare matematică

Metalurgistul Cugir remizează în derby „de Alba” cu Industria Galda de Jos, scor 2-2 (0-1), după o confruntare spectaculoasă în care vizitatorii au condus la pauză, „roș-albaștrii” au întors scorul, dar Frențiu, în prelungiri (90+3) a restabilit egalitatea. O remiză venită după 6 înfrângeri la rând pentru ultima clasată, una cu gust amar, întrucât la […]